Україна вперше стане учасницею змагань ветеранів і військовослужбовців Warrior Games. Це адаптивні змагання для військових, які були поранені, травмовані або захворіли під час виконання службових обов’язків. Від України буде сорок учасників. Також у Warrior Games візьмуть участь військові зі США, Канади, Австралії, Великої Британії, Нідерландів, Грузії та Данії.
Україна пропонує почати «гуманітарне розмінування» на Донбасі. Таку ініціативу українська делегація запропонувала на засіданні Тристоронньої контактної групи. Згідно з нею, на тимчасово окупованих територіях напередодні Великодня мають почати процес розмінування ділянок, на яких розташовані кладовища, об’єкти інфраструктури (водо-, газо- й електропостачання) і на яких системно проводяться регламентні (роботи будь-якого виду, які проводять на серверах баз даних постачальників комунальних послуг) та інші види робіт. Також пропонують розблокувати роботу контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Щастя» та «Золоте». Щоб почати роботу, потрібна згода російської делегації.
З початку «перемир’я» загинули 16 українських воїнів. Ще 69 військовослужбовців отримали поранення. Про це повідомила українська делегація в ОБСЄ під час засідання Форуму з безпекового співробітництва Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Нагадаємо, «перемир’я» почалося 27 липня 2020 року. З того часу російські збройні формування, які перебувають на території Донбасу, порушили режим припинення вогню 882 рази. Окупанти 94 рази використали зброю, яку забороняють Мінські домовленості, а ще 8 разів обстріляли житлові райони.
Українська делегація зазначає, що обстріли агресора намагаються спровокувати вогонь українських військових у відповідь. Так окупанти можуть фальшиво звинувачувати Україну в порушенні режиму припинення вогню.
Заборонені російські міни виявили на Донбасі. Це ще один факт, який підтверджує, що Росія постачає зброю терористичним угрупованням на тимчасово окупованих територіях і є учасницею війни. Боєприпаси російського виробництва ― три бойові протипіхотні фугасні міни натискної дії ПМН-2 та фрагмент протипіхотної осколкової міни ПОМ-2 ― знайшли на території населених пунктів Трьохізбенка, Кримське Щастинського району та Катеринівка, Новотошківське Сєверодонецького району.
Раніше там перебували незаконні збройні формування окупаційної адміністрації Росії. Така зброя заборонена низкою міжнародних договорів, у тому числі ратифікованою Україною Оттавською конвенцією та Конвенцією про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво, передачу протипіхотних мін та про їх знищення. Усі знахідки долучили до матеріалів кримінального провадження щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Луганській області та в умовах збройного конфлікту. Протипіхотні фугасні міни знешкодили.
Фото: armyinform.com.ua