З 1 грудня мобільні оператори у Китаї повинні сканувати обличчя клієнтів перед видачею їм SIM-карт. Про це розповідає Quartz.
Чому це важливо. Уперше у світі для придбання SIM-карти користувачам буде потрібно сканувати своє обличчя.
З 1 грудня мобільні оператори у Китаї повинні сканувати обличчя клієнтів перед видачею їм SIM-карт. Про це розповідає Quartz.
Чому це важливо. Уперше у світі для придбання SIM-карти користувачам буде потрібно сканувати своє обличчя.
Детальніше. Таке нововведення заропонувало Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю. Там вважають, що це необхідно для захисту прав та інтересів громадян у кіберпросторі. Також мешканцям Китаю заборонили передавати іншим людям свій номер телефону. Їм рекомендують перевіряти, чи зареєстровані на їхні імена якісь номери без їхньої згоди.
Нові правила стосуються оновлення китайської системи реєстрації реальних імен для користувачів мобільних телефонів. Її запустили ще у 2013 році.
Довідка. Система розпізнавання облич — це технологія, яка здатна ідентифікувати або перевірити особу на цифровому зображенні або відеокадрі.
Громадські організації, які захищають права громадян, висловлюють стурбованість тим, що застосуванням технологій спостереження порушується конфіденційність. Є побоювання, що це може призвести до «тотального спостереження за суспільством». Влада отримає можливість знати про місцеперебування та діяльність усіх громадян цілодобово. Це може завадити громадянам критикувати владу.
Контекст. Нагадаємо, що з вересня у Facebook можна відключати автоматичне розпізнавання облич на фотографіях і відео. Функцію автоматичного розпізнавання облич було введено для деяких користувачів у грудні 2017 року. З 3 вересня вона стала доступна для всіх. Раніше її неможливо було вимкнути, однак зараз користувачі зможуть самостійно приймати рішення про використання технології розпізнавання.
⟶ Франція першою в ЄС офіційно запроваджує додаток для розпізнавання облич. Уряд Франції хоче розпізнавати обличчя онлайн, щоб громадяни могли проходити цифрову ідентифікацію особи за допомогою мобільних гаджетів. Запустити програму посвідчення особи Alicem планують уже у листопаді. Критики цієї ідеї вважають, що це передчасний крок, з огляду на можливі порушення конфіденційності особи.
Alicem («Сертифікована ідентифікація онлайн за допомогою мобільного пристрою») — це програма, яка дозволяє «будь-якій людині безпечно засвідчити свою особу онлайн ». Після підтвердження особи користувач зможе отримати доступ до багатьох державних послуг без додаткових перевірок.
⟶ У метро Китаю запустили програму сканування облич. Сплатити проїзд у метрополітені міста Чженчжоу з кінця вересня можна за допомогою програми, яка сканує обличчя пасажирів. Щоб запустити її, достатньо зареєструватись у спеціальному мобільному додатку. Пасажири метро, які користуються цією технологією, зможуть швидше проходити через турнікети.
Фото: pexels.com
Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України.
Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.
Мета — підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду.
У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань.
Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.
На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.
У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.
Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки.