Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.
Нагадаємо, 17 березня з‘явилася інформація про відставку з посади міністра освіти й науки Сергія Шкарлета. Того ж дня інформацію підтвердили у Кабінеті Міністрів, Офісі Президента і Верховній Раді. 18 березня заяву на своїй фейсбук-сторінці оприлюднив спікер українського парламенту Руслан Стефанчук.
Наступним міністром освіти й науки України може стати директор Малої академії наук Оксен Лісовий, який сьогодні є добровольцем 95-ї бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. Також на посаду розглядають науковицю, педагогиню і в.о. державного секретаря МВС Інну Ящук та депутатку від «Слуги народу» Юлію Гришину.
Що ми знаємо про Шкарлета?
Він — професор, доктор економічних наук. У 2010 році став наймолодшим ректором України, очоливши Чернігівський державний технологічний університет.
У 2004 році на президентських виборах підтримував Віктора Януковича та Партію регіонів. «Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів», — казав Сергій Шкарлет. Балотувався у депутати Чернігівської обласної ради від цієї ж партії. У 2015 році до обласної ради балотувався вже від Блоку Петра Порошенка.
Сергій Шкарлета звинувачують в академічній недоброчесності. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти виявило плагіат у 4 роботах міністра, зокрема у науковій роботі «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях». Сам Шкарлет усі звинувачення заперечував. Пізніше справа переросла у судовий процес, позбавивши агентства незалежного статусу.
Міністром освіти й науки України став 17 грудня 2020 року. За словами президента Володимира Зеленського, Шкарлета йому запропонували ректори українських університетів. Пів року він був в.о. міністра.
Вже на чолі міністерства Сергій Шкарлет потрапив у скандал із Києво-Могилянською академією. У лютому 2022 року, після складних виборів в університеті, президентом обрали Сергія Квіта, який, до речі, був головою Нацагентства, що виявило плагіат Шкарлета.
Міністерство освіти й науки відмовилося визнавати результати виборів, чим викликало бурхливу реакцію в студентів. Вони вийшли на протест під Кабінет міністрів із вимогою відставки чинного міністра. Пізніше міністерство скасувало наказ про повторні вибори в Могилянці, а Квіт таки став президентом університету.
Скандал із ЄС: Міністерство освіти планувало реорганізувати директорати, які створили за підтримки Євросоюзу. Тоді ж Україна отримала попередження від ЄС про можливе згортання фінансування реформи освіти. Шкарлет пізніше змушений був пояснювати свою позицію послу ЄС.
Фото: dw.com/uk
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики