ЗНО-2020: як склали тестування українські випускники?

LIKE
Wow

Скільки абітурієнтів цього року складали ЗНО? На які предмети зареєструвалося найменше учасників? Скільки з них отримали 200 балів, а скільки не склали тестування? Як зареєструвати електронний кабінет та чого чекати від держзамовлення? Про все це розповідає Міністерство освіти та Освіторія.

Чому це цікаво. Можна оцінити успіхи українських абітурієнтів у підготовці до ЗНО в час карантину та порівняти з минулорічними показниками.

Скільки учасників складали ЗНО цьогоріч?

Під час основної сесії — майже 400 тисяч осіб. Понад 1 мільйон 200 тисяч тестувань планували пройти цього року вступники. З них 74,5 % написали ЗНО.

26 % зареєстрованих учасників не змогли пройти тестування:

 • 393 особи з’явилися на тестування без обов’язкових документів;
 • 268 учасників порушували процедуру, тож їх вивели з аудиторій;
 • 127 осіб мали ознаки ГРВІ у день тестування. Усі вони зареєструвалися на додаткову сесію ЗНО;
 • 9 учасників не змогли приїхати на ЗНО через повені у західних областях України.

Найменше учасників зареєструвалися на фізику та хімію (трохи більш ніж 28 і 14 тисяч відповідно). Ці показники падають уже кілька років поспіль. На 11 % зросла кількість вступників порівняно з минулими роками.

Скільки школярів склали ЗНО на 200 балів?

447 абітурієнтів. А це на 63 % більше, ніж минулого року. Найбільше 200-бальників цього року з математики — 142 особи. 60 учнів отримали 200 балів із фізики. Для порівняння, минулого року таких було лише четверо. Лише 8 осіб цього року склали ЗНО з української мови та літератури на 200 балів. Єдиний предмет, з якого жоден учасник не отримав максимального бала, — іспанська.

Унікальний учасник ЗНО цього року — випускник звичайної сільської школи в Івано-Франківській області. Він складав чотири предмети, два з яких — українську мову й літературу і математику — склав на 200 балів, англійську мову — на 199 балів, фізику — на 196 балів.

Які порогові бали цього року?

Через пандемію та карантин порогові бали з усіх предметів знизили порівняно з минулим роком. Найбільше зниження відбулося з математики і хімії: цього року мінімальний поріг склав/не склав становить 9 тестових балів з математики (минулого року — 11 балів) і 13 балів із хімії (минулого року — 16).

91 % учасників ЗНО подолали поріг склав/не склав і отримали можливість вступати у вищі навчальні заклади. Минулого року ця кількість була 85 %.

Вступна кампанія-2020: як зареєструвати електронний кабінет?

Реєстрація електронних кабінетів почалася 1 серпня о 10:00. Вона триватиме до моменту завершення подання заяв.

Під час реєстрації електронного кабінету вступник вказує: 

 • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката ЗНО; (цьогоріч абітурієнти мають право подавати сертифікати ЗНО за різні роки: 2018, 2019 та 2020 з усіх предметів та за 2017 з усіх, крім іноземних мов. Сертифікати різних років можна комбінувати);
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту.

На сайті МОН розмістили інструкції та відеороз’яснення щодо того, як створити електронний кабінет і подати через нього заяви на вступ до закладів вищої освіти. Подача заяв на вступ розпочнеться з 5 серпня — для магістрів, з 13 серпня — для бакалаврів.

Державне замовлення: чого чекати вступникам?

У 2020 році загалом по Україні державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» складає 84,6 тис місць (у тому числі за денною формою – 77,6 тис), що майже на 6 % більше, ніж у 2019 році. Держзамовлення на магістра складає 6,04 тис місць (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування).

Держамовлення дещо збільшили, бо у 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11% у порівнянні із 2019. Тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти збільшили. 

Збільшили держзамовлення на підготовку бакалаврів за напрямками: 

 • інформаційні технології – на 39,9%;
 • механічна інженерія – на 13,3%;
 • електрична інженерія – на 11,6%;
 • виробництво та технології – на 11,1%;
 • гуманітарні науки – на 10,8%;
 • хімічна та біоінженерія – на 10,0%;
 • електроніка та телекомунікації – на 10,0%;
 • аграрні науки та продовольство – на 9,1%;
 • математика та статистика – на 8,8%.

Зменшили держзамовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу: 

 • сфера обслуговування – на 47,4%:
 • журналістика – на 30,3%;
 • управління та адміністрування – на 24,0%;
 • право – на 17,6%;
 • соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;
 • міжнародні відносини – на 6,3%.

Обсяг держзамовлення за освітнім ступенем «Магістр» на основі ОС бакалавра у 2020 році становить 45 тисяч місць. На аспірантуру та докторантуру держзамовлення складає  4 288 та 431 місце відповідно.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

Вибухи у Криму, росії чи білорусі можуть бути провокаціями спецслужб рф — Подоляк

Пожежі на території росії, в окупованому Донецьку та на аеродромі у Білорусі цілком можуть бути діяльністю спецслужб рф, які мають на меті створити умови для оголошення примусової мобілізації росіян. Про це повідомив радник керівника ОП Михайло Подоляк в інтерв’ю 24 каналу.

Читати далі
+ 14 слів

Туреччина та Швеція допускають виробництво зброї для України

Турецька компанія Baykar заявила про свої плани збудувати в Україні не просто завод із виробництва ударних безпілотників Bayraktar TB2, а й створювати в Україні Bayraktar Akıncı та Bayraktar Kizilelma — новий безпілотний винищувач. Про це розповів гендиректор Baykar Халук Байрактар в інтерв’ю Фонду «Повернись живим».

Читати далі
+ 43 слів

Нідерланди долучаються до навчання українських військових у Британії

Нідерландський персонал розпочне свою місію у британській програмі з підготовки військовослужбовців ЗСУ цього серпня. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у твіттері.

Читати далі
+ 14 слів

ЗСУ відбили наступ окупантів на кількох напрямках, біля Пісків та Кодими йдуть бої

Генштаб на своїй офіційній сторінці в Фейсбук повідомляє, що українські військові продовжують стримувати наступ рашистів,тривають бої у напрямку Бахмута та біля Пісків.

Читати далі
+ 44 слів

Війна в Україні відкинула економіку росії на чотири роки назад. Головне за ніч та ранок 12 серпня

Повномасштабна війна в Україні відкинула економіку росії на чотири роки назад. Видання Bloomberg заявляє, що це «один з найтриваліших спадів економіки рф в історії». Це відбувається через санкції проти рф, зокрема через заборону постачання енергоносіїв до Європи.

Читати далі
+ 75 слів

На Львівщині восьмирічний хлопчик зібрав понад 70 тисяч грн для ЗСУ

Волонтер Юра організував три благодійні концерти на Львівщині. Хлопцю вдалося зібрати 77 тисяч гривень, які він передав на потреби захисників Миколаєва. Про це повідомила Львівська ОВА.

Читати далі
+ 24 слів

На Херсонщині окупанти роздають награбоване, як гуманітарну допомогу

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим у своєму фейсбуці повідомляє:«Окупанти намагаються взаємодіяти з населенням через «налагодження сільськогосподарських зв’язків» і надання «гуманітарної допомоги».

Читати далі
+ 0 слів

Мінветеранів влаштовує Всеукраїнський забіг на вшанування загиблих військових

LIKE

Міністерство у справах ветеранів запрошує долучитися до Всеукраїнського забігу під гаслом “Шаную воїнів, біжу за героїв України”. Про це міністерство повідомило на своїй офіційній сторінці фейсбук.

Читати далі
+ 1 слів
Що там ще
+ 4550 новин