Україна на карантині: 61% громадян кажуть, що збідніли протягом останнього місяця — опитування

Noo

61% опитаних громадян зазначили, що збідніли під час карантину, лише 3% відчули покращення. 51% респондентів вважають, що фінансове становище їхньої сім’ї погіршилось за останні пів року. 42% кажуть, що нічого не змінилося, тільки 6% побачили покращення. Про це свідчать результати опитування соціальної групи «Рейтинг».

Чому це важливо. Опитування дає зрозуміти, у якому фінансовому становищі перебувають українці під час карантину у зв’язку з коронавірусом.

Детальніше. 68% вважають, що ситуація з фінансами у їхніх сім’ях погіршиться, 13% – не зміниться, 9% – передбачають покращення.

Серед тих, хто мав роботу до запровадження карантину, 40% зазначили, що продовжують працювати у звичному режимі після запровадження обмежень. 23% – працюють дистанційно, 11% – пішли у відпустку, 18% – перебувають у відпустці за власним бажанням і 8% – втратили роботу.

55% опитаних зазначили, що їхніх заощаджень, за умови припинення отримання доходів, вистачить менше ніж на місяць.

17% зазначили, що їм вистачить збережень на термін до 2-ох місяців, 8% – до 3-ох місяців. 9% – до пів року і більше. 

Водночас, 82% почали економити кошти під час карантину, 16% – зазначили, що не роблять цього.

Більшість респондентів (37%) заявили, що у випадку втрати джерела доходів, швидше за все шукатимуть роботу чи підробіток, 15% намагатимуться позичити у близьких і рідних, 10% зазначили, що вийдуть на акції протесту, 4% готові взяти позику у фінансових установах.

Довідка. Опитування проводили з 10 по 12 квітня серед населення України віком від 18 років в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та окремих районів Донбасу. Метод опитування — телефонні інтерв’ю за допомогою комп’ютера.

У результаті проведено 2000 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95% не перевищує 2,2%.

Фото: unsplash.com

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин