В Instagram заборонять контент про «лікування» гомосексуальності

LIKE

Соціальна мережа блокуватиме контент, який буде пропагувати конверсійну терапію, яка має «лікувати» гомосексуальність. Таке рішення ухвалили після протестів активістів. Про це повідомляє CNN.

Чому це важливо. Гомосексуальність неможливо вилікувати, бо це не хвороба і не психічний розлад. Її вилучили з міжнародної класифікації хвороб у 1992 році.

Детальніше. Перелік висловлювань, які блокуватимуть, розширили. В Instagram тепер не рекомендуватимуть і заборонятимуть будь-який контент, який пов’язаний з конверсійною терапією, зокрема відгуки про ефективність/неефективність і дописи, які підтримують таке «лікування».

За словами Тари Гопкінс, директорки громадської політики Instagram у Європі, на Близькому Сході й Африці, компанія не допустить «нападів на людей за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності».

Конверсійна терапія: що це таке?

Конверсійна, або репаративна терапія — сукупність методів, які включають у себе і вживання ліків, і психотерапію, що «допомагають» змінити гомосексуальну сексуальну орієнтацію людини на гетеросексуальну. Також застосовується для зміни гендерної ідентичності трансгендерних людей.

Щоб зрозуміти, чим небезпечна конверсійна терапія та чому вона не може бути дієвою та вважатися лікуванням, можете переглянути підбірку фільмів на цю тему тут.

Що слід знати про гомосексуальність

Ексміністерка охорони здоров’я Уляна Супрун зазначає, що варто руйнувати міфи, які виникли довкола гомосексуальності. Її вважали психічним розладом ще у ХХ столітті. Гомосексуальність намагалися вилікувати, зокрема методами, які складно назвати етичними: електрошоковою терапією, примусовими побаченнями з жінками.

Згодом учені дійшли висновку, що це не хвороба. Гомосексуальність, так само як і гетеросексуальність, формується у людини ще до народження і не залежить від подальшого способу життя та впливу оточення. У 1992 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно викреслила гомосексуальність з міжнародної класифікації хвороб (МКХ-10).

Один конкретний ген чи проста формула не визначають сексуальну поведінку людини. Але спадковість справді впливає на неї. Це головні результати великого дослідження генетики сексуальності, яке провели вчені із Гарвардського університету та Массачусетського технологічного інституту та опублікували в журналі Science.

Фото: pexels.com

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин