В Україні «хакнули» одну з найнебезпечніших хакерських мереж у світі

Кіберполіція викрила транснаціональне угруповання хакерів, яке поширювало найнебезпечніший у світі комп’ютерний вірус «EMOTET». Ця група хакерів відповідала за 30% кібератак по усьому світу, пише Бабель.

Чому це важливо. Вірус завдав збитків банкам і фінансовим установам США та Європи на 2,5 мільярда доларів. Мережа з вірусом за кілька років перетворилася на одну з найнебезпечніших у світі. За даними Європолу, Emotet став «одним з найбільш істотних ботнетів (комп’ютерна мережа із запущеними ботами — ред.) останнього десятиліття». За словами правоохоронців, викриття мережі — великий здобуток у боротьбі з кіберзлочинністю.

Детальніше. Група хакерів з України з 2014 року використовувала шкідливе програмне забезпечення ー так званий вірус-шифрувальник («банківський троян»). Він призначений для викрадення персональних даних 一 паролів, логінів та платіжних даних. Злочинці масово втручались у роботу серверів приватних та державних банків Великої Британії, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Нідерландів, Литви та США. Хакери керували глобальним ботнетом. Він розсилав вірус через спам-листи.

Довідка. Ботнет — це комп’ютерна мережа, яка складається з деякої кількості хостів, із запущеними ботами — автономним програмним забезпеченням. 

Як діяв цей вірус? 

Emotet проникав у комп’ютери через текстові документи Word, таблиці Exel, запрошення на вечірки, застереження про кібербезпеку та коронавірус. Проникнувши у програмне забезпечення, вірус використовував «інфіковану» техніку для подальшої розсилки, а також встановлював на пристрій додаткові віруси. 

Тоді шкідливе програмне забезпечення викрадало персональні дані користувачів: паролі, логіни, історію браузера, платіжні та банківські дані. Надалі зловмисники перераховували ці гроші на свої рахунки. Злочинці використовували мережу, щоб отримати віддалений контроль за інфікованими мережами та блокувати чужі комп’ютери й просити гроші за їхнє розблокування. 

Що тепер?

Наразі хакерська мережа повністю деактивована. Її роботу забезпечували двоє громадян України. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Інших причетних до роботи мережі встановлюють.

Фото: pexels.com

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

LIKE

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин