Детальніше. У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цю дату обрали не випадково, а як пам’ять про політичних активісток сестер Мірабаль. У 1960 році їх до смерті забила палицями таємна поліція за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо .
Тема цьогорічної інформаційної кампанії — «Розфарбуй світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань» — прагне активізувати суспільство у боротьбі з сексуальним насильством щодо жінок. ООН пропонує одягти речі або аксесуари помаранчевого кольору, щоб висловити свою солідарність з рухом.
Дата завершення марафону (10 грудня — День захисту прав людини) — символічна. Засновники кампанії наголошують, що права жінок — це і є права людини, які мають дотримуватися у будь-якому суспільстві.
⟶ Дім (не)безпеки: в Україні запустили онлайн курс із протидії домашньому насильству. Студія онлайн освіти EdEra спільно з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні створили новий онлайн курс із протидії домашньому насильству, який уже є доступним для користувачів.
Курс складається із тесту та чотирьох тематичних блоків: «Домашнє насильство: цифри й факти», «Форми домашнього насильства» (містить у собі короткі відеоролики про фізичне, сексуальне, психологічне та економічне), «Причини і наслідки насильства» (відео про причини агресії у сім’ї, цикли насильства, наслідки домашнього насильства та чому постраждалі не йдуть від кривдників), «Як допомогти» (відео про те, як виявити жертву насильства, як спілкуватися із постраждалими, яким має бути алгоритм допомоги їм, механізм покарання кривдника).
Усі відеолекції коротенькі, від 3 до 5 хв, також нижче — текстовий варіант ролика. Також на сторінці освітнього проекту можна анонімну розповісти власну історію, якщо ви були жертвою або свідком насильства.
⟶ Як розпізнати аб’юзера. Навіть якщо ви щойно почали зустрічатися із людиною та уявляєте з нею своє довге та щасливе сімейне життя, варто придивитися уважніше до партнера. Можливо, він потенційний аб’юзер — тобто людина, яка здатна до насильства. Отже, кілька знаків того, що людина поруч може завдати вам шкоди:
- під час звичайних розмов партнер змушує вас відчувати, що ви нічого не розумієте або що ви помиляєтеся;
- коли ви не згодні з партнером, ви чуєте такі речі, як «ти божевільна» або «це все в твоїй голові»;
- партнер думає, що має право контролювати ваше життя і ваш вибір;
- ви робите якісь речі проти своєї волі, побоюючись, що партнер може агресивно відреагувати, якщо ви відмовитесь. Або він не поважає ваші бажання, коли ви говорите «ні» навіть під час сексу;
- він «ніколи не б’є вас», але у вас часто бувають синці, якщо партнер використовує фізичну силу, щоб «заспокоїти вас»;
- він говорить вам, що ніхто не буде любити, приймати або хотіти вас;
- він погано реагує на ваші досягнення і на гарні речі, які трапляються у вашому житті;
- йому не подобається, коли ви розмовляєте з іншими людьми або вони намагаються змусити вас повірити, що єдина думка, яку ви повинні слухати — це ваша власна;
- він змушує вас відчувати, що ви винні в його агресії або загрози;
- його дії змушують вас відчувати себе дивно або сумніватися в тому, що відбувається;
- він не завдає вам шкоди, але висловлює свою агресивність, ляскаючи дверима і стукаючи по столу;
- він кричить на вас;
- він постійно агресивний або жорстокий, але кожен раз обіцяє, що це більше не повториться.
Фото: pexels.com