ЗНО-2020: як склали тестування українські випускники?

LIKE
Wow

Скільки абітурієнтів цього року складали ЗНО? На які предмети зареєструвалося найменше учасників? Скільки з них отримали 200 балів, а скільки не склали тестування? Як зареєструвати електронний кабінет та чого чекати від держзамовлення? Про все це розповідає Міністерство освіти та Освіторія.

Чому це цікаво. Можна оцінити успіхи українських абітурієнтів у підготовці до ЗНО в час карантину та порівняти з минулорічними показниками.

Скільки учасників складали ЗНО цьогоріч?

Під час основної сесії — майже 400 тисяч осіб. Понад 1 мільйон 200 тисяч тестувань планували пройти цього року вступники. З них 74,5 % написали ЗНО.

26 % зареєстрованих учасників не змогли пройти тестування:

 • 393 особи з’явилися на тестування без обов’язкових документів;
 • 268 учасників порушували процедуру, тож їх вивели з аудиторій;
 • 127 осіб мали ознаки ГРВІ у день тестування. Усі вони зареєструвалися на додаткову сесію ЗНО;
 • 9 учасників не змогли приїхати на ЗНО через повені у західних областях України.

Найменше учасників зареєструвалися на фізику та хімію (трохи більш ніж 28 і 14 тисяч відповідно). Ці показники падають уже кілька років поспіль. На 11 % зросла кількість вступників порівняно з минулими роками.

Скільки школярів склали ЗНО на 200 балів?

447 абітурієнтів. А це на 63 % більше, ніж минулого року. Найбільше 200-бальників цього року з математики — 142 особи. 60 учнів отримали 200 балів із фізики. Для порівняння, минулого року таких було лише четверо. Лише 8 осіб цього року склали ЗНО з української мови та літератури на 200 балів. Єдиний предмет, з якого жоден учасник не отримав максимального бала, — іспанська.

Унікальний учасник ЗНО цього року — випускник звичайної сільської школи в Івано-Франківській області. Він складав чотири предмети, два з яких — українську мову й літературу і математику — склав на 200 балів, англійську мову — на 199 балів, фізику — на 196 балів.

Які порогові бали цього року?

Через пандемію та карантин порогові бали з усіх предметів знизили порівняно з минулим роком. Найбільше зниження відбулося з математики і хімії: цього року мінімальний поріг склав/не склав становить 9 тестових балів з математики (минулого року — 11 балів) і 13 балів із хімії (минулого року — 16).

91 % учасників ЗНО подолали поріг склав/не склав і отримали можливість вступати у вищі навчальні заклади. Минулого року ця кількість була 85 %.

Вступна кампанія-2020: як зареєструвати електронний кабінет?

Реєстрація електронних кабінетів почалася 1 серпня о 10:00. Вона триватиме до моменту завершення подання заяв.

Під час реєстрації електронного кабінету вступник вказує: 

 • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката ЗНО; (цьогоріч абітурієнти мають право подавати сертифікати ЗНО за різні роки: 2018, 2019 та 2020 з усіх предметів та за 2017 з усіх, крім іноземних мов. Сертифікати різних років можна комбінувати);
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту.

На сайті МОН розмістили інструкції та відеороз’яснення щодо того, як створити електронний кабінет і подати через нього заяви на вступ до закладів вищої освіти. Подача заяв на вступ розпочнеться з 5 серпня — для магістрів, з 13 серпня — для бакалаврів.

Державне замовлення: чого чекати вступникам?

У 2020 році загалом по Україні державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» складає 84,6 тис місць (у тому числі за денною формою – 77,6 тис), що майже на 6 % більше, ніж у 2019 році. Держзамовлення на магістра складає 6,04 тис місць (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування).

Держамовлення дещо збільшили, бо у 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11% у порівнянні із 2019. Тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти збільшили. 

Збільшили держзамовлення на підготовку бакалаврів за напрямками: 

 • інформаційні технології – на 39,9%;
 • механічна інженерія – на 13,3%;
 • електрична інженерія – на 11,6%;
 • виробництво та технології – на 11,1%;
 • гуманітарні науки – на 10,8%;
 • хімічна та біоінженерія – на 10,0%;
 • електроніка та телекомунікації – на 10,0%;
 • аграрні науки та продовольство – на 9,1%;
 • математика та статистика – на 8,8%.

Зменшили держзамовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу: 

 • сфера обслуговування – на 47,4%:
 • журналістика – на 30,3%;
 • управління та адміністрування – на 24,0%;
 • право – на 17,6%;
 • соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;
 • міжнародні відносини – на 6,3%.

Обсяг держзамовлення за освітнім ступенем «Магістр» на основі ОС бакалавра у 2020 році становить 45 тисяч місць. На аспірантуру та докторантуру держзамовлення складає  4 288 та 431 місце відповідно.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

9 випадків, коли бренди забували, що Крим — це Україна

Україна постійно наголошує на тому, що Крим — тимчасово окупований Росією. Однак доволі часто світові бренди та компанії забувають про це або «заграють» з російськими користувачами, позначаючи Крим російським. Зібрали для вас добірку таких випадків.

 

Читати далі
+ 397 слів

Телеканал «1+1» знову показуватиме серіали й фільми російською

WTF

Серіал «Свати», який уже виходив з українським дубляжем, канал знову показуватиме мовою оригіналу ― російською (як і інші російськомовні фільми й шоу). Кажуть, що таке рішення ухвалили через критику глядачів. На українську мову канал переходитиме поступово. Про це йдеться у заяві компанії «1+1 медіа», яку опублікувало видання Детектор медіа.

Чому це важливо. В Україні з 16 липня фільми й серіали мають транслюватися державною мовою. Якщо мова оригіналу інша ― має бути український дубляж. Лише 10% часу фільму чи серіалу іноземною мовою можна писати титри українською, а не озвучувати їх. Про це йдеться у Законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Читати далі
+ 36 слів

Кросівки замість підборів носитимуть стюардеси українського лоукостера

Також жінки зможуть носити не лише костюми зі спідницями, але й брючні костюми з більш спортивним кроєм. Можливо, так бортпровідниці SkyUp почуватимуться комфортніше, адже носіння підборів упродовж тривалого часу може погіршити здоров’я ніг. Хустку, яку раніше стюардеси зав’язували на шиї, тепер треба носити на плечах. Чоловіча форма залишилася без змін.

Фото: avianews.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Усі автомобілі Mercedes до 2030 року стануть електричними

Автовиробник планує відмовитися від двигунів внутрішнього згоряння. На перехід до створення електромобілів компанія виділила 40 мільярдів євро (трильйон двісті вісімдесят мільярдів гривень). З 2025 року всі нові моделі автомобілів уже будуть електрокарами. До 2030 року старі моделі ще виходитимуть з двигунами внутрішнього згоряння, однак потім їх можна буде придбати у версії електромобіля. Також компанія планує створити мережу зарядних станцій для авто.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Безпілотники з українськими двигунами, участь мешканців ОРДЛО в російських виборах та інші новини з фронту

Росія дозволила мешканцям тимчасово окупованих українських територій, які мають російський паспорт, голосувати на виборах депутатів до Держдуми. Це порушує законодавство України. За час так званого перемир’я на сході загинули 45 українських військових. Про ці та інші новини читайте детальніше у нашій тижневій добірці.

Чому це важливо. Російсько-українська війна триває восьмий рік. Росія намагається інтегрувати мешканців тимчасово окупованих українських територій у свій політичний і соціальний простір.

Читати далі
+ 213 слів

Falling: нову пісню та кліп представили TVORCHI

Трек є першим синглом із нового альбому гурту, який побачить світ восени цьогоріч. Учасники дуету кажуть, що твір є «синтезованим саундтреком усіх літніх подорожей, він про людей та пристрасть, яка здатна змінювати напрямок у навігаторі життя». Продюсер кліпу — Станіслав Смірнов, а режисер — Андрій Лагутін. Це не перша його робота з дуетом: раніше він уже знімав для них відео «Мова тіла». Про це музиканти розповіли в описі до кліпу на YouTube.

Фото: slukh.media

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів

Pfizer ефективніший, якщо збільшити інтервал між дозами до двох місяців — дослідження

За інформацією дослідників, перерва між дозами Pfizer має бути два місяці або вісім тижнів. Збільшення інтервалу між першим щепленням і другим призведе до того, що буде більшою кількість антитіл, які борються з коронавірусом. Про це повідомляє ВВС.

Чому це важливо. Раніше вважали, що максимальний інтервал між дозами вакцини Pfizer має становити три тижні.

Читати далі
+ 40 слів

Instagram запустив функцію перекладу сторіс

Якщо у розповідях, які переглядає користувач, говоритимуть іноземною, він може почитати переклад. У верхньому лівому кутку буде кнопка «Переглянути переклад». Коли на неї натиснути, текст потрібною мовою автоматично з’явиться внизу екрану. Наразі нова функція підтримує понад 90 мов. Переклад сторіс має бути доступним для користувачів з усього світу.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 2878 новин