За місяць війни українці звикли до того, що у будь-який момент потрібно буде спуститися у сховище. У деяких містах підвали, підземні паркінги та метро перетворилися на справжній прихисток для усіх охочих, які тікають від обстрілів. Щоб знизити стрес та відігнати тривожні думки, люди намагаються продовжувати вести звичне соціальне життя. Через це в укриттях організовують концерти, ігри, богослужіння та інші заходи.
Коміки з Сум організували в одному з бомбосховищ цілий стендап-концерт. Під час анонсу вони зазначили, що «зібрали людей, щоб трохи повеселити та відволікти від всього п*здецю, який відбувається за вікном».
Івано-Франківський драмтеатр 7 березня зіграв виставу «Енеїда» в укритті, прямо під час повітряної тривоги. Згодом адміністрація театру повідомила, що продовжить проводити вистави у сховищі та опублікувала розклад на місяць.
Під час повітряної тривоги у харківському бомбосховищі скрипалька відвертала увагу людей від звуків вибухів. Артистка Віра Литовченко перетворила укриття на імпровізовану сцену та приглушує грою на скрипці гуркіт ззовні. Вона не планує виїжджати з міста, щоб після війни допомогти відбудувати його.
Сховища також слугують місцем для проведення церковних богослужінь. Одне з них пройшло у харківському метро. Під час богослужіння були піднесенні прохання про визволення України від нашестя загарбників, за воїнів-захисників держави, за перемогу правди й справедливий мир.
В укритті селища Авангард (Одеська область) розписували молодят. Гостям довелося спуститися в бомбосховище приміщення ЦНАПу, оскільки під час реєстрації шлюбу почалася повітряна тривога.
У мережі виклали відео, як діти граються у київському метрополітені: використовують сходи замість гірки.
У київській підземці показують українські кінострічки. До програми увійшли фільми різного жанру та епох — від стрічок Всеукраїнського фотокіноуправління до сучасних, які зовсім нещодавно можна було побачити в українському прокаті, наприклад «Найкращі вихідні» чи «Зірки за обміном». Організатори створювали добірку, розраховану на аудиторію різного віку: від дітей до літніх людей.
Найважливіше — у бомбосховищах продовжується життя. З початку війни в Україні народилося 15300 дітей, деякі з них — в укриттях. Зокрема, відомо про випадки у київському метро та пологовому будинку в Херсоні, облаштованому в підвалі.
Фото: the-village.com.ua
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики