Вчені знайшли новий вид динозаврів у сховищі університету

Дослідники визначили, що закамянілості з музею університету Південної Африки, які раніше ідентифікували як Massospondylus, насправді належать іншому виду динозавра. Новий вид отримав назву Ngwevu intloko, що означає «сірий череп», пише EurekAlert!.

Чому це важливо. Цей випадок показує цінність повторного вивчення зразків музейних колекцій, оскільки є імовірність, що багато видів, залишаються непоміченими в шафах по всьому світу.

Як це сталося. Команда вчених на чолі з аспіранткою Кімберлі Шапель розповіла, що цей динозавр є абсолютно новим видом. Професор Пол Баррет, науковий керівник Шапель у Музеї природознавства у Великій Британії, пояснює: «Це новий динозавр, який ховався на поверхні. Зразок був у колекціях у Йоганнесбурзі орієнтовно 30 років. Тож інші вчені вже бачили його. Але всі вони думали, що це був дивний зразок іншого виду – Massospondylus».

Массоспонділ став одним з перших динозаврів, що жив на півдні Африки на початку юрського періоду. Цей вид дуже поширений, а його останки регулярно знаходять місцеві археологи, тому більшість дослідників не звертала уваги на малопомітні на перший погляд нюанси будови черепа.

Чому їм вдалося. Кімберлі Шапель пояснює: «Щоб бути впевненим, що викопні рештки тварини належать до нового виду, важливо підтвердити, що вони не є рештками молодшої чи старшої особи. Це складне завдання, але на щастя, найпоширеніший південноафриканський динозавр Massospondylus має екземпляри в діапазоні від ембріона до дорослого. Таким чином, ми змогли довести, що відмінність динозавра не обумовлена віковими особливостями.

Як виглядав динозавр. Він був двоногим з досить коротким тілом, довгою тонкою шиєю і маленькою квадратною головою. Його довжина від морди до кінчика хвоста становила приблизно три метри і, ймовірно, це тварина була зі всеїдних, харчувалася як рослинами, так і дрібними тваринами.

⟶ На Полтавщині туристів водитимуть у поселення з кісток мамонтів. Це новий туристичний маршрут, який проляже через перше палеологічне поселення на території Східної Європи, так званої Гінцівської стоянки під Лубнами.

⟶ Нове відкриття на Вінниччині. Поблизу населених пунктів Вороновиця, Глинськ та Гущинці на Вінниччині археологи відкопали три нові городища уличів (східнослов’янське плем’я, що заселювало у 6-9 ст. пониззя Дніпра). Для кожної пам’ятки проводилося шурфування, топографічна зйомка, низьковисотна аерофотозйомка, оглядове відео, зондажне буріння, GPS-фіксація, фіксація грабіжницьких ям на укріпленнях городищ. Як результат розкопок, Вінницький обласний краєзнавчий музей поповнився новими експонатами. 

Ілюстративне фото: Aditya Vyas / Unsplash  

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів

Дія прикордонного проєкту «Стіна» підходить до завершення: що далі?

Термін дії проєкту «Стіна», який був створений для укріплення кордону з Росією, завершується у грудні 2021 року. Проте він досі до кінця не реалізований, тому його продовжують вже вдруге. Цьогоріч на його реалізацію виділили 330 млн гривень, що вдвічі менше, ніж передбачалося. Про це пише Українська правда.

Чому це важливо. Проєкт «Стіна» розроблений для якісного моніторингу державного кордону та можливості вчасно реагувати на небезпеку.

Читати далі
+ 58 слів

«Скіфське золото» повернуть в Київ, а не в окупований Росією Крим

LIKE

Апеляційний суд Амстердаму постановив передати 565 музейних експонатів до Державного історичного музею України в Києві. Там вони перебуватимуть до повернення Криму. Про це повідомила пресслужба суду.

Читати далі
+ 48 слів

Модернізація будинків та економія на енергоносіях: які зміни очікувати українцям від нового закону про енергоефективність?

Офіс президента вводить зміни в план споживання енергії, беручи курс на європейське законодавство. Одним з етапів модернізації стало підписання «Закону про енергетичну ефективність» та запуск нової програми — «Велика енергоефективність». Остання передбачає оновлення будинків та обладнання, що дозволить громадянам зекономити. Реновації відбуватимуться в межах державного бюджету.  

Чому це важливо.  «Підписання закону дозволить значно зекономити на витратах в майбутньому. Європейський досвід показує, що саме ці заходи є основою для підвищення енергоефективності на підприємствах», — заявила експертка Валентина Гуч-Дениченко.

Читати далі
+ 19 слів

Художній музей випустить для продажу NFT-колекцію українського мистецтва

Національний художній музей України у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва. Про це повідомляє фейсбук-сторінка музею.

На початку 2022 року усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва.

NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і буде мати п’ять ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.

NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у блокчейні, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.

Фото: glavcom.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Klymenko Time, Vesti, Шептун: Центр протидії дезінформації склав список проросійських телеграм-каналів

На офіційному сайті РНБО опублікували глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати для боротьби з проросійською пропагандою. Центр протидії дезінформації створив перелік телеграм-каналів, які негативно відреагувати на цей глосарій та спробувати його дискредитувати. 

Чому це важливо. Під час інформаційної війни в Україні пропагандистські ресурси, які працюють на користь Росії, поширюють фейки у соціальних мережах та дезінформують українців. 

Читати далі
+ 77 слів

MacOS 12 Monterey випустила Apple. Що цікаво?

Apple випустила стабільну версію нової операційної системи для Mac — macOS 12 Monterey. Завантажити її можна безкоштовно. Про це повідомляють на сайті компанії.

Читати далі
+ 88 слів

Викрадачів авто суд зобов’язав читати твори Марка Твена і Тараса Шевченка

Засуджені повинні опанувати повість Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» і «Пригоди Гекльберрі Фінна», повість Джека Лондона «Біле Ікло» і вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка. Про йдеться у рішенні Малиновського районного суду Одеси.

Раніше двоє чоловіків вкрали з автомобілів, що стояли на штрафмайданчику, дві магнітоли, коробку передач та автомобільні динаміки. Їх спіймали, коли вони повернулись, щоб забрати документи, які забули на місці злочину. На судовому засіданні встановили, що, попри свій вік (19 та 23 роки), у обвинувачених недостатній рівень виховання.

«Про це свідчить їхня мова, побудова речень, малий словниковий запас слів, самі висловлювання, творення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови складного речення», — зазначив суддя.

Чоловіки погодилися співпрацювати з судом, визнали провину і розкаялися у злочині. Їх звільнили від передбаченого трирічного ув’язнення та визначили один рік випробувального терміну.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3393 новин