Україна планує досягти кліматичної нейтральності до 2060 року. Що це значить?

LIKE

Україна має намір скоротити викиди парникових газів на 65% до 2030 року, а не пізніше 2060-го досягти кліматичної нейтральності. Про це президент розповів на кліматичній конференції ООН (COP26) у Глазго, повідомляє Deutsche Welle Україна. 

Чому це важливо. Досягнення кліматичної або ж вуглецевої нейтральності означає нульові викиди парникових газів або ж балансування викидів так, що надходження CO2 в атмосферу не перевищує його поглинання з неї. США і ЄС раніше обіцяли досягти кліматичної нейтральності до 2050 року.

Детальніше. Зеленський також назвав загрозою для всього світу ситуацію в анексованому Росією Криму і на окупованій частині Донбасу. За словами українського лідера, ці території перетворилися на «екобомби» після того, як у 1994 році «Україна отримала гарантії безпеки, які не було виконано». «Острів (мається на увазі півострів Крим — ред.) із неповторною флорою і фауною став військово-морською базою РФ. А на частині Донбасу   затоплення шахт, деградація ґрунту, нестача питної води», сказав президент.

Довідка. СОР26 дводенний саміт, на який з’їхалися більше сотні світових лідерів. Зустрічі проводяться у межах кліматичної конференції в Глазго, яка має на меті скооперувати країни у боротьбі проти змін клімату. Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав учасників заходу уникати «порожніх балачок» і зробити так, аби COP26 стала поворотним моментом, «коли ми всерйоз поговоримо про вугілля, автомобілі, гроші й дерева».

Фото: realist.online

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

«Від кожного вибуху світ в тобі наче перевертається». Євангеліна, 20 років, бариста, виїхала з Луганщини 2 квітня

Wow

Дівчина проживала у Лисичанську на Луганщині. Там працювала баристою та допомагала своїй сім’ї. Проте ворог не дав їй можливості залишитися у рідному місті та змусив тікати з власного дому. Єва та її родина змогли виїхати з-під жахливих обстрілів лише 2 квітня. Зараз, коли уже пережила такий болючий досвід, дівчина готова розповісти свою історію.

Читати далі
+ 93 слів

Суп «У страшних муках» та фуа-гра: UAnimals запрошує депутатів до онлайн-ресторану

Заклад відкриває свої віртуальні двері для чиновників, які підтримують законопроект 8150 про внесення змін до закону«Про захист тварин від жорстокого поводження». Це написали на своєму сайті гуманістичний рух UAnimals.

Читати далі
+ 78 слів

Відшкодування коштів за купівлю генераторів: у яких містах діє програма?

Через планові та аварійні відключення електроенергії українці все більше переходять до використання інших джерел електроенергії. Місцеві ради в свою чергу запроваджують програми часткового відшкодування вартості генераторів для мешканців багатоквартирних будинків. 

Читати далі
+ 371 слів

Оператори дронів зможуть пройти онлайн-курс від фонду «Повернись живим» та Prometheus

Благодійна організація «Повернись живим» й освітня платформа Prometheus запускають навчальний онлайн-курс «Основи тактики застосування коптерів DJI Мavic 3 та Autel EVO II в бойових умовах». Про це повідомили на сайті фонду.

Читати далі
+ 41 слів

Шольц закликав Путіна вивести війська з України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час телефонної розмови закликав російського президента Володимира Путіна перейти до дипломатичних рішень. Зокрема, вивести війська з України. Про це повідомляє видання «Der Spiegel».

Читати далі
+ 1 слів

Чому в Україні забороняють Московський патріархат

«Релігійні організації повинні не порушувати права і свободи громадян, не нести загрози життю, здоров’ю та безпеці», — пояснює Центр стратегічних комунікацій у своєму Телеграм-каналі «Справді».

Читати далі
+ 0 слів

Росія ставить пріоритет на ракети, а не на особовий склад, — Маляр

Російським військовим бракує належного забезпечення амуніцією. Все через те, що для Росії пріоритетом є не людське життя, а кількість ракет. Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.  

Читати далі
+ 57 слів

Для українських дітей проводять англомовні онлайн-заняття вчителі з усього світу

Діти та підлітки віком від 6 до 18 років можуть відвідати заняття з різних дисциплін та попрактикувати англійську мову. Такі заняття проводять педагоги-волонтери з різних країн.

Читати далі
+ 151 слів
Що там ще
+ 5207 новин