Детальніше. У минулому році Україна посідала 18 місце. Цьогоріч ми отримали 60,09 балів зі 100. У звіті також позитивно оцінили створення Міністерства енергетики та охорони довкілля. Поруч з Україною в рейтингу — Швейцарія та Франція.
У цьогорічному рейтингу немає лідерів. За підсумками року,на думку укладачів рейтингу, жодна з країн не зробила достатньо для запобігання змінам клімату.
Перші три позиції у рейтингу — порожні. Четверте місце посіла Швеція — (76,28 балів), п’яте — Данія (71,14), а шосте — Марокко (70,63).
Антилідерами рейтингу стали США та Саудівська Аравія ― на 61 та 60 місці відповідно.
Хто і як складав рейтинг. Він міститься у звіті NewClimate Institute, Germanwatch та Climate Action Network. Оцінку країни складають, враховуючи обсяг викидів парникових газів, рівень розвитку відновлюваної енергетики, рівень споживання електроенергії, загальні запасів первинної енергії, загальну зовнішню та внутрішню політику в сфері протидії змінам клімату.
→ Кілька порад, як допомогти Землі:
- Відмовитися від пластикових пакетів
- Замінити звичайну лампочку на люмінесцентну енергозберігаючу
- Віддавати відходи на переробку
- Носити з собою термогорнятко
- Економити електроенергію
- Купувати вживані речі та віддавати непотрібні свої
- Приймати душ замість ванни
- Користуватися електронними квитками, купувати елекронні книги
- Використовувати акумуляторні батареї
- Частіше ходити пішки
→ Екологічні організації критикують конференцію СОР25 через відсутність результату. Науковці та поборники захисту клімату критикують відсутність конкретних домовленостей за результатами 25-ї міжнародної конференції ООН з питань змін клімату (COP25), яка завершилась у Мадриді 15 грудня.
Учасники конференції у підсумковій заяві закликали держави діяти так, щоб виконувати умови Паризької угоди щодо клімату від 2015 року, проте конкретні заходи й кроки в цьому документі не прописані.
Фото:pexels.com