Спортзали, фітнес-центри та басейни: що та як запрацює з 1 червня

LIKE

Новий етап виходу з карантину стартує в Україні. Але не у всіх областях, а лише там, де це дозволяє кількість хворих. 10 областей до виходу з карантину ще не готові. І навіть ті заклади, які сьогодні відчинять свої двері, працюватимуть з обмеженнями. Про це сказав міністр охорони здоров’я на своєму брифінгу.

Чому це важливо. В Україні діє адаптивний карантин, з допомогою якого можна послаблювати обмеження у певних областях України.

Детальніше. Від сьогодні, 1 червня, в Україні починається новий етап послаблення карантинних обмежень. Але ті заклади, які запрацюють з понеділка, мають дотримуватися карантинних обмежень. Наприклад, якщо ви захочете піти у зал чи на фітнес, то при вході маєте обробити руки антисептиком, а працівники закладу виміряють вам температуру. Якщо вона вища, аніж 37 градусів, то вас не впустять всередину.

Займатися ви маєте один на 10 квадратних метрів. Багаторазовими рушниками користуватися не можна. Усі працівники мають носити маски. Поки що не запрацюють СПА-зони та масажі. Але всі ці правила стосуються початку роботи спортзалів та фітнес-центрів у тих областях, де це дозволяє епідеміологічна ситуація.

Станом на 31 травня в Україні 5 областей та Київ не відповідають усім необхідним критеріям, аби мати змогу перейти до нового етапу послаблення карантину. Це Волинська, Донецька, Львівська, Рівненська та Чернівецька області. Причина: високі показники загальної кількості нових випадків коронавірусу за останні 7 днів на 100 тисяч населення, велику завантаженість у лікарнях та низьке охоплення населення тестуванням на коронавірус.

Окрім спортзалів, басейнів та фітнес-центрів, 1 червня відновлять роботу й приміські електрички. Поки що лише у 10 областях. Загалом вийдуть на маршрути 214 електричок. На філії «Донецька залізниця» почнуть курсувати 38 поїздів, на «Львівській залізниці» — 20 поїздів, на «Одеській залізниці» — 44 потяги, а філія «Південна залізниця» запустить 112 поїздів.

Що ще варто знати про полегшення карантину

Умови роботи для спортзалів та фітнес-центрів можете знайти тут. І як бонус: низка речей, які на період карантину заборонили.

Послаблення карантину: 1 червня можуть відкрити басейни та спортзали. З першого червня в Україні планують третій етап послаблення карантину, якщо епідеміологічна ситуація цьому сприятиме. 

Фото: pexels.com

РФ подала позов в ООН та Гаагу зі звинуваченням України в обстрілі дамби

Росія звернулася до Міжнародного кримінального суду і Міжнародного суду ООН зі звинуваченнями проти України в нібито руйнуванні Каховської ГЕС «масованими артилерійськими обстрілами».

Читати далі
+ 21 слів

Дев'ять людей загинуло в окупованих Олешках внаслідок потопу

У тимчасово окупованих Олешках внаслідок затоплення загинуло дев’ять людей. На дахах власних домівок ще залишаються сотні жителів. Люди допомагають один одному і протягом двох діб забирають людей з дахів. «Кількість загиблих може збільшитися. Натомість сказати, чи є зниклі безвісти — складно, бо немає зв’язку і точно невідомо». Про це повідомив мер міста Євген Рищук.

Читати далі
+ 5 слів

На півдні України тривають активні бої

На півдні нині тривають бої за Велику Новосілку на Новопалівському напрямку. А на Запорізькому напрямку в районі Оріхова росіяни перебувають в активній обороні.  Щодо Бахмутського напрямку, то українські військові продовжують активні дії. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Читати далі
+ 13 слів

Вода, яка витікає, забруднена «букетом» токсичних речовин. Що варто знати про небезпеку після затоплення Херсонщини

Noo

У воді, яка витікає з Каховської ГЕС, є сотні тонн нафтопродуктів зі зруйнованої машинної зали, затоплених автомобілів, АЗС та інфекції зі сміттєзвалищ, кладовищ та скотомогильників. Також там містяться каналізаційні води із затоплених населених пунктів, залишки пестицидів і добрив із затоплених полів. Проте найбільше забруднення несуть мільйони тонн намулу, які винесло з водосховища сильною течією. Намул вже сягнув Очакова. «На знімках з космосу вже видно велику каламутну пляму на воді, це цей намул», — розповідає фахівець зі збереження екосистем з організації «Екодія» Богдан Кученко.

Що робити коли ви опинились в зоні затоплення? Чим небезпечний ботулізм. Що буде після того, як спаде вода? Пояснюємо далі.

Читати далі
+ 162 слів

Платіжний сервіс WayForPay отримав ліцензію

WayForPay пройшов переліцензування Національного банку України. Роботу обіцяють відновити протягом доби. Про це повідомила компанія на своїй сторінці у фейсбуці.

Читати далі
+ 1 слів

ООН допоможе Україні евакуйовувати людей з окупованої частини Херсонщини

ООН має сформувати спеціальні групи у Запоріжжі та Херсоні за умови безпечного проїзду на окуповані території. Нині ООН очікує на надання гарантій безпеки та доступ до окупованих територій від російської сторони.

Читати далі
+ 45 слів

Росіяни обстрілюють місце евакуації в Херсоні

Медійники, які фільмували наслідки російських дій, попали під обстріл в районі Херсона, де триває евакуація. Про це повідомив журналіст Стас Юрченко.

Читати далі
+ 21 слів

Оплатити навчання у школі в Нігерії тепер можна сміттям

Активісти організації «African Cleanup Initiative» з міста Лагос приймають у батьків школярів вторинну сировину, віддають її на переробку, а отримані гроші вносять на рахунок оплати за навчання дітей, повідомляє Reuters.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 6504 новин