Україна на 17 місці за ефективністю боротьби зі змінами клімату

Україна посіла 17 місце серед 58 країн світу в рейтингу, який показує індекс ефективності боротьби зі змінами клімату. Про це йдеться у звіті NewClimate Institute, Germanwatch та Climate Action Network.

Чому це важливо. Україна потрапила до групи країн з високим показником ефективності.

Детальніше. У минулому році Україна посідала 18 місце. Цьогоріч ми отримали 60,09 балів зі 100. У звіті також позитивно оцінили створення Міністерства енергетики та охорони довкілля. Поруч з Україною в рейтингу — Швейцарія та Франція.

У цьогорічному рейтингу немає лідерів. За підсумками року,на думку укладачів рейтингу, жодна з країн не зробила достатньо для запобігання змінам клімату.

Перші три позиції у рейтингу — порожні. Четверте місце посіла Швеція — (76,28 балів), п’яте — Данія (71,14), а шосте — Марокко (70,63).

Антилідерами рейтингу стали США та Саудівська Аравія ― на 61 та 60 місці відповідно.

Хто і як складав рейтинг. Він міститься у звіті NewClimate Institute, Germanwatch та Climate Action Network. Оцінку країни складають, враховуючи обсяг викидів парникових газів, рівень розвитку відновлюваної енергетики, рівень споживання електроенергії, загальні запасів первинної енергії, загальну зовнішню та внутрішню політику в сфері протидії змінам клімату.

→ Кілька порад, як допомогти Землі:

  • Відмовитися від пластикових пакетів
  • Замінити звичайну лампочку на люмінесцентну енергозберігаючу
  • Віддавати відходи на переробку
  • Носити з собою термогорнятко
  • Економити електроенергію
  • Купувати вживані речі та віддавати непотрібні свої
  • Приймати душ замість ванни
  • Користуватися електронними квитками, купувати елекронні книги
  • Використовувати акумуляторні батареї
  • Частіше ходити пішки

→ Екологічні організації критикують конференцію СОР25 через відсутність результату. Науковці та поборники захисту клімату критикують відсутність конкретних домовленостей за результатами 25-ї міжнародної конференції ООН з питань змін клімату (COP25), яка завершилась у Мадриді 15 грудня.

Учасники конференції у підсумковій заяві закликали держави діяти так, щоб виконувати умови Паризької угоди щодо клімату від 2015 року, проте конкретні заходи й кроки в цьому документі не прописані.

Фото:pexels.com

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин