У ПАРЄ оскаржать повноваження російської делегації

Україна у ПАРЄ (Парламентській асамблеї Ради Європи) домовилася із представниками держав-партнерів, що вони оскаржать повноважень російської делегації в організації. Про це пише Європейська правда.

Чому це важливо. Росію повернули у ПАРЄ попри анексію нею Криму та розв’язану на Донбасі війну.

Детальніше. Україна погодила стратегію оскарження повноважень Росії з представниками інших країн. Під час затвердження повноважень делегацій від всіх держав група депутатів встане на знак протесту проти присутності у залі представників від РФ. Це призупинить процедуру. 

Латвійська делегація підніме питання оскарження повноважень РФ за процедурними підставами, грузинська — за змістовними підставами (тобто щодо порушення росіянами своїх зобов’язань у Раді Європи). Додамо, що зараз Грузія головує у комітеті міністрів Ради Європи.

Для початку цих двох оскаржень потрібно, щоб на знак протесту проти автоматичного затвердження повноважень РФ у залі встали відповідно 10 та 30 депутатів з 5 держав. Ця підтримка, за словами депутата Олексія Гончаренка, в України є.

Головний аргумент щодо процедурних питань: у складі російської делегації є депутати із санкційного списку ЄС. Є висновок Венеціанської комісії про те, що це — достатня підстава для оскарження. Фінальне рішення про оскарження чи підтвердження повноважень Росії має бути ухвалене протягом двох перших діб роботи сесії.

Довідка. ПАРЄ — це інституція, яка є однією із двох статутних органів Ради Європи (РЄ). Це консультаційний орган, який складається із представників парламентів усіх членів-держав. У понеділок, 27 січня, у Страсбурзі починається нова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. 

Контекст. Нагадаємо, російську делегацію повернули до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вночі 25 червня 2019 року. ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. Тоді за таке рішення проголосували 118 членів ПАРЄ, проти були 62, утрималися 10. Одностайно «проти» проголосували Україна, Грузія, Естонія, Латвія і Литва. Більшість «проти» були серед делегатів з Польщі, Великобританії та Швеції. 

Резолюцію також підтримали більшість присутніх у залі делегатів з Австрії, Андорри, Азербайджану, Кіпру, Іспанії, Ісландії, Ірландії, Норвегії, Португалії, Словаччини, Сербії, Сан-Марино і Туреччини.

Чому Росію виключили з ПАРЄ? Російську Федерацію виключили з цієї інституції через анексію Криму та розв’язання війни на Донбасі ще у 2014 році. У відповідь на це РФ тимчасово припинила свою участь в організації та відмовилась платити внески. Перед поверненням до ПАРЄ у червні 2019 року перед нею поставили ряд вимог, у яких Україна не згадувалася. 

Гроші не пахнуть? Одна із причин повернення Росії у ПАРЄ — гроші. РФ не сплачує членських внесків до установи із 2017 року. У червні цього року закінчується дворічний термін несплати внесків. Після нього потрібно було б поставити питання про остаточне виключення РФ із ПАРЄ. Але у травні 2019 року Комітет міністрів РЄ схвалив заяву, в якій йшлося про те, що усі держави повинні мати «рівноправну участь у Парламентській асамблеї Ради Європи».

Фото: pexels.com

В Україну повернули 121 загиблого бійця

Додому повернули 12 тіл захисників, що воювали на Луганському напрямку, 107 полеглих воїнів з Донецького напрямку та двох захисників із Запорізького напрямку. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Читати далі
+ 3 слів

Трьох дітей з тимчасово окупованих територій вдалось повернути в Україну

Це хлопчики 5-ти, 11-ти та 14-ти років. Нині на дітей та їхні родини чекає тривала реабілітація та робота з психологами. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 9460 новин