ЗНО-2020: як склали тестування українські випускники?

LIKE
Wow

Скільки абітурієнтів цього року складали ЗНО? На які предмети зареєструвалося найменше учасників? Скільки з них отримали 200 балів, а скільки не склали тестування? Як зареєструвати електронний кабінет та чого чекати від держзамовлення? Про все це розповідає Міністерство освіти та Освіторія.

Чому це цікаво. Можна оцінити успіхи українських абітурієнтів у підготовці до ЗНО в час карантину та порівняти з минулорічними показниками.

Скільки учасників складали ЗНО цьогоріч?

Під час основної сесії — майже 400 тисяч осіб. Понад 1 мільйон 200 тисяч тестувань планували пройти цього року вступники. З них 74,5 % написали ЗНО.

26 % зареєстрованих учасників не змогли пройти тестування:

 • 393 особи з’явилися на тестування без обов’язкових документів;
 • 268 учасників порушували процедуру, тож їх вивели з аудиторій;
 • 127 осіб мали ознаки ГРВІ у день тестування. Усі вони зареєструвалися на додаткову сесію ЗНО;
 • 9 учасників не змогли приїхати на ЗНО через повені у західних областях України.

Найменше учасників зареєструвалися на фізику та хімію (трохи більш ніж 28 і 14 тисяч відповідно). Ці показники падають уже кілька років поспіль. На 11 % зросла кількість вступників порівняно з минулими роками.

Скільки школярів склали ЗНО на 200 балів?

447 абітурієнтів. А це на 63 % більше, ніж минулого року. Найбільше 200-бальників цього року з математики — 142 особи. 60 учнів отримали 200 балів із фізики. Для порівняння, минулого року таких було лише четверо. Лише 8 осіб цього року склали ЗНО з української мови та літератури на 200 балів. Єдиний предмет, з якого жоден учасник не отримав максимального бала, — іспанська.

Унікальний учасник ЗНО цього року — випускник звичайної сільської школи в Івано-Франківській області. Він складав чотири предмети, два з яких — українську мову й літературу і математику — склав на 200 балів, англійську мову — на 199 балів, фізику — на 196 балів.

Які порогові бали цього року?

Через пандемію та карантин порогові бали з усіх предметів знизили порівняно з минулим роком. Найбільше зниження відбулося з математики і хімії: цього року мінімальний поріг склав/не склав становить 9 тестових балів з математики (минулого року — 11 балів) і 13 балів із хімії (минулого року — 16).

91 % учасників ЗНО подолали поріг склав/не склав і отримали можливість вступати у вищі навчальні заклади. Минулого року ця кількість була 85 %.

Вступна кампанія-2020: як зареєструвати електронний кабінет?

Реєстрація електронних кабінетів почалася 1 серпня о 10:00. Вона триватиме до моменту завершення подання заяв.

Під час реєстрації електронного кабінету вступник вказує: 

 • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката ЗНО; (цьогоріч абітурієнти мають право подавати сертифікати ЗНО за різні роки: 2018, 2019 та 2020 з усіх предметів та за 2017 з усіх, крім іноземних мов. Сертифікати різних років можна комбінувати);
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту.

На сайті МОН розмістили інструкції та відеороз’яснення щодо того, як створити електронний кабінет і подати через нього заяви на вступ до закладів вищої освіти. Подача заяв на вступ розпочнеться з 5 серпня — для магістрів, з 13 серпня — для бакалаврів.

Державне замовлення: чого чекати вступникам?

У 2020 році загалом по Україні державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» складає 84,6 тис місць (у тому числі за денною формою – 77,6 тис), що майже на 6 % більше, ніж у 2019 році. Держзамовлення на магістра складає 6,04 тис місць (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування).

Держамовлення дещо збільшили, бо у 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11% у порівнянні із 2019. Тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти збільшили. 

Збільшили держзамовлення на підготовку бакалаврів за напрямками: 

 • інформаційні технології – на 39,9%;
 • механічна інженерія – на 13,3%;
 • електрична інженерія – на 11,6%;
 • виробництво та технології – на 11,1%;
 • гуманітарні науки – на 10,8%;
 • хімічна та біоінженерія – на 10,0%;
 • електроніка та телекомунікації – на 10,0%;
 • аграрні науки та продовольство – на 9,1%;
 • математика та статистика – на 8,8%.

Зменшили держзамовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу: 

 • сфера обслуговування – на 47,4%:
 • журналістика – на 30,3%;
 • управління та адміністрування – на 24,0%;
 • право – на 17,6%;
 • соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;
 • міжнародні відносини – на 6,3%.

Обсяг держзамовлення за освітнім ступенем «Магістр» на основі ОС бакалавра у 2020 році становить 45 тисяч місць. На аспірантуру та докторантуру держзамовлення складає  4 288 та 431 місце відповідно.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

Україна перейде на зимовий час. Як підготувати себе до змін?

У неділю 31 жовтня о 4 годині ранку українцям потрібно буде перевести стрілку годинника на одну годину назад. Так Україна знову перейде з літнього на зимовий час.

Чому це важливо. Зміна часу впливає на погіршення сну, загострення хронічних хвороб та провокує стрибок статистики захворювань.

Читати далі
+ 102 слів

У смартфони Samsung інтегрують український сервіс Grammarly

Розроблений в Україні сервіс Grammarly, який допомагає писати англійською, з 15 листопада починає співпрацювати з компанією Samsung. Рекомендації з написання англійських слів автоматично відображатимуться у полі над клавіатурою, без встановлення додатку. Про це повідомили на офіційному акаунті програми у твіттер.

Спочатку оновлення з’явиться у власників Samsung Galaxy S21, згодом його інтегрують і в інші моделі. Grammarly стане доступним для версії OneUI 4.0. Крім цього, після інтеграції, додаток пропонує три місяці безплатної Premium-підписки, якою можна буде користуватись на будь-якому пристрої,  увійшовши у свій обліковий запис.

Фото: https: grammarly.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Переходимо на «Зимовий час»

О 4 годині ранку в ніч проти 31 жовтня Україна перейде на зимовий час. Стрілки годинника переведуть на годину назад, повідомляє  Укрінформ.

Переведення годинників на літній та зимовий час відбувається в останню неділю березня та в останню неділю жовтня вже майже сорок років. Зміна часу в Україні затверджена постановою «Про порядок обчислення часу на території України».

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Український супутник «Січ-2-30» виведуть на орбіту у січні 2022 року

Раніше супутник планували запустити в грудні 2021 року. Про це повідомив колишній співробітник Державного космічного агентства Андрій Колесник.

«Січ-2-30» це перший з українських сателітів, який планують відправити на орбіту. Запуск відбувається згідно з контрактом, укладеним між конструкторським бюро «Південне» й нідерландською компанією ISILaunch, яка має агентські стосунки зі SpaceX. Космічний апарат оснащений системою управління орієнтацією, принцип роботи якої ґрунтується на взаємодії встановлених на супутнику спеціальних електромагнітів із магнітним полем Землі.

Головною місією сателіту буде отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й інфрачервоному світлі з їх подальшою передачею до наземного інформаційного центру. За запуск українського супутника компанія SpaceX отримає 1,99 мільйона доларів. 

Фото: uprom.info

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

171 офіційно зареєстрований педофіл є в Україні

Станом на 26 жовтня Міністерство Юстиції України внесло у реєстр педофілів дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та несе покарання за розбещення неповнолітніх. Реєстр наразі працює в тестовому режимі, повідомила заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Чому це важливо. Педофілія – один з найпоширеніших видів насильства у світі. Запровадження такого реєстру дозволить закладам, які працюють з дітьми, ретельніше обирати людей на роботу.

Читати далі
+ 38 слів

Ілон Маск став найбагатшою людиною в історії світу

Американський винахідник Ілон Маск, за день став багатшим на 41,7 мільярдів доларів. Його загальні статки нараховують 271,3 мільярда доларів. Так, він очолив список найбагатших людей світу. Про це пише Forbes.

Сервіс прокату авто Hertz замовив у компанії Tesla рекордні 100 тисяч автомобілів. Таким чином капіталізація компанії вперше перевищила 1 трильйон доларів. 

Не зважаючи на статки, Ілон Маск позбувся майже всієї нерухомості, та переїхав у невеликий орендований будинок в Техасі, площею 37 кв.м.

Фото: detector.media

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Месенджер Telegram запускає власну рекламну платформу

Оголошення будуть показувати лише у каналах, де більше 1000 підписників. Про це повідомив засновник Павло Дуров. При цьому він запевнив, що реклама не буде нав’язливою. Формат текстовий, не більше ніж 160 символів, без фото та зовнішніх посилань. Оголошення з’являтимуться після перегляду всіх нових повідомлень на каналі. 

Рекламодавці матимуть можливість вибрати мову та тематику каналів, де буде відображатися їхня реклама. Заборонено розміщувати повідомлення про продаж зброї, азартні ігри та організації, що пропагують дискримінацію і насильство. У Telegram також обіцяють, що ділитимуться доходом з власниками каналів. 

Фото: geek.informator.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів
Що там ще
+ 3400 новин