Україна на карантині: 61% громадян кажуть, що збідніли протягом останнього місяця — опитування

Noo

61% опитаних громадян зазначили, що збідніли під час карантину, лише 3% відчули покращення. 51% респондентів вважають, що фінансове становище їхньої сім’ї погіршилось за останні пів року. 42% кажуть, що нічого не змінилося, тільки 6% побачили покращення. Про це свідчать результати опитування соціальної групи «Рейтинг».

Чому це важливо. Опитування дає зрозуміти, у якому фінансовому становищі перебувають українці під час карантину у зв’язку з коронавірусом.

Детальніше. 68% вважають, що ситуація з фінансами у їхніх сім’ях погіршиться, 13% – не зміниться, 9% – передбачають покращення.

Серед тих, хто мав роботу до запровадження карантину, 40% зазначили, що продовжують працювати у звичному режимі після запровадження обмежень. 23% – працюють дистанційно, 11% – пішли у відпустку, 18% – перебувають у відпустці за власним бажанням і 8% – втратили роботу.

55% опитаних зазначили, що їхніх заощаджень, за умови припинення отримання доходів, вистачить менше ніж на місяць.

17% зазначили, що їм вистачить збережень на термін до 2-ох місяців, 8% – до 3-ох місяців. 9% – до пів року і більше. 

Водночас, 82% почали економити кошти під час карантину, 16% – зазначили, що не роблять цього.

Більшість респондентів (37%) заявили, що у випадку втрати джерела доходів, швидше за все шукатимуть роботу чи підробіток, 15% намагатимуться позичити у близьких і рідних, 10% зазначили, що вийдуть на акції протесту, 4% готові взяти позику у фінансових установах.

Довідка. Опитування проводили з 10 по 12 квітня серед населення України віком від 18 років в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та окремих районів Донбасу. Метод опитування — телефонні інтерв’ю за допомогою комп’ютера.

У результаті проведено 2000 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95% не перевищує 2,2%.

Фото: unsplash.com

«Від кожного вибуху світ в тобі наче перевертається». Євангеліна, 20 років, бариста, виїхала з Луганщини 2 квітня

Wow

Дівчина проживала у Лисичанську на Луганщині. Там працювала баристою та допомагала своїй сім’ї. Проте ворог не дав їй можливості залишитися у рідному місті та змусив тікати з власного дому. Єва та її родина змогли виїхати з-під жахливих обстрілів лише 2 квітня. Зараз, коли уже пережила такий болючий досвід, дівчина готова розповісти свою історію.

Читати далі
+ 93 слів

Суп «У страшних муках» та фуа-гра: UAnimals запрошує депутатів до онлайн-ресторану

Заклад відкриває свої віртуальні двері для чиновників, які підтримують законопроект 8150 про внесення змін до закону«Про захист тварин від жорстокого поводження». Це написали на своєму сайті гуманістичний рух UAnimals.

Читати далі
+ 78 слів

Відшкодування коштів за купівлю генераторів: у яких містах діє програма?

Через планові та аварійні відключення електроенергії українці все більше переходять до використання інших джерел електроенергії. Місцеві ради в свою чергу запроваджують програми часткового відшкодування вартості генераторів для мешканців багатоквартирних будинків. 

Читати далі
+ 371 слів

Оператори дронів зможуть пройти онлайн-курс від фонду «Повернись живим» та Prometheus

Благодійна організація «Повернись живим» й освітня платформа Prometheus запускають навчальний онлайн-курс «Основи тактики застосування коптерів DJI Мavic 3 та Autel EVO II в бойових умовах». Про це повідомили на сайті фонду.

Читати далі
+ 41 слів

Шольц закликав Путіна вивести війська з України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час телефонної розмови закликав російського президента Володимира Путіна перейти до дипломатичних рішень. Зокрема, вивести війська з України. Про це повідомляє видання «Der Spiegel».

Читати далі
+ 1 слів

Чому в Україні забороняють Московський патріархат

«Релігійні організації повинні не порушувати права і свободи громадян, не нести загрози життю, здоров’ю та безпеці», — пояснює Центр стратегічних комунікацій у своєму Телеграм-каналі «Справді».

Читати далі
+ 0 слів

Росія ставить пріоритет на ракети, а не на особовий склад, — Маляр

Російським військовим бракує належного забезпечення амуніцією. Все через те, що для Росії пріоритетом є не людське життя, а кількість ракет. Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.  

Читати далі
+ 57 слів

Для українських дітей проводять англомовні онлайн-заняття вчителі з усього світу

Діти та підлітки віком від 6 до 18 років можуть відвідати заняття з різних дисциплін та попрактикувати англійську мову. Такі заняття проводять педагоги-волонтери з різних країн.

Читати далі
+ 151 слів
Що там ще
+ 5207 новин