Робота Софію та інших роботів масово вироблятимуть для допомоги під час пандемії

Масовий випуск чотирьох моделей роботів, серед них — людиноподібного робота Софії, планує гонконгська компанія Hanson Robotics. Їх почнуть виробляти у першій половині 2021 року. Розробники вважають, що роботи можуть бути корисними в умовах пандемії коронавірусу, повідомляє Reuters.

Чому це корисно. За допомогою роботів багато процесів,які стосуються соціального життя, можуть бути автоматизованими. Це зменшить ризик людей заразитися коронавірусом.

Детальніше. Робототехніку в умовах пандемії можна впроваджувати у лікарнях, аптеках, торгівлі, авіації. Засновник і генеральний директор компанії Hanson Robotics Девід Генсон вважає, що роботи можуть бути корисними людям, які перебувають в ізоляції і почуваються самотніми.

Як допомагають самотнім людям в Україні?

Волонтери проєкту «Мій телефонний друг» телефонують тим, хто цього потребує, наприклад, самотнім людям літнього віку, людям з інвалідністю або багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацією або просто дізнатися, як у них справи. Щоб стати телефонним волонтером в Україні, потрібно зареєструватися на платформі «Мій телефонний друг» та ознайомитися з інформацією і порадами від експертів проєкту.

Ще кілька новин про роботів, про які варто знати

  • Bittle — це зменшена копія відомого робопса Spot, вартість якого стартує від 75 тисяч доларів. Це невеликий, але багатофункціональний та доволі бюджетний робопес, який вміє виконувати різні трюки і команди. Він уже зібрав понад 600 тисяч доларів на платформі колективного фінансування перспективних IT-проєктів Indiegogo.
  • Робопес Boston Dynamics виміряв радіацію в Чорнобилі. У зоні відчуження вперше випробували автономного робота-собаку Spot від Boston Dynamics. Він вимірював рівень радіаційного забруднення. Випробування спільно проводили дослідницька група Брістольського університету та Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».
  • Робопсів для патрулювання території випробували військові США. Військово-повітряні сили США провели одне з найбільших в історії військових навчань із використанням робопсів. Роботів Vision 60 компанії Ghost Robotics висадили біля однієї з повітряних баз штату Невада. Там вони патрулювали місцевість.
  • З’явилося перше автономне роботаксі від Amazon Zoox. Автівка може розігнатися до 75 миль на годину ― приблизно 120 кілометрів на годину. Заряду двох батарей вистачає на 16 годин їзди. У машині немає керма, а пасажири сидять, немов у капсулі ― один навпроти одного. Роботаксі створювали впродовж шести років Amazon та її дочірня компанія Zoox.
  • Малий планетохід CubeRover спільно розробили NASA (Американське аерокосмічне агентство) й компанія Astrobotic Technology. Завершився черговий етап випробувань ровера. Він уже витримав понад 150 тестів на мобільність, попереду ― ще близько тисячі. У майбутньому такі пристрої зможуть замінити великі планетоходи.

Фото: 24tv.ua

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин