Що потрібно знати про вакцини проти коронавірусу: у МОЗ створили посібник

У довіднику йдеться про різницю між препаратами проти коронавірусу, про те, як відбувається вакцинація, кому не варто робити щеплення й коли слід чекати на появу імунітету. Відповіді на найпоширеніші запитання людей є у вільному доступі — можете почитати їх за посиланням.

Чому це важливо. Щоб люди довіряли вакцинації й хотіли робити щеплення, треба, щоб вони були обізнаними й розуміли, які препарати отримують, як вони діють та чи можливі побічні ефекти.

Детальніше. У посібнику, який розробило Міністерство охорони здоров’я, містяться відповіді на найпоширеніші питання щодо вакцинації. Вони поділені на кілька розділів. Наприклад, розповідають про те, як працюють різні типи вакцин, як вимірюють їхню ефективність і перевіряють безпечність, як робити щеплення людям з серйозними захворюваннями (наприклад, з онкохворобами), як поводити себе після щеплення

Для медиків планують видати паперові екземпляри посібника. 

Яка ситуація з вакцинацією в Україні?

Майже пів мільйона українців записалися на вакцинацію від коронавірусу й чекають своєї черги на щеплення. Найбільше записуються люди від 21 до 39 років, найменше — люди віком понад 80 років. Станом на 14 квітня першу дозу вакцини отримали понад 400 тисяч українців, обидві дози ― лише п’ятеро. Наразі для вакцинації використовують два препарати — AstraZeneca (Covishield) та CoronaVac.

Ще цікаве про коронавірус і щеплення

  • У містах-мільйонниках України облаштують центри вакцинації. Мова про Київ, Львів, Харків та Одесу. Центри у цих містах з’являться у червні-липні 2021 року. У них зможуть щеплювати близько 10 тисяч людей за день (для порівняння, зараз у пунктах щеплень роблять по 30 уколів за добу). Місцями для центрів з вакцинації можуть стати виставкові центри та стадіони.
  • Поставка препарату AstraZeneca має відбутися у квітні. У Європейському Союзі планують прискорити щеплення, щоб у червні досягти колективного імунітету. Детальніше ― у нашій добірці.
  • Як працюватиме новий електронний COVID-проїзний, за яких умов можна потрапити до Хорватії та чому Франція втретє запроваджує загальнонаціональний локдаун ― розповідаємо тут.

Фото: pexels.com

Нещодавні кібератаки ГУР могли завдати збитків РФ на сотні тисяч доларів

Упродовж 11-18 березня 2024 року розвідники разом з активістами групи «BO Team» здійснили низку кібератак по обʼєктах Росії. Зокрема, під ударом опинились не лише російські державні, а й приватні структури, які сплачують податки та фінансують війну проти України.

Читати далі
+ 1 слів

Міноборони впровадить нову систему навчання для мобілізованих медиків. Важливе за ніч і ранок 19 березня

Йдеться про можливість навчання за змішаною формою. Теоретичну частину проводитимуть онлайн, а практична триватиме 18 днів в очному форматі у Військово-медичній академії ЗСУ. Також у відомстві зазначають, що офіцером можна стати за 40 днів.

Читати далі
+ 146 слів

Квитки на потяги з України до Австрії відсьогодні можна придбати в застосунку Укрзалізниці

З 18 березня розпочинається продаж квитків онлайн на потяги, що мають сполучення Україна — Австрія. Про це повідомили на Telegram-каналі акціонерного товариства “Укрзалізниця”.

Читати далі
+ 54 слів

МЗС закликало медіа не називати фарс у Росії словом “вибори”

Міністерство закордонних справ наголосило у медіа на важливості не називати фарс у Росії словом “вибори”. Своїм закликом зовнішньополітичне відомство поділилося у соціальній мережі Х.

Читати далі
+ 28 слів

Найбільшу базу НАТО будують у Румунії. На ній розмістять 10 тисяч військовослужбовців

У Румунії розпочато будівництво найбільшої військової бази НАТО у Європі, на території якої розмістять 10 тисяч солдатів та їхніх родин. Фундаментом для втілення проєкту стала авіабаза Mihail Kogălniceanu. Про це пише Euronews Romania на своєму вебсайті.

Читати далі
+ 33 слів

Новим речником Повітряних Сил ЗСУ став майор Ілля Євлаш. Що про нього відомо?

Раніше Євлаш був речником східного угруповання військ. Проходив службу в Командуванні Сухопутних військ на посаді старшого офіцера служби звʼязків з громадськістю, очолював службу звʼязків з громадськістю угруповання сил і засобів оборони міста Київ та пресслужбу оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця»

Читати далі
+ 13 слів

На Сумщині триває евакуація прикордонних громад

46 населених пунктів у 16 територіальних громадах області минулої доби обстріляли росіяни. «На жаль, порівняно із минулим тижнем, кількість обстрілів значно зросла — збільшилась кількість застосування тактичної авіації, систем залпового вогню», — кажуть в ОВА.

Читати далі
+ 13 слів

ЄС виділить додаткові 5 млрд євро на військову підтримку України

Рада ЄС вирішила підвищити військову допомогу Україні на 5 мільярдів євро шляхом створення спеціального Фонду допомоги Україні у межах Європейського фонду миру.

Читати далі
+ 32 слів
Що там ще
+ 9381 новин