Як Україна втратила Крим? Результати розслідування ДБР

Wow

П’ять причин, які вплинули на те, що Росія змогла анексувати Крим, виявило Державне бюро розслідувань (ДБР). Серед них: злочинне скорочення Збройних Сил України (ЗСУ), підрив стану мобілізаційної готовності військ, знищення систем протиповітряної оборони Криму; незаконні організаційні зміни у ЗСУ; відсутність реакції на зовнішні загрози. Про це йдеться на сайті ДБР.

Чому це важливо. Наслідки злочинних наказів перших осіб держави — зниження боєздатності ЗСУ, їхня неспроможність оборонити кордони України.

Детальніше. Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування стосовно колишнього начальника Генерального штабу Збройних Сил України Володимира Замани. Він, за співучастю з експрезидентом Віктором Януковичем та двома колишніми міністрами оборони України, Дмитром Саламатіним та Дмитром Лебедєвим, з 2012 по 2014 роки підірвали обороноздатність України, чим вчинили державну зраду.

Державне бюро розслідувань встановило причини, які сприяли появі «зелених чоловічків» та анексії Кримського півострову, яка розпочалась ще задовго до 20 лютого 2014 року (дата початку анексії Криму).

Злочинне скорочення ЗСУ. Чисельність армії скорочували без компенсації сучасним озброєнням та військовою технікою. Усі боєприпаси вистрілювали. На той час командування аргументувало свої дії зменшенням навантаження на склади. Результат — значне зношення артилерійської зброї. За версією слідства, ця реформа нічого, крім скорочення артилерійських груп у військових частинах та зниження боєздатності ЗСУ, не принесла.

Підрив стану мобілізаційної готовності. Протягом 2012-2013 років командування Генштабу ЗСУ реформувало системи мобілізації ЗСУ. Об’єднували та скорочували районні військові комісаріати (ВК), скорочували кількість обласних ВК. Це призвело до того, що, наприклад, у 2013 році військові частини були укомплектовані всього на 25-55 %. На посади, які визначали боєздатність підрозділів, призначали особовий склад не за фахом. 

Знищення системи протиповітряної оборони. З 2012 року розпочався ще один етап реформ у сфері обороноздатності країни — реорганізація системи протиповітряної оборони України (ППО). Управління системи ППО у Криму передали Командувачу Військово-Морських Сил ЗСУ, які дислокувались у Криму. Він не мав навичок управління Повітряними силами ЗСУ та у подальшому зрадив присязі.

Також вивели зі складу Повітряних сил і скоротили одну з двох бригад, на озброєнні якої стояли зенітні ракетні комплекси С-300В. Під час однієї з нарад Головномандувач ЗСУ Володимир Замана навіть пропонував розформувати Повітряні сили як вид ЗСУ, ліквідувати розвідувальну авіацію, вивести з території Криму усі підрозділи тактичної групи Повітряних Сил «Крим» Повітряного командування «Південь». Це могло залишити значну територію України та прибережну зону Чорноморсько-Азовського регіону без протиповітряного прикриття. Такі плани не були до кінця втілені у життя.

Незаконні організаційні зміни ЗСУ. З 2013 року розпочалося так зване розформування управлінь та кількох штабів армійських корпусів. Через такі дії управління військами було тимчасово втрачене, у тому числі й військами Кримського півострова. Створювали нові підрозділи, існування яких не було передбачене у жодних документах. Керівництво не могло узгодити дії між собою. 

Нереагування на зовнішні загрози. Протягом грудня 2013 – 19 лютого 2014 року Головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана отримував інформацію про те, що Росія готує неприхований наступ на територію України, не відреагував на це та не привів ЗСУ у повну бойову готовність, хоча для цього були підстави. 

Дії керівництва України створили умови для військової окупації Автономної Республіки Крим і Севастополя 21 березня 2014 року, а також сприяли військовій окупації частини територій Донецької та Луганської областей України.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: uk.wikipedia.org

Фільм про українських добровольців отримав спецвідзнаку на фестивалі у Великобританії

Витвір отримав спеціальну відзнаку журі міжнародного кінофестивалю «Sheffield Doc/Fest-2022». Режисером документального повнометражного фільму «День українського добровольця» виступив Володимир Тихий. Стрічку створило об’єднання «Вавилон‘13» в об’єднанні з Black Photon.

Читати далі
+ 17 слів

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів

Український борщ — під охороною ЮНЕСКО. Його внесли до списку нематеріальної культурної спадщини

Сьогодні «Культуру приготування українського борщу» внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читати далі
+ 34 слів

Україна контролює 45% територій Донеччини. Головне за ніч та ранок 1 липня

Україна контролює 45% територій Донеччини. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко в етері телемарафону. окупанти продовжують постійно обстрілювати населені пункти Донеччини.

Читати далі
+ 75 слів

Нові пригоди міньйонів, Тора та собаки Супермена. 5 кінопрем’єр липня

Попри труднощі з доставкою фільмів в Україну через російську агресію, кінотеатри продовжують працювати та пропонують глядачам низку нових фільмів для перегляду. Серед новинок — номінант премії «Оскар», бойовик із Антоніо Бандерасом, продовження супергейського кіновсесвіту Marvel, а також два мультфільми про фантастичних істот.

Читати далі
+ 88 слів

Історія кур’єра-суперзірки, адаптація комп’ютерної гри та нова епідемія. Серіальні прем’єри липня 2022

Найпопулярніші стрімінгові сервіси Netflix, HBO та Hulu у липні презентують низку серіальних прем’єр. Серед новинок — пригоди підлітків-бунтарів, кримінальний триллер у стінах психлікарні та життя бізнесмена, який прагне заробити, використовуючи обманні схеми.

Читати далі
+ 92 слів

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів

В Україні зроблять реєстр олігархів

У реєстрі має міститися прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, ідентифікаційні дані та реквізити паспортів олігархів.

Читати далі
+ 41 слів
Що там ще
+ 4410 новин