У Росії ввели обов’язкову реєстрацію дронів. Навіть іграшкових

Польоти незареєстрованих безпілотників у Росії відтепер штрафуватимуть. Про це розповідає Громадське.

Чому це цікаво. Такі нововведення у РФ — ще один крок до обмеження свободи громадян.

Детальніше. У Росії почали діяти нові правила реєстрації безпілотних літальних апаратів. Згідно з ними, користувачі зобов’язані «ставити на облік» дрони  масою понад 250 грамів. Закон набув чинності місяць тому, але існуючим власникам давалося 30 днів на формальності. Відтепер дрони, які ввезли до Росії, потрібно зареєструвати протягом 10 днів.

При вазі 250 грамів реєстрація обов’язкова навіть для саморобних моделей та іграшкових дронів. Номери для дронів потрібно отримувати у Росавіації, а потім самостійно поставити як мінімум у трьох місцях на корпусі апарата.

За використання незареєстрованого дрона штраф — до 50 тисяч рублів (майже 20 тисяч гривень) для фізичної особи і до 300 тисяч рублів (майже 118 тисяч гривень) для юридичних осіб.

Довідка. Дрон — це мобільний та автономний літальний апарат, який запрограмований на виконання різних завдань (наприклад, автономні системи, створені для польоту, розроблені для виконання місій, потенційно небезпечних для людини).

Учені навчили дрони розпізнавати живих людей від манекенів. Група інженерів з Іраку та Австралії навчила дрони, які оснащені екшн-камерами, відрізняти живих людей від мертвих завдяки спеціальному алгоритму для розпізнавання дихання.

Алгоритм отримує зображення з камери, аналізує їх, розпізнає у кадрі людину і розставляє на її грудній клітці ключові точки. Аналізуючи зміни яскравості цієї області та їх періодичність, алгоритм розпізнає, чи дихає людина, зображена на кадрах.

Систему вже протестовали: у ході експерименту розробники знімали з дрона один манекен і вісім людей у чотирьох різних позах. Алгоритму вдалося коректно розпізнати чи жива людина у кадрі у всіх випадках.

Поки що система не працює у режимі реального часу. Дані, записані дроном, можна проаналізувати лише після його посадки. Інженери сподіваються, що ця технологія в майбутньому буде допомагати рятувальникам.

Вантажний електричний дрон Seraph здійснив перший політ. Британський стартап Vertical Aerospace провів перші льотні випробування вантажного електричного дрона Seraph. Апарат розрахований на перевезення вантажів масою до 250 кілограмів. 

Безпілотник оснащений «інноваційною пасивною системою охолодження». Він здатний виконувати польоти на швидкості до 80 кілометрів на годину. Його конструкція дозволяє у разі потреби змінювати корпус пристрою, наприклад, робити його більшим або меншим, а також приєднувати до нього поплавки. Це забезпечує можливість посадки на воду.

Вантажний дрон не вироблятимуть серійно. Апарат призначений для вдосконалення технологій, які згодом використають при створенні повноцінного пасажирського аеротаксі. Його анонсують наступного року. 

Фото: compel.ru

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів

Дія прикордонного проєкту «Стіна» підходить до завершення: що далі?

Термін дії проєкту «Стіна», який був створений для укріплення кордону з Росією, завершується у грудні 2021 року. Проте він досі до кінця не реалізований, тому його продовжують вже вдруге. Цьогоріч на його реалізацію виділили 330 млн гривень, що вдвічі менше, ніж передбачалося. Про це пише Українська правда.

Чому це важливо. Проєкт «Стіна» розроблений для якісного моніторингу державного кордону та можливості вчасно реагувати на небезпеку.

Читати далі
+ 58 слів

«Скіфське золото» повернуть в Київ, а не в окупований Росією Крим

LIKE

Апеляційний суд Амстердаму постановив передати 565 музейних експонатів до Державного історичного музею України в Києві. Там вони перебуватимуть до повернення Криму. Про це повідомила пресслужба суду.

Читати далі
+ 48 слів

Модернізація будинків та економія на енергоносіях: які зміни очікувати українцям від нового закону про енергоефективність?

Офіс президента вводить зміни в план споживання енергії, беручи курс на європейське законодавство. Одним з етапів модернізації стало підписання «Закону про енергетичну ефективність» та запуск нової програми — «Велика енергоефективність». Остання передбачає оновлення будинків та обладнання, що дозволить громадянам зекономити. Реновації відбуватимуться в межах державного бюджету.  

Чому це важливо.  «Підписання закону дозволить значно зекономити на витратах в майбутньому. Європейський досвід показує, що саме ці заходи є основою для підвищення енергоефективності на підприємствах», — заявила експертка Валентина Гуч-Дениченко.

Читати далі
+ 19 слів

Художній музей випустить для продажу NFT-колекцію українського мистецтва

Національний художній музей України у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва. Про це повідомляє фейсбук-сторінка музею.

На початку 2022 року усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва.

NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і буде мати п’ять ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.

NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у блокчейні, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.

Фото: glavcom.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Klymenko Time, Vesti, Шептун: Центр протидії дезінформації склав список проросійських телеграм-каналів

На офіційному сайті РНБО опублікували глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати для боротьби з проросійською пропагандою. Центр протидії дезінформації створив перелік телеграм-каналів, які негативно відреагувати на цей глосарій та спробувати його дискредитувати. 

Чому це важливо. Під час інформаційної війни в Україні пропагандистські ресурси, які працюють на користь Росії, поширюють фейки у соціальних мережах та дезінформують українців. 

Читати далі
+ 77 слів

MacOS 12 Monterey випустила Apple. Що цікаво?

Apple випустила стабільну версію нової операційної системи для Mac — macOS 12 Monterey. Завантажити її можна безкоштовно. Про це повідомляють на сайті компанії.

Читати далі
+ 88 слів

Викрадачів авто суд зобов’язав читати твори Марка Твена і Тараса Шевченка

Засуджені повинні опанувати повість Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» і «Пригоди Гекльберрі Фінна», повість Джека Лондона «Біле Ікло» і вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка. Про йдеться у рішенні Малиновського районного суду Одеси.

Раніше двоє чоловіків вкрали з автомобілів, що стояли на штрафмайданчику, дві магнітоли, коробку передач та автомобільні динаміки. Їх спіймали, коли вони повернулись, щоб забрати документи, які забули на місці злочину. На судовому засіданні встановили, що, попри свій вік (19 та 23 роки), у обвинувачених недостатній рівень виховання.

«Про це свідчить їхня мова, побудова речень, малий словниковий запас слів, самі висловлювання, творення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови складного речення», — зазначив суддя.

Чоловіки погодилися співпрацювати з судом, визнали провину і розкаялися у злочині. Їх звільнили від передбаченого трирічного ув’язнення та визначили один рік випробувального терміну.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3393 новин