Детальніше. 79% українців щодня користуються месенджерами, і ще 79% перевіряють їх щодня.
YouTube. Найпопулярніший додаток серед соціальних мереж. У червні 2016-го його аудиторія налічувала 78,6% українців, а у червні цього року – 96,1%.
Facebook. Протягом 5 років його аудиторія суттєво збільшилася. Якщо у 2016 році ним користувались 29,9% українців, то у 2020-му їх вже 88,5%. До такого росту призвела у тому числі й заборона Вконтакте та Odnoklassniki.
Instagram. Ситуація із цією соцмережею схожа на Фейсбук. Instagram за 5 років виріс із 34,7% до 74,3%.
Вконтакте. Якщо у 2016 році ними користувалось 66,2% українців, то у 2020-му таких уже 26,3%.
Odnoklassniki. Їхнє охоплення за 5 років зменшилось від 19,6 до 9,7% за той же період.
TikTok. Ця соцмережа продовжує динамічно зростати в Україні. На початку 2020 року вона привабила 260 тисяч українців, а зараз число її користувачів серед українців виросло до 1,23 мільйона.
Viber. Він залишається багаторічним лідером серед месенджерів. У червні цього року його охоплення дійшло до показника у 97,6% користувачів.
Telegram. Цей месенджер активно набирає популярність серед українців. У червні 2016-го ним користувалось 2,8% українців, а сьогодні – 73,9% (5,6 мільйонів користувачів). Це майже стільки ж, як у Facebook Messenger, який у 2016 році починав із 18,8%.
Новини соцмереж: про що точно варто знати?
- Facebook та Instargam перевірять на наявність расової дискримінації. Як алгоритми соціальних мереж діють зі сторінками темношкірих користувачів і латиноамериканців? Це мають з’ясувати команди для вивчення расової дискримінації й упереджень. Так можна встановити, яке ставлення у Facebook та Instagram до конкретних національних, етнічних чи інших груп людей.
- Відеодзвінки й новинки медіаредактора: які нові функції отримав Telegram. В оновленні месенджера Telegram 6.3 тепер доступні відеодзвінки, щоправда, поки лише для користувачів з iOS. Також на автарки замість фото можна ставити відео.
- У Twitter можуть запровадити платну підписку. Прибутки соціальної мережі Twitter від реклами знизилися на 23%, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року. Тому керівництво компанії розглядає впровадження платної підписки на платформу.
- Фонд TikTok: авторам оригінальних відео будуть регулярно платити. TikTok започатковує фонд зі 200 мільйонами доларів. Починаючи з наступного року, обрані користувачі регулярно отримуватимуть плату за свої відео на цій платформі. Скільки саме та наскільки часто, не уточнюють.
- За допомогою FaceID можна заблоковувати Messenger на iPhone та iPad. Facebook додала нову функцію App Lock. Блокувати переписки у Messenger можна не лише FaceID, а й TouchID, але лише на пристроях Apple. На смартфонах Android така функція має з’явитися через кілька місяців.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.
Фото: pexels.com