Як українці змінювали улюблені месенджери та соцмережі протягом 5 років ― дослідження

Wow
LIKE

Яким є найпопулярніший додаток серед українців, які соцмережі стрімко втрачають українських користувачів, а які набирають? Який месенджер користується найбільшою популярністю серед українців? Про все це розповіли у Kantar Україна. Там дослідили, як за 5 років змінилось користування соціальними мережами, додатками та месенджерами.

Чому це цікаво. За зміною улюблених застосунків та соцмереж можна прослідкувати також зміни ситуації в країні та трендів у світі.

Детальніше. 79% українців щодня користуються месенджерами, і ще 79% перевіряють їх щодня. 

YouTube. Найпопулярніший додаток серед соціальних мереж. У червні 2016-го його аудиторія налічувала 78,6% українців, а у червні цього року – 96,1%.

Facebook. Протягом 5 років його аудиторія суттєво збільшилася. Якщо у 2016 році ним користувались 29,9% українців, то у 2020-му їх вже 88,5%. До такого росту призвела у тому числі й заборона Вконтакте та Odnoklassniki.

Instagram. Ситуація із цією соцмережею схожа на Фейсбук. Instagram за 5 років виріс із 34,7% до 74,3%. 

Вконтакте. Якщо у 2016 році ними користувалось 66,2% українців, то у 2020-му таких уже 26,3%. 

Odnoklassniki. Їхнє охоплення за 5 років зменшилось від 19,6 до 9,7% за той же період.

TikTok. Ця соцмережа продовжує динамічно зростати в Україні. На початку 2020 року вона привабила 260 тисяч українців, а зараз число її користувачів серед українців виросло до 1,23 мільйона.

Viber. Він залишається багаторічним лідером серед месенджерів. У червні цього року його охоплення дійшло до показника у 97,6% користувачів.

Telegram. Цей месенджер активно набирає популярність серед українців. У червні 2016-го ним користувалось 2,8% українців, а сьогодні – 73,9% (5,6 мільйонів користувачів). Це майже стільки ж, як у Facebook Messenger, який у 2016 році починав із 18,8%.

Новини соцмереж: про що точно варто знати?

  • Facebook та Instargam перевірять на наявність расової дискримінації. Як алгоритми соціальних мереж діють зі сторінками темношкірих користувачів і латиноамериканців? Це мають з’ясувати команди для вивчення расової дискримінації й упереджень. Так можна встановити, яке ставлення у Facebook та Instagram до конкретних національних, етнічних чи інших груп людей.
  • Відеодзвінки й новинки медіаредактора: які нові функції отримав Telegram. В оновленні месенджера Telegram 6.3 тепер доступні відеодзвінки, щоправда, поки лише для користувачів з iOS. Також на автарки замість фото можна ставити відео. 
  • У Twitter можуть запровадити платну підписку. Прибутки соціальної мережі Twitter від реклами знизилися на 23%, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року. Тому керівництво компанії розглядає впровадження платної підписки на платформу. 
  • Фонд TikTok: авторам оригінальних відео будуть регулярно платити. TikTok започатковує фонд зі 200 мільйонами доларів. Починаючи з наступного року, обрані користувачі регулярно отримуватимуть плату за свої відео на цій платформі. Скільки саме та наскільки часто, не уточнюють.
  • За допомогою FaceID можна заблоковувати Messenger на iPhone та iPad. Facebook додала нову функцію App Lock. Блокувати переписки у Messenger можна не лише FaceID, а й TouchID, але лише на пристроях Apple. На смартфонах Android така функція має з’явитися через кілька місяців.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

Пантеон Героїв на Аскольдовій Могилі пропонують створити в Україні

Військова медикиня ЗСУ, депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова створила петицію на сайті президента про розбудову Національного Пантеону Героїв України на Аскольдовій Могилі. 

Читати далі
+ 65 слів

ЗСУ надійшли перші 122-мм артилерійські снаряди українського виробництва

Державний концерн «Укроборонпром» налагодив виробництво 122-мм снарядів за кордоном у кооперації із країною НАТО та вже відвантажив першу партію Збройним силам України. Про це повідомляє сам концерн.

Читати далі
+ 74 слів

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів
Що там ще
+ 5853 новин