Відмовитися від смарфтона на рік і отримати $100 000

Елана Магден, американська авторка, бере участь у челленджі від  компанії Vitamin Water. Вона відмовилася від використання смартфона та планшета на рік. Експеримент уже триває вісім місяців. Якщо вона протримається до кінця, то отримає грошовий приз у розмірі $100 000. Про це пише CNN.

Чому це важливо. За дослідженням компанії The Nielsen люди віком від 18 до 34 років проводять більше двох з половиною годин у телефоні. А 43% міленіалів стверджують, що перевіряють свій смартфон кожні 20 хвилин. Зменшити час його використання — важливо.

Детальніше. Магден обрали зі ста тисяч претендентів на участь у Челенджі Scroll Free for Year. 

Її Iphone 5s замінили на кнопковий телефон, з якого можна тільки телефонувати та писати СМС. А в лютому 2020-го вона пройде тест на детекторі брехні.

Магден має безлімітний доступ до ноутбука, комп’ютера та пристроїв, якими керують за допомогою голосу, та які не класифікуються як смартфони, наприклад, Amazon Echo.

За її словами, відмова від смартфона принесла Елан свободу,  вона побачила свої деякі шкідливі для здоров’я звички. Вона стала продуктивнішою і просунулася в написанні своєї серії книжок

Магден називає і очевидні мінуси: одного разу вона записала неправильно номер телефону через що застрягла в аеропорту. Перевірити його було неможливо.

Іншим разом у неї зламався двигун у незнайомій місцевості і необхідно було викликати службу або дізнатися, де автомайстерня, але з кнопковим телефоном їй не вдалося цього зробити.

10 фактів, як зловживання гаджетами впливає на наше здоров’я

  1. Ожиріння. Вчені з університету Райса (США) встановили прямий зв’язок між надлишковою вагою та постійною перевіркою смартфону.
  2. Безсоння. Використання гаджетів протягом 15 хвилин перед сном знижує кількість мелатоніну вдвічі і, як наслідок, призводить до зниження якості сну.
  3. Тунельний синдром. Це защемлення нервів у кистьовому та ліктьовому суглобах, пов’язаних із постійним використанням мишки та триманням телефона в руці.
  4. Синдром «текстової шиї». При нахилі голови на 60 градусів навантаження на шию таке ж, як посадити туди 8-річну дитину. Це призводить до зміщення шийних дисків та хронічних головних болей.
  5. Комп’ютерний зоровий синдром. Біологічно наші очі не пристосовані до тривалого фокусування, тому багатогодинне використання девайсів призводить до кардинального погіршення зору.
  6. Хронічна депресія. Постійне порівняння себе з іншими провокує тривожність і погіршує емоційний стан.
  7. Синдром розсіяної уваги. Через велику кількість інформації, що отримуємо з гаджетів, здатність людини фокусуватися знизилася практично в два рази.
  8. Втрата комунікативних навичок. Зосередженість на віртуальному житті позбавляє людину здатності створювати соціальні зв’язки.
  9. Залежність від гаджетів. Люди, позбавлені можливості використовувати гаджети, схильні до екстремальної поведінки і навіть вбивства.
  10. Синдром «відсутніх батьків». Батьки, які надмірно використовують гаджети, провокують у дитини стрес, що прирівнюється до рівня стресу, який виникає в дитини, коли вона загубилась в супермаркеті на 20 хвилин.

Як соцмережі впливають на самопочуття. Це з’ясували дослідники Королівського товариства охорони здоров’я Великобританії. В опитуванні взяли участь 1479 людей віком від 14 до 24 років. Опитування стосувалось того, як YouTube, Instagram, Snapchat, Facebook і Twitter впливають на самопочуття та відчуття щастя молодих людей. Кожен додаток мав 14 критеріїв, пов’язаних із депресією, самотністю, булінгом, тривогою або прийняттям свого тіла. Їх і оцінювали учасники дослідження.

Найбільш позитивний вплив на користувачів, згідно із результатами дослідження, має YouTube, а найбільш негативний Instagram. Особливо сильно він впливає на дівчат:  «ідеальні» фотографії блогерів змушують їх комплексувати щодо власного тіла та зовнішності. 

Фото: Lisa Fotios / Pexels

Українські стартапи продовжують бізнес всупереч війні

Більшість стартапів планують розширити свій бізнес у короткі терміни. Лише 4% опитаних вважають, що їхня діяльність може бути скорочена. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, посилаючись на онлайн-опитування для аналізу результатів роботи українських стартапів під час війни.

Читати далі
+ 17 слів

рф вербує громадян з країн Центральної Азії для участі у війні

Через брак охочих воювати окупанти намагаються залучити в армію громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Читати далі
+ 18 слів

«Суспільне» починає прийом заявок на Нацвідбір «Євробачення-2023»

Читати далі
+ 70 слів

«Нова пошта» разом з ДСНС розробляють роботів-саперів

LIKE

Українські роботи-сапери призначені для розмінування водойм та суші, вони зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх.

Читати далі
+ 25 слів

росіяни завдали ракетних ударів по Одещині. Важливе за ніч і ранок 17 серпня

Читати далі
+ 37 слів

рф обстріляла університет у Миколаєві

Читати далі
+ 16 слів

МОЗ не рекомендує ставити другий «бустер» вакцини від COVID

людям, які не в групі ризику

Читати далі
+ 118 слів

У Криму детонують боєприпаси окупантів. Головне за ніч та ранок 16 серпня

​У Джанкойському районі тимчасово окупованого Криму сьогодні вранці чутно вибухи і видно вогонь. Місцеві жителі публікують відео пожежі на території трансформаторної підстанції. Рефат Чубаров, один із лідерів Меджлісу кримських татар, посилаючись на свої джерела, повідомив про «влучне попадання по військовій частині». Самопроголошений «голова Криму» Сєргєй Аксьонов та Міноборони рф підтвердили детонацію на складі боєприпасів поблизу Джанкоя. Аксьонов повідомив про двох поранених серед цивільного населення. Триває евакуація мешканців.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 4563 новин