Україна на 17 місці за ефективністю боротьби зі змінами клімату

Україна посіла 17 місце серед 58 країн світу в рейтингу, який показує індекс ефективності боротьби зі змінами клімату. Про це йдеться у звіті NewClimate Institute, Germanwatch та Climate Action Network.

Чому це важливо. Україна потрапила до групи країн з високим показником ефективності.

Детальніше. У минулому році Україна посідала 18 місце. Цьогоріч ми отримали 60,09 балів зі 100. У звіті також позитивно оцінили створення Міністерства енергетики та охорони довкілля. Поруч з Україною в рейтингу — Швейцарія та Франція.

У цьогорічному рейтингу немає лідерів. За підсумками року,на думку укладачів рейтингу, жодна з країн не зробила достатньо для запобігання змінам клімату.

Перші три позиції у рейтингу — порожні. Четверте місце посіла Швеція — (76,28 балів), п’яте — Данія (71,14), а шосте — Марокко (70,63).

Антилідерами рейтингу стали США та Саудівська Аравія ― на 61 та 60 місці відповідно.

Хто і як складав рейтинг. Він міститься у звіті NewClimate Institute, Germanwatch та Climate Action Network. Оцінку країни складають, враховуючи обсяг викидів парникових газів, рівень розвитку відновлюваної енергетики, рівень споживання електроенергії, загальні запасів первинної енергії, загальну зовнішню та внутрішню політику в сфері протидії змінам клімату.

→ Кілька порад, як допомогти Землі:

  • Відмовитися від пластикових пакетів
  • Замінити звичайну лампочку на люмінесцентну енергозберігаючу
  • Віддавати відходи на переробку
  • Носити з собою термогорнятко
  • Економити електроенергію
  • Купувати вживані речі та віддавати непотрібні свої
  • Приймати душ замість ванни
  • Користуватися електронними квитками, купувати елекронні книги
  • Використовувати акумуляторні батареї
  • Частіше ходити пішки

→ Екологічні організації критикують конференцію СОР25 через відсутність результату. Науковці та поборники захисту клімату критикують відсутність конкретних домовленостей за результатами 25-ї міжнародної конференції ООН з питань змін клімату (COP25), яка завершилась у Мадриді 15 грудня.

Учасники конференції у підсумковій заяві закликали держави діяти так, щоб виконувати умови Паризької угоди щодо клімату від 2015 року, проте конкретні заходи й кроки в цьому документі не прописані.

Фото:pexels.com

На сторожі морської безпеки: 3 липня в Україні відзначають День військово-морських сил ЗСУ

Щороку в першу неділю липня в Україні відзначають День військово-морських сил. Вони стримують ворога та дають збройну відсіч у внутрішніх водах країни.

Читати далі
+ 79 слів

Фільм про українських добровольців отримав спецвідзнаку на фестивалі у Великобританії

Витвір отримав спеціальну відзнаку журі міжнародного кінофестивалю «Sheffield Doc/Fest-2022». Режисером документального повнометражного фільму «День українського добровольця» виступив Володимир Тихий. Стрічку створило об’єднання «Вавилон‘13» в об’єднанні з Black Photon.

Читати далі
+ 17 слів

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів

Український борщ — під охороною ЮНЕСКО. Його внесли до списку нематеріальної культурної спадщини

Сьогодні «Культуру приготування українського борщу» внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читати далі
+ 34 слів

Україна контролює 45% територій Донеччини. Головне за ніч та ранок 1 липня

Україна контролює 45% територій Донеччини. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко в етері телемарафону. окупанти продовжують постійно обстрілювати населені пункти Донеччини.

Читати далі
+ 75 слів

Нові пригоди міньйонів, Тора та собаки Супермена. 5 кінопрем’єр липня

Попри труднощі з доставкою фільмів в Україну через російську агресію, кінотеатри продовжують працювати та пропонують глядачам низку нових фільмів для перегляду. Серед новинок — номінант премії «Оскар», бойовик із Антоніо Бандерасом, продовження супергейського кіновсесвіту Marvel, а також два мультфільми про фантастичних істот.

Читати далі
+ 88 слів

Історія кур’єра-суперзірки, адаптація комп’ютерної гри та нова епідемія. Серіальні прем’єри липня 2022

Найпопулярніші стрімінгові сервіси Netflix, HBO та Hulu у липні презентують низку серіальних прем’єр. Серед новинок — пригоди підлітків-бунтарів, кримінальний триллер у стінах психлікарні та життя бізнесмена, який прагне заробити, використовуючи обманні схеми.

Читати далі
+ 92 слів

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів
Що там ще
+ 4411 новин