Детальніше. Робототехніку в умовах пандемії можна впроваджувати у лікарнях, аптеках, торгівлі, авіації. Засновник і генеральний директор компанії Hanson Robotics Девід Генсон вважає, що роботи можуть бути корисними людям, які перебувають в ізоляції і почуваються самотніми.
Як допомагають самотнім людям в Україні?
Волонтери проєкту «Мій телефонний друг» телефонують тим, хто цього потребує, наприклад, самотнім людям літнього віку, людям з інвалідністю або багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацією або просто дізнатися, як у них справи. Щоб стати телефонним волонтером в Україні, потрібно зареєструватися на платформі «Мій телефонний друг» та ознайомитися з інформацією і порадами від експертів проєкту.
Ще кілька новин про роботів, про які варто знати
- Bittle — це зменшена копія відомого робопса Spot, вартість якого стартує від 75 тисяч доларів. Це невеликий, але багатофункціональний та доволі бюджетний робопес, який вміє виконувати різні трюки і команди. Він уже зібрав понад 600 тисяч доларів на платформі колективного фінансування перспективних IT-проєктів Indiegogo.
- Робопес Boston Dynamics виміряв радіацію в Чорнобилі. У зоні відчуження вперше випробували автономного робота-собаку Spot від Boston Dynamics. Він вимірював рівень радіаційного забруднення. Випробування спільно проводили дослідницька група Брістольського університету та Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».
- Робопсів для патрулювання території випробували військові США. Військово-повітряні сили США провели одне з найбільших в історії військових навчань із використанням робопсів. Роботів Vision 60 компанії Ghost Robotics висадили біля однієї з повітряних баз штату Невада. Там вони патрулювали місцевість.
- З’явилося перше автономне роботаксі від Amazon Zoox. Автівка може розігнатися до 75 миль на годину ― приблизно 120 кілометрів на годину. Заряду двох батарей вистачає на 16 годин їзди. У машині немає керма, а пасажири сидять, немов у капсулі ― один навпроти одного. Роботаксі створювали впродовж шести років Amazon та її дочірня компанія Zoox.
- Малий планетохід CubeRover спільно розробили NASA (Американське аерокосмічне агентство) й компанія Astrobotic Technology. Завершився черговий етап випробувань ровера. Він уже витримав понад 150 тестів на мобільність, попереду ― ще близько тисячі. У майбутньому такі пристрої зможуть замінити великі планетоходи.
Фото: 24tv.ua