У ПАРЄ оскаржать повноваження російської делегації

Україна у ПАРЄ (Парламентській асамблеї Ради Європи) домовилася із представниками держав-партнерів, що вони оскаржать повноважень російської делегації в організації. Про це пише Європейська правда.

Чому це важливо. Росію повернули у ПАРЄ попри анексію нею Криму та розв’язану на Донбасі війну.

Детальніше. Україна погодила стратегію оскарження повноважень Росії з представниками інших країн. Під час затвердження повноважень делегацій від всіх держав група депутатів встане на знак протесту проти присутності у залі представників від РФ. Це призупинить процедуру. 

Латвійська делегація підніме питання оскарження повноважень РФ за процедурними підставами, грузинська — за змістовними підставами (тобто щодо порушення росіянами своїх зобов’язань у Раді Європи). Додамо, що зараз Грузія головує у комітеті міністрів Ради Європи.

Для початку цих двох оскаржень потрібно, щоб на знак протесту проти автоматичного затвердження повноважень РФ у залі встали відповідно 10 та 30 депутатів з 5 держав. Ця підтримка, за словами депутата Олексія Гончаренка, в України є.

Головний аргумент щодо процедурних питань: у складі російської делегації є депутати із санкційного списку ЄС. Є висновок Венеціанської комісії про те, що це — достатня підстава для оскарження. Фінальне рішення про оскарження чи підтвердження повноважень Росії має бути ухвалене протягом двох перших діб роботи сесії.

Довідка. ПАРЄ — це інституція, яка є однією із двох статутних органів Ради Європи (РЄ). Це консультаційний орган, який складається із представників парламентів усіх членів-держав. У понеділок, 27 січня, у Страсбурзі починається нова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. 

Контекст. Нагадаємо, російську делегацію повернули до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вночі 25 червня 2019 року. ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. Тоді за таке рішення проголосували 118 членів ПАРЄ, проти були 62, утрималися 10. Одностайно «проти» проголосували Україна, Грузія, Естонія, Латвія і Литва. Більшість «проти» були серед делегатів з Польщі, Великобританії та Швеції. 

Резолюцію також підтримали більшість присутніх у залі делегатів з Австрії, Андорри, Азербайджану, Кіпру, Іспанії, Ісландії, Ірландії, Норвегії, Португалії, Словаччини, Сербії, Сан-Марино і Туреччини.

Чому Росію виключили з ПАРЄ? Російську Федерацію виключили з цієї інституції через анексію Криму та розв’язання війни на Донбасі ще у 2014 році. У відповідь на це РФ тимчасово припинила свою участь в організації та відмовилась платити внески. Перед поверненням до ПАРЄ у червні 2019 року перед нею поставили ряд вимог, у яких Україна не згадувалася. 

Гроші не пахнуть? Одна із причин повернення Росії у ПАРЄ — гроші. РФ не сплачує членських внесків до установи із 2017 року. У червні цього року закінчується дворічний термін несплати внесків. Після нього потрібно було б поставити питання про остаточне виключення РФ із ПАРЄ. Але у травні 2019 року Комітет міністрів РЄ схвалив заяву, в якій йшлося про те, що усі держави повинні мати «рівноправну участь у Парламентській асамблеї Ради Європи».

Фото: pexels.com

«Мавка. Лісова пісня» став найкасовішим мультфільмом за всю історію українського кінопрокату

Чотири вікенди поспіль мультфільм очолює рейтинги кількості куплених квитків. Загалом за місяць прокату вдалося зібрати 98 634 367 грн.

Читати далі
+ 7 слів

Три танки Leopard 2 від Португалії вже в Україні

Португалія передала обіцяні Leopard 2 про це пише Міноборони країни у Twitter.

Читати далі
+ 13 слів

«Тимчасові села» в Україні побудують Велика Британія та Польща

Для людей, які втратили домівки внаслідок російського вторгнення, партнери побудують тимчасове житло на заході та в центрі України.

Читати далі
+ 60 слів

Спецпризначенці СБУ знищили зенітно-ракетний комплекс «ТОР»

За допомогою дрона-камікадзе вдалося вразити російський «ТОР» — універсальний засіб протиповітряної оборони.

Читати далі
+ 62 слів

Президент «Мотор Січі» блокував передачу гелікоптера для ГУР

СБУ встановила, що президент компанії з розробки, ремонту авіації Вячеслав Богуслаєв перешкоджав роботі Сил оборони на користь агресора.

Читати далі
+ 53 слів

Танки Challenger-2 вже в Україні. Головне за ніч і ранок 28 березня

Міністр оборони показав танки Challenger-2, які передала Велика Британія. Вже скоро їх відправлять на передову. 

Читати далі
+ 150 слів

Авдіївку закривають на в'їзд. Що відбувається у місті?

Noo

Авдіївка Донецької області з 27 березня — закрита для в’їзду. Місто включили до «червоної зони». Туди не зможуть потрапити, зокрема, журналісти та волонтери. Про це повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш у телеграмі. 

Читати далі
+ 294 слів

Інклюзивний електропоїзд «Львів-Рівне-Львів» запускає Укрзалізниця

«Укрзалізниця» модернізувала електропоїзд за маршрутом «Львів-Рівне-Львів», враховуючи потреби людей з інвалідністю. Поїзд №804/803/806/805 почне курсувати із 28 березня. Про це йдеться в телеграмі Укрзалізниці. 

Читати далі
+ 38 слів
Що там ще
+ 5907 новин