Як носити захисні маски правильно: рекомендації ВООЗ

Є два типи масок, які можуть захистити від зараження коронавірусом: тканинні (немедичні) та медичні. Їх треба носити за конкретних умов. Про це повідомила пресслужба Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

Чому це важливо. Носіння масок частково убезпечує від зараження коронавірусом. Для надійнішого захисту слід уникати скупчення людей, мити руки, провітрювати приміщення, змінювати маску кожних дві години.

Детальніше. Тканинні треба носити в таких випадках:

  • усередині приміщень, де неможливо оцінити якість вентиляції чи з недостатнім провітрюванням, незалежно від того, чи є можливість дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра;
  • у достатньо провітрюваних приміщеннях, де неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра;
  • у магазинах, школах, церквах, ресторанах, спортзалах, зупинках автотранспорту тощо, якщо дистанція щонайменше 1,5 метра неможлива;
  • на ринках, ярмарках чи інших зібраннях просто неба, якщо неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра.

Медичні маски треба носити:

  • скрізь, де неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра, людям, які мають вищі ризики розвитку важкого перебігу COVID-19: людям віком від 60 років і людям із хронічними хворобами;
  • скрізь людям із підозрою чи підтвердженим COVID-19, незалежно від того, є симптоми захворювання чи ні, а також тим, хто очікує на результат тестування.

Під час занять спортом маску носити не варто, адже вона заважає людині дихати. Також у ВООЗ нагадують, що маски з клапаном, краще не носити, адже через клапан може виходити повітря й у такий спосіб поширюватися коронавірус.

Як правильно носити захисні маски?

Носіння масок стало звичним заходом безпеки. Однак не всі люди вміють носити їх правильно. Професор Свінбернського технологічного інституту в Мельбурні Брюс Томпсон переконаний, що до масок слід ставитись як до білизни ― їх треба прати і нікому не позичати.

Як правильно вдягати маску:

  • помити руки з милом або обробити їх антисептиком;
  • одягти маску спочатку на ніс, потім на щоки, а тоді зачепити її за вуха;
  • не чіпати маску, коли вона на обличчі.

Коли знімаєте маску, не торкайтеся її зовнішньої сторони. Її потрібно покласти в окремий пакетик і випрати вдома. Після того, як зняли маску, знову обробіть руки антисептиком або помийте їх. Це важливо, адже якщо на зовнішню сторону маски дійсно потрапив коронавірус, то можна перенести його на руки й інфікуватися.

Експерт радить мати близько 12 масок і міняти та прати їх щодня.

Чи рятують насправді маски?

Якщо захисну маску носитимуть усі люди, то це зменшить поширення коронавірусу й допоможе запобігти другій хвилі пандемії. Носіння масок і збереження соціальної дистанції наразі залишаються найбільш ефективними заходами. Дослідники кажуть, що за умов їх дотримання можна буде повертатися до звичного життя, поки не буде розроблена вакцина проти коронавірусу.

Захисну маску, що здатна очищуватися сама, створили в Ізраїлі. Використання таких масок допоможе людям витрачати менше грошей на постійну покупку одноразових. До того ж це може зменшити кількість використаних масок і запобігти їхньому дефіциту в аптеках.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин