Російські бойовики у Білорусі: як туди потрапили і який стосунок мають до України?

Wow
WTF

Напередодні у Білорусі затримали 33 російських бойовиків з приватної військової компанії «Вагнера». Вони прибули з Росії «для дестабілізації ситуації під час виборчої кампанії». Група оселилася в санаторії під Мінськом, пише Українська правда.

Чому це важливо. Більшість з цих російських найманців воювали на Донбасі на стороні квазіреспублік.

Що це за найманці?

Серед 33 затриманих представників російської приватної військової компанії (ПВК) «Вагнера» щонайменше 20 воювали проти України на Донбасі. 17 із 33 затриманих громадян Росії є фігурантами української бази «Миротворець». У списку є і громадянин Білорусі — Андрій Бакунович (номер М-1001). Він брав участь як снайпер у війні проти України на Донбасі у районі Дебальцевого у 2014-2015 роках.

Найманці прибули у Мінськ у ніч з 24 на 25 липня і заселилися в один з готелів міста. Чоловіки мали виселитися 25 липня, але покинули готель лише 27-го і переїхали в один з санаторіїв Мінського району.

За даними адміністрації санаторію, приїжджі привернули до себе увагу нехарактерною для російських туристів поведінкою і одноманітною одягом в стилі мілітарі. Алкоголю вони не вживали, розважальних закладів не відвідували, трималися відособлено, намагаючись не привертати до себе уваги. Вони уважно вивчили територію і оточення санаторію.

Загалом у Білорусь приїхали понад 200 російських бойовиків нібито для «дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії». Інших продовжують шукати. Ймовірно, найманці у Білорусі готувалися до великого кровопролиття, адже серед них є санінструктори. Президентські вибори відбудуться у Білорусі 9 серпня.

Що це взагалі за група «Вагнера»?

Група «Вагнера» пов’язана з російською військовою розвідкою ГРУ і діє в інтересах Кремля. Її можна назвати радше прикриттям для діяльності Росії. При цьому група «Вагнер» не зареєстрована у РФ, а приватне військове найманство заборонено у країні законодавчо.

Тобто це радше умовно приватна військова компанія. Вона відправляє бойовиків воювати на Донбас і в Сирію. Її втрати не входять в офіційну статистику втрат Росії, але це не заважає Путіну нагороджувати російських найманців.

Як реагує Білорусь?

Влада Білорусі посилює «прикриття» кордонів, зокрема з Росією, і ретельніше перевірятиме учасників масових зібрань. Такі заходи реагування ухвалили на засіданні Ради безпеки країни під головуванням президента Олександр Лукашенка.

Також президент Білорусі на нараді з членами Ради безпеки зажадав звернутися до Москви і вимагати від неї пояснень. Окрім того, Лукашенко доручив Міністерству закордонних справ викликати послів Росії та України.

Проти 33 затриманих російських найманців приватної військової компанії «Вагнера» порушили кримінальну справу щодо підготовки теракту.

Як реагує Україна?

Україна може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками російської. За словами заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Кривоноса, він уже звертався з цим питанням до Міністерства закордонних справ.

На його думку, це б посилило нормальні відносини України й Білорусі, дало б поштовх до покращення відносин. І відбило би бажання ворогів використовувати територію наших сусідів як плацдарм для дій проти України.

Як реагує Росія?

Російське посольство відмовилося офіційно реагувати на затримання 33 громадян Росії.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

LIKE

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин