Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Нагадаємо, 17 березня з‘явилася інформація про відставку з посади міністра освіти й науки Сергія Шкарлета. Того ж дня інформацію підтвердили у Кабінеті Міністрів, Офісі Президента і Верховній Раді. 18 березня заяву на своїй фейсбук-сторінці оприлюднив спікер українського парламенту Руслан Стефанчук.

Наступним міністром освіти й науки України може стати директор Малої академії наук Оксен Лісовий, який сьогодні є добровольцем 95-ї бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. Також на посаду розглядають науковицю, педагогиню і в.о. державного секретаря МВС Інну Ящук та депутатку від «Слуги народу» Юлію Гришину.

Що ми знаємо про Шкарлета?

Він — професор, доктор економічних наук. У 2010 році став наймолодшим ректором України, очоливши Чернігівський державний технологічний університет.

У 2004 році на президентських виборах підтримував Віктора Януковича та Партію регіонів. «Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів», — казав Сергій Шкарлет. Балотувався у депутати Чернігівської обласної ради від цієї ж партії. У 2015 році до обласної ради балотувався вже від Блоку Петра Порошенка.

Сергій Шкарлета звинувачують в академічній недоброчесності. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти виявило плагіат у 4 роботах міністра, зокрема у науковій роботі «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях». Сам Шкарлет усі звинувачення заперечував. Пізніше справа переросла у судовий процес, позбавивши агентства незалежного статусу.

Міністром освіти й науки України став 17 грудня 2020 року. За словами президента Володимира Зеленського, Шкарлета йому запропонували ректори українських університетів. Пів року він був в.о. міністра. 

Вже на чолі міністерства Сергій Шкарлет потрапив у скандал із Києво-Могилянською академією. У лютому 2022 року, після складних виборів в університеті, президентом обрали Сергія Квіта, який, до речі, був головою Нацагентства, що виявило плагіат Шкарлета. 

Міністерство освіти й науки відмовилося визнавати результати виборів, чим викликало бурхливу реакцію в студентів. Вони вийшли на протест під Кабінет міністрів із вимогою відставки чинного міністра. Пізніше міністерство скасувало наказ про повторні вибори в Могилянці, а Квіт таки став президентом університету.

Скандал із ЄС: Міністерство освіти планувало реорганізувати директорати, які створили за підтримки Євросоюзу. Тоді ж Україна отримала попередження від ЄС про можливе згортання фінансування реформи освіти. Шкарлет пізніше змушений був пояснювати свою позицію послу ЄС.

Фото: dw.com/uk

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів

«Хамелеон». Prometheus запускає безплатний курс про психологію виживання в полоні

Курс не лише надає необхідні знання про те, як поводитися у полоні та реагувати на найскладніші ситуації, але й вчить адаптивної поведінки, що може забезпечити шанси на виживання та повернення додому. Навчання запустили освітня платформа Prometheus спільно з Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули.

Читати далі
+ 69 слів
Що там ще
+ 9452 новин