Детальніше. Магден обрали зі ста тисяч претендентів на участь у Челенджі Scroll Free for Year.
Її Iphone 5s замінили на кнопковий телефон, з якого можна тільки телефонувати та писати СМС. А в лютому 2020-го вона пройде тест на детекторі брехні.
Магден має безлімітний доступ до ноутбука, комп’ютера та пристроїв, якими керують за допомогою голосу, та які не класифікуються як смартфони, наприклад, Amazon Echo.
За її словами, відмова від смартфона принесла Елан свободу, вона побачила свої деякі шкідливі для здоров’я звички. Вона стала продуктивнішою і просунулася в написанні своєї серії книжок
Магден називає і очевидні мінуси: одного разу вона записала неправильно номер телефону через що застрягла в аеропорту. Перевірити його було неможливо.
Іншим разом у неї зламався двигун у незнайомій місцевості і необхідно було викликати службу або дізнатися, де автомайстерня, але з кнопковим телефоном їй не вдалося цього зробити.
→ 10 фактів, як зловживання гаджетами впливає на наше здоров’я
- Ожиріння. Вчені з університету Райса (США) встановили прямий зв’язок між надлишковою вагою та постійною перевіркою смартфону.
- Безсоння. Використання гаджетів протягом 15 хвилин перед сном знижує кількість мелатоніну вдвічі і, як наслідок, призводить до зниження якості сну.
- Тунельний синдром. Це защемлення нервів у кистьовому та ліктьовому суглобах, пов’язаних із постійним використанням мишки та триманням телефона в руці.
- Синдром «текстової шиї». При нахилі голови на 60 градусів навантаження на шию таке ж, як посадити туди 8-річну дитину. Це призводить до зміщення шийних дисків та хронічних головних болей.
- Комп’ютерний зоровий синдром. Біологічно наші очі не пристосовані до тривалого фокусування, тому багатогодинне використання девайсів призводить до кардинального погіршення зору.
- Хронічна депресія. Постійне порівняння себе з іншими провокує тривожність і погіршує емоційний стан.
- Синдром розсіяної уваги. Через велику кількість інформації, що отримуємо з гаджетів, здатність людини фокусуватися знизилася практично в два рази.
- Втрата комунікативних навичок. Зосередженість на віртуальному житті позбавляє людину здатності створювати соціальні зв’язки.
- Залежність від гаджетів. Люди, позбавлені можливості використовувати гаджети, схильні до екстремальної поведінки і навіть вбивства.
- Синдром «відсутніх батьків». Батьки, які надмірно використовують гаджети, провокують у дитини стрес, що прирівнюється до рівня стресу, який виникає в дитини, коли вона загубилась в супермаркеті на 20 хвилин.
→ Як соцмережі впливають на самопочуття. Це з’ясували дослідники Королівського товариства охорони здоров’я Великобританії. В опитуванні взяли участь 1479 людей віком від 14 до 24 років. Опитування стосувалось того, як YouTube, Instagram, Snapchat, Facebook і Twitter впливають на самопочуття та відчуття щастя молодих людей. Кожен додаток мав 14 критеріїв, пов’язаних із депресією, самотністю, булінгом, тривогою або прийняттям свого тіла. Їх і оцінювали учасники дослідження.
Найбільш позитивний вплив на користувачів, згідно із результатами дослідження, має YouTube, а найбільш негативний — Instagram. Особливо сильно він впливає на дівчат: «ідеальні» фотографії блогерів змушують їх комплексувати щодо власного тіла та зовнішності.
Фото: Lisa Fotios / Pexels