«Виживати» в інтернеті допоможе нова українська онлайн-гра

Перевірити свої навички з медіаграмотності, розуміння законів та ознайомитися з політикою різних цифрових платформ зможуть користувачі нової онлайн-гри «Вижити в Інтернеті — місія (не)здійсненна». Її створив Центр демократії та верховенства права, повідомляє «Укрінформ».

Чому це цікаво. Гра не матиме одного загального результату. Кожен гравець матиме різні висновки.

Детальніше. Користувачі зможуть дізнатися, чому контент блокують, хто несе відповідальність за інформацію, як не порушити авторські права, чи несуть користувачі відповідальність за мову ворожнечі, як захистити свої персональні дані.

У грі є три персонажі: пересічний користувач, блогер і журналіст. Вони ілюструватимуть, яким чином функціонує медійне право.

Пройшовши гру, користувач отримає висновки щодо кожного з критеріїв. Це покаже, наскільки добре він орієнтується в інтернеті. Гру можна буде починати знову. Це дозволить покращити розуміння інтернет-платформ і принципи роботи з контентом. Онлайн-гра «Вижити в Інтернеті — місія (не)здійсненна» буде доступна для всіх охочих через кілька днів.

Де знайти курси медіаграмотності. Якщо результати гри вас не потішать і ви зрозумієте, що «не виживете» у мережі, то пропонуємо вам прокачати власні навички з медіаграмотності. Адже вони потрібні не лише журналістам, а й кожному, хто споживає інформацію. Тому низка платформ пропонує курси, які допоможуть краще відрізняти фейки від правди, розуміти, де маніпулюють та для чого.

Сайт «Prometheus» має курс «Медіаграмотність: практичні навички». Його розробник — Євген Магда, політолог, викладач, автор досліджень гібридної війни. Курс є безкоштовним та присвячений присвячений дезінформації і фейкам. Окрім теоретичних знань, під час вивчення можна отримати й практичні приклади.

Ще один онлайн-курс «Very Verified» пояснює, як орієнтуватися в інформації, як розпізнавати дезінформацію та пропаганду та розвивати критичне мислення. Навчання проводиться українською та англійською мовами. Загальна тривалість курсу — дев’ять годин.

Медіа-проєкт Ukraїner пропонує водіям автобусів безкоштовний відеоконтент після випадку з російським серіалом. Ukraїner розповідає про національні традиції та цікавих людей з усіх куточків України. Показ їхніх роликів може допомогти боротися із засиллям продукції країни-агресора в українському транспорті.

В Ukrainer готові надати свій відеоконтент безкоштовно усім водіям автобусів, які заповнять форму. У виданні зазначили, що впродовж тижня підготують відео для можливості запису на флешку.

Контекст. 27 січня 2020 року водій автобуса, який їхав з Луцька до Києва, відмовився вимкнути російський серіал на прохання двох пасажирок. Жінки були змушені вийти на трасі. Це були волонтерки Ярина Чорногуз і Анастасія Конфедерат. Інцидент стався в автобусі перевізника ФОП Раб Т. Б., а квитки на нього продавала компанія Busfor.

На звернення Громадського перевізник відповів, що водія звільнять, а пасажиркам компенсують вартість квитків. У компанії зазначили, що кожен автобус забезпечений флешками з українськими фільмами й серіалами. Тому незрозуміло, як і чому російськомовний фільм з’явився на екрані автобуса.

До слова, депутат від партії «Слуга народу» Євгеній Брагар заявив, що звернеться до поліції через ймовірне розпалювання національної ворожнечі волонтерками Яриною Чорногуз і Анастасією Конфедерат, які були проти показу російського серіалу в автобусі. 

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин