Російський паспорт або звільнення, порушення прав людини та інші новини з тимчасово окупованого Криму

Російське судно зафіксували на Одещині, Росія роздає свої паспорти, пригрозивши людям звільненням, віряни різних конфесій стикаються з переслідуваннями й ув’язненнями ― детальніше про це читайте в нашій добірці новин з тимчасово окупованого півострова.

Чому це важливо. Восьмий рік як Росія окупувала територію українського Криму. Там зростає кількість переслідувань, ув’язнень, правопорушень, примусової зміни громадянства з українського на російське.

Росія продовжує порушувати права мусульман, греко-католиків, вірян ПЦУ та представників інших конфесій. Про це йдеться в Доповіді про свободу віросповідання у світі за 2020 рік, яку опублікував Держдепартаментом США. Окупаційна «влада» продовжує переслідувати й затримувати вірян, які не є прихожанами Російської православної церкви (так званої Української православної церкви Московського патріархату). Окрім цього, багато релігійних громад не можуть існувати на півострові законно, оскільки окупанти запровадили нові вимоги реєстрації. Від цих вимог звільнена лише Російська православна церква. Зараз на півострові зареєстровані 907 релігійних громад. До окупації Криму Росією їх було майже дві тисячі.

Біля Чорноморська зафіксували російський ракетний корвет. Військовослужбовці морської охорони Державної прикордонної служби України (ДПСУ) 12 травня повідомили, що на Одещині було російське судно «Павло Державін». Після того, як корвет помітили українські прикордонники, він вирушив у напрямку Криму. У ДПСУ кажуть, що корвет міг спостерігати за фрегатом Берегової охорони США Hamilton (WLC753), який брав участь у навчаннях спільно з українськими кораблями.

Росія прискорила видачу своїх паспортів у тимчасово окупованому Криму та на Донбасі. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова каже, що в Криму окупанти змушують учителів, інших працівників шкіл і членів їхніх родин реєструватися на «тренувальне всеросійське онлайн-голосування на виборах до Держдуми Росії». Якщо вони цього не зроблять, то їх позбавлять роботи. На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей російські паспорти також отримують здебільшого посадовці органів місцевої влади, учителі, лікарі, яким теж погрожують звільненням.

У Криму за чотири роки стали арештовувати уп’ятнадцятеро більше людей. Також, за даними Кримськотатарського ресурсного центру, кількість обшуків зросла майже вп’ятеро, а незаконного етапування з Криму до Росії ― майже удванадцятеро. У два з половиною рази стали частішими допити, учетверо зросла кількість порушень права людини на справедливий суд.

Під час обшуку в Криму співробітники ФСБ застрелили громадянина Узбекистану. Російські силовики 11 травня проводили обшук у селі Дубки поблизу Сімферополя. Під час них вони вбили Набі (Аюба) Рахімова ― узбекистанця, який жив у Криму. У ФСБ це назвали «ліквідацією озброєного бойовика» і стверджували, що чоловік чинив спротив силовикам. Проте кримські правозахисники не вірять у це.

Цитата. «Ми не знаємо більше подібних випадків з моменту окупації, коли співробітники ФСБ вдиралися б у будинок до людей, вбивали б їх і підкидали б зброю, а потім оголошували, що вбили їх тому, що вони чинили спротив. Це вперше», ― прокоментував ситуацію голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

«Мавка. Лісова пісня» став найкасовішим мультфільмом за всю історію українського кінопрокату

Чотири вікенди поспіль мультфільм очолює рейтинги кількості куплених квитків. Загалом за місяць прокату вдалося зібрати 98 634 367 грн.

Читати далі
+ 7 слів

Три танки Leopard 2 від Португалії вже в Україні

Португалія передала обіцяні Leopard 2 про це пише Міноборони країни у Twitter.

Читати далі
+ 13 слів

«Тимчасові села» в Україні побудують Велика Британія та Польща

Для людей, які втратили домівки внаслідок російського вторгнення, партнери побудують тимчасове житло на заході та в центрі України.

Читати далі
+ 60 слів

Спецпризначенці СБУ знищили зенітно-ракетний комплекс «ТОР»

За допомогою дрона-камікадзе вдалося вразити російський «ТОР» — універсальний засіб протиповітряної оборони.

Читати далі
+ 62 слів

Президент «Мотор Січі» блокував передачу гелікоптера для ГУР

СБУ встановила, що президент компанії з розробки, ремонту авіації Вячеслав Богуслаєв перешкоджав роботі Сил оборони на користь агресора.

Читати далі
+ 53 слів

Танки Challenger-2 вже в Україні. Головне за ніч і ранок 28 березня

Міністр оборони показав танки Challenger-2, які передала Велика Британія. Вже скоро їх відправлять на передову. 

Читати далі
+ 150 слів

Авдіївку закривають на в'їзд. Що відбувається у місті?

Noo

Авдіївка Донецької області з 27 березня — закрита для в’їзду. Місто включили до «червоної зони». Туди не зможуть потрапити, зокрема, журналісти та волонтери. Про це повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш у телеграмі. 

Читати далі
+ 294 слів

Інклюзивний електропоїзд «Львів-Рівне-Львів» запускає Укрзалізниця

«Укрзалізниця» модернізувала електропоїзд за маршрутом «Львів-Рівне-Львів», враховуючи потреби людей з інвалідністю. Поїзд №804/803/806/805 почне курсувати із 28 березня. Про це йдеться в телеграмі Укрзалізниці. 

Читати далі
+ 38 слів
Що там ще
+ 5907 новин