Стендап, кіно, вистава: життя у бомбосховищах вирує

За місяць війни українці звикли до того, що у будь-який момент потрібно буде спуститися у сховище. У деяких містах підвали, підземні паркінги та метро перетворилися на справжній прихисток для усіх охочих, які тікають від обстрілів. Щоб знизити стрес та відігнати тривожні думки, люди намагаються продовжувати вести звичне соціальне життя. Через це в укриттях організовують концерти, ігри, богослужіння та інші заходи.

Коміки з Сум організували в одному з бомбосховищ цілий стендап-концерт. Під час анонсу вони зазначили, що «зібрали людей, щоб трохи повеселити та відволікти від всього п*здецю, який відбувається за вікном».

Івано-Франківський драмтеатр 7 березня зіграв виставу «Енеїда» в укритті, прямо під час повітряної тривоги. Згодом адміністрація театру повідомила, що продовжить проводити вистави у сховищі та опублікувала розклад на місяць. 

Під час повітряної тривоги у харківському бомбосховищі скрипалька відвертала увагу людей від звуків вибухів. Артистка Віра Литовченко перетворила укриття на імпровізовану сцену та приглушує грою на скрипці гуркіт ззовні. Вона не планує виїжджати з міста, щоб після війни допомогти відбудувати його.

Сховища також слугують місцем для проведення церковних богослужінь. Одне з них пройшло у харківському метро. Під час богослужіння були піднесенні прохання про визволення України від нашестя загарбників, за воїнів-захисників держави, за перемогу правди й справедливий мир. 

В укритті селища Авангард (Одеська область) розписували молодят. Гостям довелося спуститися в бомбосховище приміщення ЦНАПу, оскільки під час реєстрації шлюбу почалася повітряна тривога. 

У мережі виклали відео, як діти граються у київському метрополітені: використовують сходи замість гірки. 

У київській підземці показують українські кінострічки. До програми увійшли фільми різного жанру та епох — від стрічок Всеукраїнського фотокіноуправління до сучасних, які зовсім нещодавно можна було побачити в українському прокаті, наприклад «Найкращі вихідні» чи «Зірки за обміном». Організатори створювали добірку, розраховану на аудиторію різного віку: від дітей до літніх людей.

Найважливіше — у бомбосховищах продовжується життя. З початку війни в Україні народилося 15300 дітей, деякі з них — в укриттях. Зокрема, відомо про випадки у київському метро та пологовому будинку в Херсоні, облаштованому в підвалі. 

Фото: the-village.com.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

РФ подала позов в ООН та Гаагу зі звинуваченням України в обстрілі дамби

Росія звернулася до Міжнародного кримінального суду і Міжнародного суду ООН зі звинуваченнями проти України в нібито руйнуванні Каховської ГЕС «масованими артилерійськими обстрілами».

Читати далі
+ 21 слів

Дев'ять людей загинуло в окупованих Олешках внаслідок потопу

У тимчасово окупованих Олешках внаслідок затоплення загинуло дев’ять людей. На дахах власних домівок ще залишаються сотні жителів. Люди допомагають один одному і протягом двох діб забирають людей з дахів. «Кількість загиблих може збільшитися. Натомість сказати, чи є зниклі безвісти — складно, бо немає зв’язку і точно невідомо». Про це повідомив мер міста Євген Рищук.

Читати далі
+ 5 слів

На півдні України тривають активні бої

На півдні нині тривають бої за Велику Новосілку на Новопалівському напрямку. А на Запорізькому напрямку в районі Оріхова росіяни перебувають в активній обороні.  Щодо Бахмутського напрямку, то українські військові продовжують активні дії. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Читати далі
+ 13 слів

Вода, яка витікає, забруднена «букетом» токсичних речовин. Що варто знати про небезпеку після затоплення Херсонщини

Noo

У воді, яка витікає з Каховської ГЕС, є сотні тонн нафтопродуктів зі зруйнованої машинної зали, затоплених автомобілів, АЗС та інфекції зі сміттєзвалищ, кладовищ та скотомогильників. Також там містяться каналізаційні води із затоплених населених пунктів, залишки пестицидів і добрив із затоплених полів. Проте найбільше забруднення несуть мільйони тонн намулу, які винесло з водосховища сильною течією. Намул вже сягнув Очакова. «На знімках з космосу вже видно велику каламутну пляму на воді, це цей намул», — розповідає фахівець зі збереження екосистем з організації «Екодія» Богдан Кученко.

Що робити коли ви опинились в зоні затоплення? Чим небезпечний ботулізм. Що буде після того, як спаде вода? Пояснюємо далі.

Читати далі
+ 162 слів

Платіжний сервіс WayForPay отримав ліцензію

WayForPay пройшов переліцензування Національного банку України. Роботу обіцяють відновити протягом доби. Про це повідомила компанія на своїй сторінці у фейсбуці.

Читати далі
+ 1 слів

ООН допоможе Україні евакуйовувати людей з окупованої частини Херсонщини

ООН має сформувати спеціальні групи у Запоріжжі та Херсоні за умови безпечного проїзду на окуповані території. Нині ООН очікує на надання гарантій безпеки та доступ до окупованих територій від російської сторони.

Читати далі
+ 45 слів

Росіяни обстрілюють місце евакуації в Херсоні

Медійники, які фільмували наслідки російських дій, попали під обстріл в районі Херсона, де триває евакуація. Про це повідомив журналіст Стас Юрченко.

Читати далі
+ 21 слів

Оплатити навчання у школі в Нігерії тепер можна сміттям

Активісти організації «African Cleanup Initiative» з міста Лагос приймають у батьків школярів вторинну сировину, віддають її на переробку, а отримані гроші вносять на рахунок оплати за навчання дітей, повідомляє Reuters.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 6504 новин