Як носити захисні маски правильно: рекомендації ВООЗ

Є два типи масок, які можуть захистити від зараження коронавірусом: тканинні (немедичні) та медичні. Їх треба носити за конкретних умов. Про це повідомила пресслужба Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

Чому це важливо. Носіння масок частково убезпечує від зараження коронавірусом. Для надійнішого захисту слід уникати скупчення людей, мити руки, провітрювати приміщення, змінювати маску кожних дві години.

Детальніше. Тканинні треба носити в таких випадках:

  • усередині приміщень, де неможливо оцінити якість вентиляції чи з недостатнім провітрюванням, незалежно від того, чи є можливість дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра;
  • у достатньо провітрюваних приміщеннях, де неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра;
  • у магазинах, школах, церквах, ресторанах, спортзалах, зупинках автотранспорту тощо, якщо дистанція щонайменше 1,5 метра неможлива;
  • на ринках, ярмарках чи інших зібраннях просто неба, якщо неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра.

Медичні маски треба носити:

  • скрізь, де неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра, людям, які мають вищі ризики розвитку важкого перебігу COVID-19: людям віком від 60 років і людям із хронічними хворобами;
  • скрізь людям із підозрою чи підтвердженим COVID-19, незалежно від того, є симптоми захворювання чи ні, а також тим, хто очікує на результат тестування.

Під час занять спортом маску носити не варто, адже вона заважає людині дихати. Також у ВООЗ нагадують, що маски з клапаном, краще не носити, адже через клапан може виходити повітря й у такий спосіб поширюватися коронавірус.

Як правильно носити захисні маски?

Носіння масок стало звичним заходом безпеки. Однак не всі люди вміють носити їх правильно. Професор Свінбернського технологічного інституту в Мельбурні Брюс Томпсон переконаний, що до масок слід ставитись як до білизни ― їх треба прати і нікому не позичати.

Як правильно вдягати маску:

  • помити руки з милом або обробити їх антисептиком;
  • одягти маску спочатку на ніс, потім на щоки, а тоді зачепити її за вуха;
  • не чіпати маску, коли вона на обличчі.

Коли знімаєте маску, не торкайтеся її зовнішньої сторони. Її потрібно покласти в окремий пакетик і випрати вдома. Після того, як зняли маску, знову обробіть руки антисептиком або помийте їх. Це важливо, адже якщо на зовнішню сторону маски дійсно потрапив коронавірус, то можна перенести його на руки й інфікуватися.

Експерт радить мати близько 12 масок і міняти та прати їх щодня.

Чи рятують насправді маски?

Якщо захисну маску носитимуть усі люди, то це зменшить поширення коронавірусу й допоможе запобігти другій хвилі пандемії. Носіння масок і збереження соціальної дистанції наразі залишаються найбільш ефективними заходами. Дослідники кажуть, що за умов їх дотримання можна буде повертатися до звичного життя, поки не буде розроблена вакцина проти коронавірусу.

Захисну маску, що здатна очищуватися сама, створили в Ізраїлі. Використання таких масок допоможе людям витрачати менше грошей на постійну покупку одноразових. До того ж це може зменшити кількість використаних масок і запобігти їхньому дефіциту в аптеках.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин