«Тупа вівця»: депутат «Слуги народу» обізвав журналістку

WTF

«Тупа вівця із одіозного ЗМІ» — так висловився Максим Бужанський про журналістку «Нового времени» Ольгу Духніч через те, що вона назвала його тим, хто «ностальгує за СРСР і часами Януковича». 

Чому це важливо. Образливі висловлювання з уст політиків сприяють поширенню та утвердженню у суспільстві думки, що такий стиль спілкування є нормальним.

Детальніше. Максим Бужанський таким чином відреагував у своєму Телеграм-каналі на інтерв’ю Ольги Духніч із лідером партії «Слуга народу» Дмитром Разумковим. Одне із запитань стосувалося і самого Бужанського: «Тоді поговорімо про репутацію, — пожвавлююсь. — Депутатами вашої партії стали Максим Бужанський, котрий ностальгує за СРСР і часами Віктора Януковича, Ірина Борзова з активним бізнесом в окупованому Криму і ще кілька цілком одіозних особистостей. Ви згодні з ними розділити репутацію партії?»

У відповідь на це новообраний депутат заявив: «Чергова тупа вівця, що представляється журналісткою одіозного ЗМІ НВ, в інтерв’ю з представником «Слуги народу» заявила, що я ностальгую за СРСР і «часами Януковича». Розумію, що деякі колеги занадто стримані, щоб називати речі своїми іменами, тому прийду їм на допомогу. Тупа вівця з одіозного ЗМІ».

Журналістка уже встигла відреагувати на це висловлювання на своїй сторінці у Фейсбуці, написавши, що «щось відповідати пану Бужанському – це як спроба з’ясувати відносини з голубом, який нагадив вам на рукав пальто». Водночас вона порадила опонентові вибачитися перед виданням.

Уже з’явилася офіційна реакція партії «Слуга народу». Там назвали неприпустимими слова депутата Максима Бужанського, який назвав журналістку «тупою вівцею»: «Ми засуджуємо висловлювання обраного народного депутата Максима Бужанського стосовно журналістки журналу «Новое Время». Керівництво партії та фракції принесло пані Духніч вибачення». Водночас у партії додали, що образливі слова Бужанського були, хоч і неетичною, але «достатньо зрозумілою реакцією» на оціночні судження стосовно особистих почуттів, які він нібито має до СРСР та певних українських політиків. Партія закликала представників ЗМІ утримуватися від такого роду оціночних суджень, щоб не сприяти наклеюванню ярликів та упередженому ставленню до політиків.

«Зе! сексизм»: українські активістки будуть реагувати на дискримінаційні заяви політиків. Активістки ініціативи «Гендер в деталях« запустили кампанію «Сексизм патруль», пов’язану зі сплеском сексистських висловлювань з боку Зе-команди. Відтепер на Фейсбук-сторінці ресурсу «Гендер в деталях» з’являтимуться хроніки сексистських висловлювань від політиків та високопосадовців. У межах кампанії за такими випадками слідкуватимуть та реагуватимуть на них. 

Жінки у новій Раді: на 8% більше, ніж у Раді 8-го скликання. У новообраній Раді 9-го скликання буде приблизно 87 жінок (20, 52% від складу парламенту), у той час як у минулій Раді їх було 53 (12,5% від складу парламенту).

Ще 26 жінок проходять по мажоритарних округах — 13% від тих, хто йде у регіонах. Найбільше жінок у Раду проведе “Слуга народу” — 53 людини.  Але у відсотках найкраще виглядають фракції “Голосу” та “Європейської солідарності”, які матимуть по 47,6% і 37% жінок. Найменше місць для жінок в “Опозиційної платформи — За життя” — 11,4%. Це важливо, бо одна із найважливіших функцій депутатів у парламенті представницто виборців, які за них проголосували. Жінок в Україні близько 54%. Відповідно вони становлять і більшу частину виборців України. Тому так важливо, щоб жінки були достатньо представлені у Верховній Раді.

Фото: informator.press

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин