Детальніше. За інформацією Міжнародного енергетичного агентства, на виробництво бетону припадає близько 7% викидів вуглекислого газу. Ґрунт виробляти не потрібно і він екологічно чистий. Окрім того, можна використовувати ґрунт, який є на місці запланованого будівництва, тому не потрібні зайві витрати на транспортування.
За словами професора Техаського університету A&M Сарбаджіт Банерджі, 3D-друк з ґрунту дозволить створювати будівельні конструкції, які адаптовані до конкретної місцевості й кліматичних умов.
Учені також досліджуватимуть, чи можливе 3D-будівництво з місцевого ґрунту на інших планетах. У разі успішних досліджень технологію в подальшому зможуть використати для будівництва поселень на Місяці чи на Марсі.
Що ще цікаво знати про 3D-друк?
За допомогою найбільшого 3D-принтера Європи уперше «надрукували» будинок. Двоповерхову будівлю з цементу в Бельгії створювала компанія Kamp C. «Друк» будинку тривав 15 днів.
Два будинки площею 46,5 м² за 48 годин уже побудували на 3D-принтері «Vulcan II». До кінця 2020 року у мексиканському селищі Табаско збудують ще 50. Оселі призначені для малозабезпечених сімей, які жили у спорудах з підручних матеріалів.
Двоповерховий будинок збудували в Дубаї (ОАЕ) лише за 21 день. Його висота — 10 м, а площа — 640 метрів. Це поки найбільший будинок у світі, який надрукували на 3D-принтері. Для будівництва стін на місце привезли 3D-принтер розміром із автомобіль. Його рухали майданчиком за допомогою крану. Замість традиційних фарб та паперу використовували пісок, цемент, гіпс. Будівлю розташовано фактично посеред пустелі. Така технологія дозволяє надрукувати об’єкт у будь-якому кліматі, але найбільша проблема – підібрати потрібну будівельну суміш.
Потенційно безпілотний електромобіль надрукували на 3D-принтері. Його розробила німецька компанія BigRep, яка рік тому показала прототип електромотоцикла, зібраного з деталей, надрукованих на 3D-принтері.
3D-принтер може друкувати не лише зубні протези, але й коронки, мости та інші матеріали для стоматології. Компанія Formlabs з Массачусетсу створила 3D-принтер для друку зубних протезів. Нові пристрої отримали назву Form 3b. Вони використовують у 3D-друку метод стереолітографії (технологія 3D-друку, яку використовують для виробництва моделей, прототипів, зразків і деталей продукції шар за шаром, шляхом затвердіння фото-чутливого матеріалу). Ультрафіолетові лазери опромінюють спеціальну рідку смолу, завдяки чому вона стає твердою і набуває необхідної форми.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: pexels.com