Детальніше. Європейський центр захисту прав людини, який допомагає заявникам подати справу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), доручив Forensic Architecture зібрати переконливі докази участі Росії у боях під Іловайськом. Дослідники опублікували інформацію про наявність там нової моделі танка Т-72Б3. У той час вона була на озброєнні лише у військових РФ.
Докази також містять численні супутникові фото російських збройних автоколон на території України. Ці дані будуть використані у позовах українських добровольців проти РФ, які розгляне. Дослідники перевіряли і порівнювали геолокацію з інформацією про знищений російський танк з багатьох відео- і фотодоказів з відкритих джерел, які були зроблені 29 серпня 2014 року у районі Іловайська біля села Новодвірське.
У ЄСПЛ наголошують, що спершу виноситимуть рішення за міждержавними позовами України проти Росії у зв’язку з конфліктом на Донбасі. Потім розглядатимуть окремі справи за позовами громадян України. Водночас у Росії два роки тому прийняли закон, який дозволяє російським національним судам скасовувати рішення ЄСПЛ, якщо вони вважаються «несумісними з конституцією Росії».
Контекст. Наприкінці серпня 2014 року російські військові оточили українських бійців під Іловайськом, українським частинам висунули вимоги виходу з кільця, але 29 серпня росіяни розстріляли колони українських військових з важкого озброєння. В «іловайському котлі» загинули щонайменше 366 осіб, ще 158 вважаються зниклими безвісти.
⟶ Британія заборонила продавати Росії підводні апарати. Москва розвиває технології пошкодження кабелів. Велика Британія заборонила продавати Росії підводні апарати, бо РФ розвиває можливості для пошкодження підводних кабелів зв’язку. Окрім такого кроку, також Велика Британія заборонила постачати у Росію супутнє обладнання, програмне забезпечення та технології.
У Лондоні кажуть, що додатковий контроль є наслідком того, що Росія розвиває певні функціональні можливості, зокрема здатність відслідковувати підводні кабелі зв’язку, отримувати доступ до них і завдавати їм пошкодження. У відомстві наголосили, що такі дії Росії становлять загрозу національній безпеці Великої Британії.
⟶ Роскомнагляд вимагає заборонити рекламу акцій протесту на YouTube. Роскомнагляд направив до компанії Google листа з вимогою заборонити рекламу несанкціонованих масових заходів на YouTube. У заяві Роскомнагляду йдеться про те, що «певні структури, які мають свої канали на YouTube, купують у цій соцмережі рекламні інструменти (приміром, push-повідомлення), щоб поширювати інформацію про несанкціоновані масові заходи, які також спрямовані на зрив виборів.
У разі невжиття Google заходів реагування Російська Федерація буде розцінювати це як втручання в суверенні справи держави, а також ворожий вплив і перешкоджання проведенню демократичних виборів у Росії, залишаючи за собою право на адекватну реакцію».
Фото: pexels.com