Український дубляж, екскурсії та вистави. Які норми закону про мову запрацюють з 16 липня?

Насамперед обов’язковим стане дубляж фільмів українською мовою. Усі культурні заходи та екскурсії тепер теж мають проводитися державною. Мова книговидавництва та продажу книжок — мінімум 50% українською. Про це йдеться у тексті Закону про мову.

Чому це важливо. Такі норми закону про мову не дозволяють ігнорувати державну у сфері культури.

Детальніше. Виняток для фільмів — документальні стрічки. Їх можна транслювати з субтитрами. Лише за умови, що такий фільм отримав на це офіційний дозвіл, а також набрав щонайменше 2 бали за культурними критеріями культурного тесту. Ці критерії встановлює Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Важливим також є те, що сумарна тривалість субтитрованих реплік, виконаних іншими мовами у фільмі, не може перевищувати 10 відсотків сумарної тривалості всіх реплік у цьому фільмі

Кінострічки можуть транслювати і кримськотатарською мовою та мовами інших корінних народів, відповідно до Закону України «Про кінематографію». Що ж стосується кінокартин на кінофестивалях, то вони обов’язково мусять бути субтитровані державною мовою. Зміни торкнуться і театральної сфери. Якщо виставу показують не українською мовою, то мусять супроводжувати її перекладом державною мовою за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб.

Крім того, Національна комісія зі стандартів державної мови почне проводити іспити на рівень володіння державною мовою. Такий іспит охоплює тести, письмове завдання та інтерв’ю. Екзамен складатимуть держслужбовці: від президента до заступників голів державних адміністрацій. Також його писатимуть ті, хто хоче обійняти посади державної служби, прокурори і судді, нацполіція, правоохоронні органи, а також керівники усіх заходів освіти. А ще іспити складатимуть особи, які набуватимуть громадянства України.

Фото: bilyayivka.city

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів

Україна контролює 45% територій Донеччини. Головне за ніч та ранок 1 липня

Україна контролює 45% територій Донеччини. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко в етері телемарафону. окупанти продовжують постійно обстрілювати населені пункти Донеччини.

Читати далі
+ 75 слів

Нові пригоди міньйонів, Тора та собаки Супермена. 5 кінопрем’єр липня

Попри труднощі з доставкою фільмів в Україну через російську агресію, кінотеатри продовжують працювати та пропонують глядачам низку нових фільмів для перегляду. Серед новинок — номінант премії «Оскар», бойовик із Антоніо Бандерасом, продовження супергейського кіновсесвіту Marvel, а також два мультфільми про фантастичних істот.

Читати далі
+ 88 слів

Історія кур’єра-суперзірки, адаптація комп’ютерної гри та нова епідемія. Серіальні прем’єри липня 2022

Найпопулярніші стрімінгові сервіси Netflix, HBO та Hulu у липні презентують низку серіальних прем’єр. Серед новинок — пригоди підлітків-бунтарів, кримінальний триллер у стінах психлікарні та життя бізнесмена, який прагне заробити, використовуючи обманні схеми.

Читати далі
+ 92 слів

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів

В Україні зроблять реєстр олігархів

У реєстрі має міститися прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, ідентифікаційні дані та реквізити паспортів олігархів.

Читати далі
+ 41 слів

ЗСУ звільнили острів Зміїний

Українські захисники повністю звільнили острів Зміїний від російських окупантів. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Читати далі
+ 5 слів

Чехія розробила безпілотник для України. Його подарують ЗСУ

У Чехії сконструювали безпілотник-розвідник Bivoj, який вже скоро використовуватимуть українські військові. Головне завдання дрону – передавати точні дані на відстані від 50 до 60 км, що дозволить українській артилерії покращити свої результати. Про це повідомляє ČTK.

Читати далі
+ 1 слів
Що там ще
+ 4408 новин