Великдень 2021: як святкуватимуть в умовах карантину?

Wow

Віряни зможуть долучитися до богослужінь на Великдень в онлайн-режимі. Так хочуть уникнути ризиків поширення COVID-19. Про це в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV сказав митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

Чому це важливо. Нещодавно в Україні фіксували пік нових випадків коронавірусу, тому, щоб не наражатися на небезпеку, Великдень безпечніше відсвяткувати вдома.

Що сказав Епіфаній?

«Як церква ми закликаємо всіх, хто перебуває в зоні ризику, не відвідувати в цей час храми, тому що ми маємо можливість долучитися до богослужінь онлайн. Як предстоятель Православної церкви України закликаю всіх бути пильними, мудрими й відповідальними в цей особливий час, не наражати інших на небезпеку. Якщо ви не перехворіли, якщо перебуваєте у зоні ризику, то краще у цей час утриматися від відвідин храму і брати участь в онлайн-богослужіннях», — коментує митрополит.

Крім того, освячення кошиків відбуватиметься надворі, а богослужіння з обмеженнями проводитимуть усередині храмів. Як і минулого року, церква отримала запрошення на підприємства, які виготовляють великодні продукти. Тому можна буде купити вже освячену паску.

А яка позиція УГКЦ?

«Упродовж останнього року ми навчилися, як ніколи, по-новому використовувати для нашого душпастирства сучасні засоби суспільної комунікації. У багатьох випадках онлайн-трансляції богослужінь були чи не єдиним способом для наших вірних задовольняти їхні духовні потреби. Однак Папа Франциск, добре розуміючи, що шлях до повного відновлення нормального ритму життя буде тривалим, наполегливо заохочує всіх вірних сприймати цей період як тимчасове явище серед надзвичайних і вимушених обставин, адже ідеалом Церкви було і залишиться назавжди — збирати людей, перебувати з ними та єднати їх у Святих Таїнствах», — пише в посланні Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав до духовенства УГКЦ. 

Які рекомендації від Уряду і МОЗ?

Кабінет Міністрів не вводитиме додаткові обмеження на Великдень, але рекомендує обмежити кількість соціальних контактів під час свят і дотримуватися особистої гігієни. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов: «Ми дійшли згоди щодо зменшення тривалості богослужінь, з одночасним збільшенням їх кількості, фіксації дверей в храмах, щоб вони були у відкритому стані. Також домовилися про тимчасову заборону фізичного контакту при здійсненні обрядів: поцілунки хрестів, ікон, святинь». 

У МОЗ рекомендують брати участь в обряді лише одній людині з домогосподарства і уникати богослужінь людей похилого віку та тих, хто має хронічні захворювання.  На освяченні потрібно бути в масці. 

Яка ситуація з коронавірусом в Україні?

У «червоній» зоні перебувають Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Харківська, Хмельницька та Чернігівська області. 

До «помаранчевої» зони потрапили Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Рівненська, Тернопільська та Черкаська області.

У «жовтій» зоні — Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Одеська, Херсонська і Чернівецька області. Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов та Укрінформ з посиланням на МОЗ.

Більше «коронавірусних» новин:

  • Цифра дня: 100 тисяч євро. Стільки пожертвує Грета Тунберг на справедливий розподіл вакцин від коронавірусу. Гроші з фонду відомої активістки спрямують на глобальний механізм COVAX. Завдяки цьому бідні країни безкоштовно отримають вакцини від коронавірусу. Гроші від Грети отримає і Україна. Про це повідомляє DW.
  • Що потрібно знати про вакцини проти коронавірусу: у МОЗ створили посібник. У довіднику йдеться про різницю між препаратами проти коронавірусу, про те, як відбувається вакцинація, кому не варто робити щеплення й коли слід чекати на появу імунітету. Відповіді на найпоширеніші запитання людей є у вільному доступі — можете почитати їх за посиланням.
  • Через перенесений коронавірус у людей частіше трапляються психічні розлади й інсульти ― дослідження. Розлади настрою, тривожність, психоз, деменція, інсульт у людей після перенесення COVID-19 розвиваються частіше, ніж у тих, хто перехворів на інші респіраторні захворювання та грип. Про це свідчить дослідження вчених з Оксфордського університету, опубліковане в журналі The Lancet.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин