Як навчатимуться в школах: пояснення МОН

Wow

З першого вересня учні можуть навчатися в школах. Уже розробили обов’язкові карантинні правила для навчальних закладів: температурний скринінг, дотримання санітарних норм, носіння захисних масок. Однак те, як діти відвідуватимуть школу, залежить від епідеміологічної зони, у якій перебуватиме конкретний регіон. Про це повідомляє Liga.net, посилаючись на слова в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Чому це важливо. За словами Шкарлета, онлайн-навчання не замінить живого, адже важливий не лише навчальний процес, а й соціалізація, спілкування з однолітками.

Детальніше. До школи підуть майже всі учні. Онлайн заняття відбуватимуться лише в регіонах «червоної» зони. Також МОН рекомендує зробити окремі входи й виходи у школах для дітей різних вікових категорій. Також слід обмежити пересування учнів між класами.

Можлива й інша організація навчального процесу. Наприклад, у школах можуть зробити різний розклад, а у великих містах школярі можуть ходити на уроки в різні зміни. Також, щоб зменшити кількість осіб у приміщенні, половина учнів може навчатися онлайн в один день, а інша половина ― в наступний.

Які сценарії організації навчання розглядали раніше?

З 1 вересня діти можуть навчатися частково офлайн, частково — онлайн. Можливо, ходитимуть до школи по змінах. Змішані форми навчання вже розглядали в Міністерстві освіти та науки на випадок, якщо епідеміологічна ситуація погіршуватиметься.

За словами в. о. міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, особливо важливим є недистанційне навчання для першокласників, адже вони «повинні відчути всю соціалізацію у школі». 

Також раніше не було чітких критеріїв, за якими б визначали, чи можна відкривати двері шкіл. Тепер це залежить від епідеміологічної зони, у якій перебуває конкретний регіон.

Чим небезпечна освіта онлайн?

Під час пандемії коронавірусу понад 160 країн світу закрили школи й інші навчальні заклади, а навчання відбувалося онлайн. Такі заходи можуть призвести до «катастрофи поколінь». В ООН зазначають, що повернення учнів до шкіл має відбутися як тільки коронавірус стане легше контролювати. Інакше освіта у світі повернеться на кілька кроків назад у своєму розвитку.

Що робити, якщо доведеться вчитися онлайн?

У матеріалі від Studway зібрані поради й методики для ефективного навчання не лише з наставниками та учителями, але й самостійно. Ось кілька з них:

  • навчання ефективне, коли тобі складно. Людина має докладати зусиль для того, аби здобувати знання;
  • людина схильна до ілюзій в оцінці свого навчального процесу. Аби такого не траплялося, треба проходити тести й перевірки — додаткові запитання в кінці розділу книжки чи вправи на повторення зайвими не будуть;
  • перечитування текстів чи зубріння нічого не дають. Це легкі процеси, вони суперечать першому правилу;
  • практика згадування — основа навчання. Існує 2 техніки: перша — це відкладене пригадування (наприклад, на картці з однієї сторони пишете запитання, з іншої — відповідь. Спочатку треба вивчити її зміст, потім через місяць пригадати його). Друга — техніка перемежовування теми (коли ви вчите англійську, не варто розмежовувати своє навчання на вивчення граматики, лексики та навичок спілкування. Краще обрати тему і тренувати всі елементи одразу);
  • вирішувати проблему до того, як вас навчать рішенню. Не має значення, зазнаєте ви поразки чи вигадаєте новий велосипед. Уже те, що ви докладете зусиль, допоможе вам розширити свої можливості.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

Україна перейде на зимовий час. Як підготувати себе до змін?

У неділю 31 жовтня о 4 годині ранку українцям потрібно буде перевести стрілку годинника на одну годину назад. Так Україна знову перейде з літнього на зимовий час.

Чому це важливо. Зміна часу впливає на погіршення сну, загострення хронічних хвороб та провокує стрибок статистики захворювань.

Читати далі
+ 102 слів

У смартфони Samsung інтегрують український сервіс Grammarly

Розроблений в Україні сервіс Grammarly, який допомагає писати англійською, з 15 листопада починає співпрацювати з компанією Samsung. Рекомендації з написання англійських слів автоматично відображатимуться у полі над клавіатурою, без встановлення додатку. Про це повідомили на офіційному акаунті програми у твіттер.

Спочатку оновлення з’явиться у власників Samsung Galaxy S21, згодом його інтегрують і в інші моделі. Grammarly стане доступним для версії OneUI 4.0. Крім цього, після інтеграції, додаток пропонує три місяці безплатної Premium-підписки, якою можна буде користуватись на будь-якому пристрої,  увійшовши у свій обліковий запис.

Фото: https: grammarly.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Переходимо на «Зимовий час»

О 4 годині ранку в ніч проти 31 жовтня Україна перейде на зимовий час. Стрілки годинника переведуть на годину назад, повідомляє  Укрінформ.

Переведення годинників на літній та зимовий час відбувається в останню неділю березня та в останню неділю жовтня вже майже сорок років. Зміна часу в Україні затверджена постановою «Про порядок обчислення часу на території України».

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Український супутник «Січ-2-30» виведуть на орбіту у січні 2022 року

Раніше супутник планували запустити в грудні 2021 року. Про це повідомив колишній співробітник Державного космічного агентства Андрій Колесник.

«Січ-2-30» це перший з українських сателітів, який планують відправити на орбіту. Запуск відбувається згідно з контрактом, укладеним між конструкторським бюро «Південне» й нідерландською компанією ISILaunch, яка має агентські стосунки зі SpaceX. Космічний апарат оснащений системою управління орієнтацією, принцип роботи якої ґрунтується на взаємодії встановлених на супутнику спеціальних електромагнітів із магнітним полем Землі.

Головною місією сателіту буде отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й інфрачервоному світлі з їх подальшою передачею до наземного інформаційного центру. За запуск українського супутника компанія SpaceX отримає 1,99 мільйона доларів. 

Фото: uprom.info

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

171 офіційно зареєстрований педофіл є в Україні

Станом на 26 жовтня Міністерство Юстиції України внесло у реєстр педофілів дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та несе покарання за розбещення неповнолітніх. Реєстр наразі працює в тестовому режимі, повідомила заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Чому це важливо. Педофілія – один з найпоширеніших видів насильства у світі. Запровадження такого реєстру дозволить закладам, які працюють з дітьми, ретельніше обирати людей на роботу.

Читати далі
+ 38 слів

Ілон Маск став найбагатшою людиною в історії світу

Американський винахідник Ілон Маск, за день став багатшим на 41,7 мільярдів доларів. Його загальні статки нараховують 271,3 мільярда доларів. Так, він очолив список найбагатших людей світу. Про це пише Forbes.

Сервіс прокату авто Hertz замовив у компанії Tesla рекордні 100 тисяч автомобілів. Таким чином капіталізація компанії вперше перевищила 1 трильйон доларів. 

Не зважаючи на статки, Ілон Маск позбувся майже всієї нерухомості, та переїхав у невеликий орендований будинок в Техасі, площею 37 кв.м.

Фото: detector.media

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Месенджер Telegram запускає власну рекламну платформу

Оголошення будуть показувати лише у каналах, де більше 1000 підписників. Про це повідомив засновник Павло Дуров. При цьому він запевнив, що реклама не буде нав’язливою. Формат текстовий, не більше ніж 160 символів, без фото та зовнішніх посилань. Оголошення з’являтимуться після перегляду всіх нових повідомлень на каналі. 

Рекламодавці матимуть можливість вибрати мову та тематику каналів, де буде відображатися їхня реклама. Заборонено розміщувати повідомлення про продаж зброї, азартні ігри та організації, що пропагують дискримінацію і насильство. У Telegram також обіцяють, що ділитимуться доходом з власниками каналів. 

Фото: geek.informator.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів
Що там ще
+ 3400 новин