Україна на 17 місці за ефективністю боротьби зі змінами клімату

Україна посіла 17 місце серед 58 країн світу в рейтингу, який показує індекс ефективності боротьби зі змінами клімату. Про це йдеться у звіті NewClimate Institute, Germanwatch та Climate Action Network.

Чому це важливо. Україна потрапила до групи країн з високим показником ефективності.

Детальніше. У минулому році Україна посідала 18 місце. Цьогоріч ми отримали 60,09 балів зі 100. У звіті також позитивно оцінили створення Міністерства енергетики та охорони довкілля. Поруч з Україною в рейтингу — Швейцарія та Франція.

У цьогорічному рейтингу немає лідерів. За підсумками року,на думку укладачів рейтингу, жодна з країн не зробила достатньо для запобігання змінам клімату.

Перші три позиції у рейтингу — порожні. Четверте місце посіла Швеція — (76,28 балів), п’яте — Данія (71,14), а шосте — Марокко (70,63).

Антилідерами рейтингу стали США та Саудівська Аравія ― на 61 та 60 місці відповідно.

Хто і як складав рейтинг. Він міститься у звіті NewClimate Institute, Germanwatch та Climate Action Network. Оцінку країни складають, враховуючи обсяг викидів парникових газів, рівень розвитку відновлюваної енергетики, рівень споживання електроенергії, загальні запасів первинної енергії, загальну зовнішню та внутрішню політику в сфері протидії змінам клімату.

→ Кілька порад, як допомогти Землі:

  • Відмовитися від пластикових пакетів
  • Замінити звичайну лампочку на люмінесцентну енергозберігаючу
  • Віддавати відходи на переробку
  • Носити з собою термогорнятко
  • Економити електроенергію
  • Купувати вживані речі та віддавати непотрібні свої
  • Приймати душ замість ванни
  • Користуватися електронними квитками, купувати елекронні книги
  • Використовувати акумуляторні батареї
  • Частіше ходити пішки

→ Екологічні організації критикують конференцію СОР25 через відсутність результату. Науковці та поборники захисту клімату критикують відсутність конкретних домовленостей за результатами 25-ї міжнародної конференції ООН з питань змін клімату (COP25), яка завершилась у Мадриді 15 грудня.

Учасники конференції у підсумковій заяві закликали держави діяти так, щоб виконувати умови Паризької угоди щодо клімату від 2015 року, проте конкретні заходи й кроки в цьому документі не прописані.

Фото:pexels.com

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин