«Солодке життя», «Лем. Життя не з цієї землі» та інші книжки, які варто придбати на BookForum 28

15 вересня у Львові стартував щорічний міжнародний літературний фестиваль BookForum 28. Ми зібрали для вас кілька нових книжок, які можуть стати вдалою покупкою цього року, а також нагадуємо про події, на яких ви можете почути детальнішу інформацію про ці видання. Серед авторів Роман Малиновський, Галина Вдовиченко, Артем Чех, Мар’яна Савка, Ярослав Грицак та інші.

«Селфі в Парижі», «Видавництво Старого Лева». Це збірка оповідань про Париж українських авторів і авторок Катерини Бабкіної, Галини Вдовиченко, Лариси Денисенко, Ірени Карпи, Мар’яни Савки, Гаська Шиян, Олени Чернінької, Андрія Шкіля, Ірини Славінської. Книжка про драми, звичайні будні, скромні вечері й романтичні пікніки на березі Сени. Презентацію збірки можна відвідати офлайн 17 вересня о 18:00.

«Солодке життя» Романа Малиновського, «Meridian Czernowitz». Дебютна збірка оповідань автора, які об’єднані настроєм. Можете відвідати розмову про цю книжку за участю Романа Малиновського та Юрія Андруховича офлайн 19 вересня об 11:00.

«Хто ти такий?» Артема Чеха, «Meridian Czernowitz». Це питання часто чує малолітній Тимофій від свого дивного наставника Фелікса, який пройшов війну. Таке ж питання поставить собі хлопець, коли подорослішає і зрозуміє, що Феліксові розповіді про «його» війну підготували хлопця до іншої ― власної. Розмова про цей роман відбудеться офлайн 19 вересня о 13:00.

«Подолати минуле: глобальна історія України» Ярослава Грицака, «Портал». Ідеться про минуле України, вектор її руху, мову ― усе, що активно використовує Росія в інформаційній війні проти України, застосовуючи дезінформацію та підміну понять. Чия правда ― з’ясовує історик, публічний інтелектуал, професор УКУ Ярослав Грицак. Презентація книжки відбудеться онлайн 19 вересня о 14.00.

«Лем. Життя не з цієї землі» Войчеха Орлінського, «Човен». Це перша в Польщі біографія фантаста та футуролога й перша за час незалежності України біографія українською мовою Станіслава Лема, який народився у Львові. У книжці йдеться про історію його життя.

«Нотатки з кухні «переписування історії» Володимира В`ятровича, «Наш Формат». Це збірка публікацій історика від початку 2000-х років до нашого часу, доповнена сучасними розмислами. У книжці йдеться про різні етапи й події української історії, їхніх учасників та значення.

«10 уроків для світу після пандемії» Фаріда Закарії, «Наш Формат». Книжка про те, як коронавірус змінив світ, сприйняття людьми звичних речей, уплинув на різні сфери життя країн.

Фото: zaxid.net

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

22 січня — День Соборності України: чому про це важливо пам'ятати?

103 роки тому відбулося проголошення Акту Злуки. Саме у цей день Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка об’єдналися у соборну Україну. Незадовго до того 9 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. 

Чому це важливо. Цей день є символом того, що українці, попри чвари, можуть об’єднатися.

Читати далі
+ 77 слів

Онлайн-медіа — головне джерело новин для українців — опитування

70% українців найбільше користуються онлайн-медіа для перегляду новин, 60% обирають телебачення, 12% — друковані видання. Водночас більшість прихильників інтернет-медіа читають лише випадкові публікації, а не усвідомлено вибирають джерела. Найретельнішими споживачами новин є читачі друкованої преси. Про це йдеться в опитуванні, яке провела компанія «Оперативна соціологія» на замовлення Центру контент-аналізу. 

Чому це важливо. Опитування є репрезентативним і відображає актуальні настрої українців.

Читати далі
+ 42 слів

Інстаграм дозволив робити ремікси з будь-яких відео. Що це означає?

Тепер в соцмережі можна відповідати і записувати дуети з будь-якими відео. Раніше ця функція була доступна лише для роликів сервісу Reels (аналог ТікТоку всередині Інстаграму). Про це повідомили Techcrunch.

Читати далі
+ 5 слів

Додаткові умови для НАТО від Росії, стягнення російських військ до кордонів України та не лише. Чого хоче РФ?

WTF

Росія розширила свої вимоги до «гарантій безпеки», висунутих нещодавно. За додатковими умовами НАТО має вивести свої війська з двох країн. Про це повідомляє пресслужба МЗС Росії. Паралельно РФ продовжує стягувати війська, зброю та пальне до кордону з Україною.

Чому це важливо. Вимоги Росії до НАТО безпосередньо впливають на подальшу долю України та на подальший хід збройного конфлікту на сході нашої держави.

Читати далі
+ 156 слів

Цифрову колекцію африканських марок створив український стартап

NFT–екземпляри можна купити з 1 лютого. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою криптогаманця. Всього у колекції буде 10 тисяч звичайних марок, тисяча — рідкісних, 100 — суперрідкісних, 10 — ультрарідкісних та одна — унікальна. Вже представили три марки, на яких зображені традиційні африканські маски. Ексклюзивною стане історична марка «Слон», яка є першою поштовою маркою Кот-д’Івуара як незалежної країни. Створили їх український стартап STAMPSDAQ та представники пошти Кот-д’Івуара у західній Африці. 

STAMPSDAQ — українсько-естонський стартап. На його сайті можна купити, продати й обміняти авторизовані поштові марки та інтерактивні твори мистецтва у вигляді цифрових активів NFT.  

NFT або non-fungible token — це цифровий сертифікат власності на об’єкт: текст, картинку, відео, аудіо, ігрові предмети.

Фото: stampsdaq.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Рижик, Доббі та Царапка: нові банкомати Монобанку будуть схожими на котів

Чорні банкомати з вушками з’являться вже в першому кварталі 2022 року. Крім того, у кожного з них буде кличка. Таку концепцію розробило агентство Banda, повідомив засновник Монобанку Олег Гороховський.

Читати далі
+ 9 слів

«У відрядження на 6-9 місяців». Рідні та друзі російських військових — про перекидання військ РФ на кордон з Україною

Росія продовжує стягувати війська з Далекого Сходу та Сибіру на захід. Зараз вони перебувають за 40 км від кордону з Україною. Про це пише Радіо Свобода.

Чому це важливо.  Радіо Свобода і Conflict Intelligence Team провели спільне розслідування та розповіли про переміщення російських підрозділів, а також оприлюднили цитати родичів солдатів і офіцерів, які стверджують, що їхніх рідних відправили на кордон з Україною.

Читати далі
+ 41 слів

«Клондайк»: український фільм візьме участь у кінофестивалі «Санденс» у США

LIKE

Стрічку «Клондайк» про події війни на сході України та катастрофу рейсу MH17 покажуть в межах міжнародної конкурсної програми World Cinema Dramatic Competition. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно. 

Чому це важливо. Драма режисерки Марини Ер Горбач «Клондайк» є першою українською ігровою стрічкою, яка буде представлена в міжнародній конкурсній програмі WORLD CINEMA DRAMATIC COMPETITION кінофестивалю Sundance Film Festival.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 3825 новин