Детальніше. Тканинні треба носити в таких випадках:
- усередині приміщень, де неможливо оцінити якість вентиляції чи з недостатнім провітрюванням, незалежно від того, чи є можливість дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра;
- у достатньо провітрюваних приміщеннях, де неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра;
- у магазинах, школах, церквах, ресторанах, спортзалах, зупинках автотранспорту тощо, якщо дистанція щонайменше 1,5 метра неможлива;
- на ринках, ярмарках чи інших зібраннях просто неба, якщо неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра.
Медичні маски треба носити:
- скрізь, де неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра, людям, які мають вищі ризики розвитку важкого перебігу COVID-19: людям віком від 60 років і людям із хронічними хворобами;
- скрізь людям із підозрою чи підтвердженим COVID-19, незалежно від того, є симптоми захворювання чи ні, а також тим, хто очікує на результат тестування.
Під час занять спортом маску носити не варто, адже вона заважає людині дихати. Також у ВООЗ нагадують, що маски з клапаном, краще не носити, адже через клапан може виходити повітря й у такий спосіб поширюватися коронавірус.
Як правильно носити захисні маски?
Носіння масок стало звичним заходом безпеки. Однак не всі люди вміють носити їх правильно. Професор Свінбернського технологічного інституту в Мельбурні Брюс Томпсон переконаний, що до масок слід ставитись як до білизни ― їх треба прати і нікому не позичати.
Як правильно вдягати маску:
- помити руки з милом або обробити їх антисептиком;
- одягти маску спочатку на ніс, потім на щоки, а тоді зачепити її за вуха;
- не чіпати маску, коли вона на обличчі.
Коли знімаєте маску, не торкайтеся її зовнішньої сторони. Її потрібно покласти в окремий пакетик і випрати вдома. Після того, як зняли маску, знову обробіть руки антисептиком або помийте їх. Це важливо, адже якщо на зовнішню сторону маски дійсно потрапив коронавірус, то можна перенести його на руки й інфікуватися.
Експерт радить мати близько 12 масок і міняти та прати їх щодня.
Чи рятують насправді маски?
Якщо захисну маску носитимуть усі люди, то це зменшить поширення коронавірусу й допоможе запобігти другій хвилі пандемії. Носіння масок і збереження соціальної дистанції наразі залишаються найбільш ефективними заходами. Дослідники кажуть, що за умов їх дотримання можна буде повертатися до звичного життя, поки не буде розроблена вакцина проти коронавірусу.
Захисну маску, що здатна очищуватися сама, створили в Ізраїлі. Використання таких масок допоможе людям витрачати менше грошей на постійну покупку одноразових. До того ж це може зменшити кількість використаних масок і запобігти їхньому дефіциту в аптеках.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: pexels.com