Сканувати обличчя, щоб отримати SIM-карту: новації в Китаї

З 1 грудня мобільні оператори у Китаї повинні сканувати обличчя клієнтів перед видачею їм SIM-карт. Про це розповідає Quartz.

Чому це важливо. Уперше у світі для придбання SIM-карти користувачам буде потрібно сканувати своє обличчя.

Детальніше. Таке нововведення заропонувало Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю. Там вважають, що це необхідно для захисту прав та інтересів громадян у кіберпросторі.  Також мешканцям Китаю заборонили передавати іншим людям свій номер телефону. Їм рекомендують перевіряти, чи зареєстровані на їхні імена якісь номери без їхньої згоди.

Нові правила стосуються оновлення китайської системи реєстрації реальних імен для користувачів мобільних телефонів. Її запустили ще у 2013 році. 

Довідка. Система розпізнавання облич — це технологія, яка здатна ідентифікувати або перевірити особу на цифровому зображенні або відеокадрі.

Громадські організації, які захищають права громадян, висловлюють стурбованість тим, що застосуванням технологій спостереження порушується конфіденційність. Є побоювання, що це може призвести до «тотального спостереження за суспільством». Влада отримає можливість знати про місцеперебування та діяльність усіх громадян цілодобово. Це може завадити громадянам критикувати владу.

Контекст. Нагадаємо, що з вересня у Facebook можна відключати автоматичне розпізнавання облич на фотографіях і відео. Функцію автоматичного розпізнавання облич було введено для деяких користувачів у грудні 2017 року. З 3 вересня вона стала доступна для всіх. Раніше її неможливо було вимкнути, однак зараз користувачі зможуть самостійно приймати рішення про використання технології розпізнавання.

Франція першою в ЄС офіційно запроваджує додаток для розпізнавання облич.  Уряд Франції хоче розпізнавати обличчя онлайн, щоб громадяни могли проходити цифрову ідентифікацію особи за допомогою мобільних гаджетів. Запустити програму посвідчення особи Alicem планують уже у листопаді. Критики цієї ідеї вважають, що це передчасний крок, з огляду на можливі порушення конфіденційності особи.

Alicem («Сертифікована ідентифікація онлайн за допомогою мобільного пристрою») — це програма, яка дозволяє «будь-якій людині безпечно засвідчити свою особу онлайн ». Після підтвердження особи користувач зможе отримати доступ до багатьох державних послуг без додаткових перевірок.

У метро Китаю запустили програму сканування облич. Сплатити проїзд у метрополітені міста Чженчжоу з кінця вересня можна за допомогою програми, яка сканує обличчя пасажирів. Щоб запустити її, достатньо зареєструватись у спеціальному мобільному додатку. Пасажири метро, які користуються цією технологією, зможуть швидше проходити через турнікети.

Фото: pexels.com

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин