Учені створили метод 3D-друку будівель з ґрунту

Wow
LIKE

Нова технологія 3D-будівництва дозволить використовувати як основний матеріал ґрунт замість бетону. Про це повідомляє The Guardian.

Чому це корисно. Бетон, який використовують для будівництва зараз, неможливо переробити й зробити з нього щось повторно. Ґрунт же не потребує виробництва й може використовуватися ще.

Детальніше. За інформацією Міжнародного енергетичного агентства, на виробництво бетону припадає близько 7% викидів вуглекислого газу. Ґрунт виробляти не потрібно і він екологічно чистий. Окрім того, можна використовувати ґрунт, який є на місці запланованого будівництва, тому не потрібні зайві витрати на транспортування.

За словами професора Техаського університету A&M Сарбаджіт Банерджі, 3D-друк з ґрунту дозволить створювати будівельні конструкції, які адаптовані до конкретної місцевості й кліматичних умов.

Учені також досліджуватимуть, чи можливе 3D-будівництво з місцевого ґрунту на інших планетах. У разі успішних досліджень технологію в подальшому зможуть використати для будівництва поселень на Місяці чи на Марсі.

Що ще цікаво знати про 3D-друк?

За допомогою найбільшого 3D-принтера Європи уперше «надрукували» будинок. Двоповерхову будівлю з цементу в Бельгії створювала компанія Kamp C. «Друк» будинку тривав 15 днів.

Два будинки площею 46,5 м² за 48 годин уже побудували на 3D-принтері «Vulcan II». До кінця 2020 року у мексиканському селищі Табаско збудують ще 50. Оселі призначені для малозабезпечених сімей, які жили у спорудах з підручних матеріалів.

Двоповерховий будинок збудували в Дубаї (ОАЕ) лише за 21 день. Його висота — 10 м, а площа — 640 метрів. Це поки найбільший будинок у світі, який надрукували на 3D-принтері. Для будівництва стін на місце привезли 3D-принтер розміром із автомобіль. Його рухали майданчиком за допомогою крану. Замість традиційних фарб та паперу використовували пісок, цемент, гіпс. Будівлю розташовано фактично посеред пустелі. Така технологія дозволяє надрукувати об’єкт у будь-якому кліматі, але найбільша проблема – підібрати потрібну будівельну суміш.

Потенційно безпілотний електромобіль надрукували на 3D-принтері. Його розробила німецька компанія BigRep, яка рік тому показала прототип електромотоцикла, зібраного з деталей, надрукованих на 3D-принтері.

3D-принтер може друкувати не лише зубні протези, але й коронки, мости та інші матеріали для стоматології. Компанія Formlabs з Массачусетсу створила 3D-принтер для друку зубних протезів. Нові пристрої отримали назву Form 3b. Вони використовують у 3D-друку метод стереолітографії (технологія 3D-друку, яку використовують для виробництва моделей, прототипів, зразків і деталей продукції шар за шаром, шляхом затвердіння фото-чутливого матеріалу). Ультрафіолетові лазери опромінюють спеціальну рідку смолу, завдяки чому вона стає твердою і набуває необхідної форми.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

РФ подала позов в ООН та Гаагу зі звинуваченням України в обстрілі дамби

Росія звернулася до Міжнародного кримінального суду і Міжнародного суду ООН зі звинуваченнями проти України в нібито руйнуванні Каховської ГЕС «масованими артилерійськими обстрілами».

Читати далі
+ 21 слів

Дев'ять людей загинуло в окупованих Олешках внаслідок потопу

У тимчасово окупованих Олешках внаслідок затоплення загинуло дев’ять людей. На дахах власних домівок ще залишаються сотні жителів. Люди допомагають один одному і протягом двох діб забирають людей з дахів. «Кількість загиблих може збільшитися. Натомість сказати, чи є зниклі безвісти — складно, бо немає зв’язку і точно невідомо». Про це повідомив мер міста Євген Рищук.

Читати далі
+ 5 слів

На півдні України тривають активні бої

На півдні нині тривають бої за Велику Новосілку на Новопалівському напрямку. А на Запорізькому напрямку в районі Оріхова росіяни перебувають в активній обороні.  Щодо Бахмутського напрямку, то українські військові продовжують активні дії. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Читати далі
+ 13 слів

Вода, яка витікає, забруднена «букетом» токсичних речовин. Що варто знати про небезпеку після затоплення Херсонщини

Noo

У воді, яка витікає з Каховської ГЕС, є сотні тонн нафтопродуктів зі зруйнованої машинної зали, затоплених автомобілів, АЗС та інфекції зі сміттєзвалищ, кладовищ та скотомогильників. Також там містяться каналізаційні води із затоплених населених пунктів, залишки пестицидів і добрив із затоплених полів. Проте найбільше забруднення несуть мільйони тонн намулу, які винесло з водосховища сильною течією. Намул вже сягнув Очакова. «На знімках з космосу вже видно велику каламутну пляму на воді, це цей намул», — розповідає фахівець зі збереження екосистем з організації «Екодія» Богдан Кученко.

Що робити коли ви опинились в зоні затоплення? Чим небезпечний ботулізм. Що буде після того, як спаде вода? Пояснюємо далі.

Читати далі
+ 162 слів

Платіжний сервіс WayForPay отримав ліцензію

WayForPay пройшов переліцензування Національного банку України. Роботу обіцяють відновити протягом доби. Про це повідомила компанія на своїй сторінці у фейсбуці.

Читати далі
+ 1 слів

ООН допоможе Україні евакуйовувати людей з окупованої частини Херсонщини

ООН має сформувати спеціальні групи у Запоріжжі та Херсоні за умови безпечного проїзду на окуповані території. Нині ООН очікує на надання гарантій безпеки та доступ до окупованих територій від російської сторони.

Читати далі
+ 45 слів

Росіяни обстрілюють місце евакуації в Херсоні

Медійники, які фільмували наслідки російських дій, попали під обстріл в районі Херсона, де триває евакуація. Про це повідомив журналіст Стас Юрченко.

Читати далі
+ 21 слів

Оплатити навчання у школі в Нігерії тепер можна сміттям

Активісти організації «African Cleanup Initiative» з міста Лагос приймають у батьків школярів вторинну сировину, віддають її на переробку, а отримані гроші вносять на рахунок оплати за навчання дітей, повідомляє Reuters.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 6504 новин