«Війна РФ проти України завершиться тому, що запрацює Статут ООН». Про що говорив Зеленський на засіданні Радбезу ООН?

«Колись буде сказано, що війна Росії проти України — закінчилася. Справді закінчилася, а не була забута чи поставлена на паузу. І завершиться ця війна не тому, що були якісь поступки, а тому, що Статут ООН запрацює. Він мусить запрацювати», — наголосив Президент України під час засідання Ради безпеки ООН щодо війни в Україні, яке відбулось у Нью-Йорку.

Глава держави заявив, що Росія хоче атакувати три українські атомні електростанції (АЕС) і Київ має відповідні докази. Водночас Президент не уточнив, про які саме АЕС йдеться. Серед іншого Зеленський згадав про Іран і Північну Корею, яких Кремль без законної причини зробив де-факто спільниками у війні.

Під час виступу на Радбезі ООН Володимир Зеленський говорив про необхідність підготовки до Другого саміту миру. Він сказав, що запросив Китай, Бразилію, Індію та працює з країнами Африки та з усією Латинською Америкою, Близьким Сходом, Центральною Азією, Європою та Тихоокеанським регіоном.

Пропозиції США щодо завершення війни

Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що існує два нагальних та взаємопов’язані кроки, які союзники можуть вжити для скорішого завершення війни в Україні: перший — припинити співпрацю Росії з Північною Кореєю та Іраном, другий — мирне вирішення конфлікту між Києвом та Москвою. За словами Блінкена, другий крок можуть зробити учасники Радбезу, а наблизити завершення війни може кожна країна.

Представник США також закликав «забезпечити право України обирати свій шлях щодо майбутнього» і надати підтримку щодо процесів відбудови. Москва ж має виплатити Києву репарації.

Держсекретар додав, що РФ також використовує Китай для відбудови воєнного потенціалу. За словами Блінкена, Пекін постачає до Москви виробниче обладнання та мікроелектроніку.

Заяви Китаю про переговори

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час своєї доповіді не казав про війну чи російську агресію. Натомість він вживав слова «українська криза» та «українське питання». Представник Китаю заявив, що війна вже скоро триватиме три роки, а страждає населення «двох сторін». Він закликав сісти Україну та Росію за стіл переговорів і підкреслив, що РФ має такі пропозиції, проте не згадав у цьому контексті Україну.

Китайський міністр сказав: «Чим більше надсилається зброя на полі бою, тим більше є складнощі у припиненні вогню». Ван Ї висловився про те, що війна в Україні викликає економічну кризу у світі та сказав, що «жодна сторона не має створювати кризу і порушувати звичайну бізнес-діяльність». 

Виступ представника РФ

Представник Москви Василь Небензя сказав, що в залі зібралися представники НАТО та Європейського Союзу (ЄС), які нібито обʼєдналися і «рухаються проти РФ». Саме засідання ООН Небензя назвав «ще одним концертом Зеленського».

Російський представник говорив про війну на території Сектору Гази та звинуватив ООН у тому, що організація не посприяла завершенню конфлікту попри загибель своїх працівників. Згодом Небензя повернувся до російсько-української війни та сказав, що армія РФ не бомбить цивільні обʼєкти України, якщо «вони не використовуються у військових цілях».

Фото: AP/Julia Demaree Nikhinson

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

відреагувати
LIKE
Noo
Wow
WTF

Читайте НЗЛ на оновленому сайті

Відтепер «Новини здорової людини» шукайте в окремому розділі на сайті The Ukrainians Media.

Читати далі
+ 11 слів

(Не)доступні ліки: що відбувається в аптеках і чи можливий дефіцит?

Noo
Wow
WTF

«Ціни абсолютно неадекватні, аптечні мережі та виробники повинні дати комфортніші умови нашим людям». Після цього звернення Володимира Зеленського 10 лютого 2025 року фармринок увійшов у період реформ. Створення Національного каталогу цін, заборона маркетингових угод, ухвалення постанов про державне регулювання цін і, зрештою, низка суперечок. Відтоді минуло 11 місяців. Що відбувалося на фармринку протягом цього часу та чому говорять про ймовірний дефіцит ліків? Чи справді це може статися — читайте в публікації НЗЛ.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 2083 слів

У центрі Superhumans вперше встановили протез, призначений для екстремального спорту

У центрі Superhumans вперше пацієнтові встановили протез Ottobock Pro Cave для екстремальних видів спорту. Ростислав, який має ампутацію ноги вище коліна та руки, зміг покататися на сноуборді завдяки цій ініціативі. Про це розповіли на Facebook-сторінці центру.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 24 слів

У Бельгії та Сан-Марино скасували покази російських фільмів. Що відомо?

У двох європейських країнах скасували покази російських фільмів. У Сан-Марино заборонили демонстрацію стрічки телеканалу RT «Міністерство біологічної війни», заплановану на 7 лютого. А в Брюсселі наприкінці січня не покажуть фільм «Записки з Росії». Про це повідомило Посольство України в Бельгії.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 19 слів

Міноборони та Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських БпЛА

Очільник Міністерства оборони Михайло Федоров заявив, що Україна разом із Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських безпілотниках. За його словами, міністерство звернулося до компанії вже за кілька годин після появи таких дронів над українськими містами.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 5 слів

Росіяни вбили двох цивільних на Сумщині, які намагалися евакуюватися

Війська РФ атакували FPV-дронами двох людей, які намагалися евакуюватися з Сумщини. Про це 27 січня повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Читати далі
+ 1 слів

Сили оборони уразили радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» вартістю 100 мільйонів доларів США

Українські військові атакували радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» на тимчасово окупованій території Луганщини. Її вартість — 100 мільйонів доларів США. Про це повідомили в Генштабі. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 25 слів

Еліна Світоліна програла «нейтральній» Сабалєнці на Australian Open

Сьогодні, 29 січня, відбувся півфінал жіночого тенісу на Australian Open-2026, у якому змагалася українська тенісистка Еліна Світоліна та білоруска з нейтральним статусом Аріна Сабалєнка. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 13522 новин