Проєкт співробітництва в освіті та дослідженнях у галузі сучасної ядерної науки та інженерії розпочали у Вашингтоні.
Чому це важливо. Цей проєкт допоможе Україні реалізовувати спільні з Америкою задуми у ядерній сфері.
Проєкт співробітництва в освіті та дослідженнях у галузі сучасної ядерної науки та інженерії розпочали у Вашингтоні.
Чому це важливо. Цей проєкт допоможе Україні реалізовувати спільні з Америкою задуми у ядерній сфері.
Детальніше. Проєкт стартував із конференції в Університеті Джорджа Вашингтона. У межах заходу Посольство України у США презентувало виставку «50 винаходів, які Україна подарувала світу».
Посол України у США Віталій Чалий наголосив, що сьогодні Україна має великий потенціал та потужних спеціалістів у ядерній сфері, готових застосовувати свої вміння для реалізації спільних з американськими партнерами проектів. Український посол подякував Міністерству енергетики США за багаторічну співпрацю, зокрема, Заступнику помічника Міністра енергетики США Вільяму Джойсу, який виступив з доповіддю під час конференції, та профільним у цій сфері відомствам за підтримку ідеї поглиблення партнерства України та США в сфері ядерної енергетики.
⟶ Україна і США уклали меморандум про пошук полонених і зниклих безвісти. Документ передбачає обмін досвідом з американською стороною про особливості пошуку військовослужбовців Збройних сил України та інших силових структур, які зникли безвісти або потрапили в полон під час збройної агресії Росії проти України.
⟶ Не лише зі США співпрацює Україна у сфері науки. Вчені з України та Портсмутського університету у Великій Британії виготовили крафтову горілку «Atomik» із води та зерна із Чорнобильської зони відчуження. Напій створили у межах трирічного дослідницького проєкту, який полягав у вивченні міграції радіонуклідів із ґрунтів зони відчуження до сільськогосподарських культур. Державне агентство України з управління зоною відчуження повідомило, що у готовій горілці вдалося виявити лише природній радіонуклід вуглець-14, концентрація якого була не більшою, ніж у будь-якому іншому алкогольному напої. Дослідники наполягають, що «Atomik» — радіоактивно безпечний алкоголь.
Дізнайтеся більше.
Фото: 112
Військова медикиня ЗСУ, депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова створила петицію на сайті президента про розбудову Національного Пантеону Героїв України на Аскольдовій Могилі.
Державний концерн «Укроборонпром» налагодив виробництво 122-мм снарядів за кордоном у кооперації із країною НАТО та вже відвантажив першу партію Збройним силам України. Про це повідомляє сам концерн.
Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років.
Нині триває повітряна тривога по всій Україні.
Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.
Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.
Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.
Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.