Як білизну: експерт порадив, як правильно носити маски

Wow
LIKE

Носіння масок стало звичним заходом безпеки. Однак не всі люди вміють носити їх правильно. Професор Свінбернського технологічного інституту в Мельбурні Брюс Томпсон переконаний, що до масок слід ставитись як до білизни ― їх треба прати і нікому не позичати. Про це повідомляє The Canberra Times.

Чому це важливо. Експерт зазначив, що маску, як і білизну, не слід знімати посеред натовпу чи мінятися нею. Це не захищає від зараження. 

Детальніше. Як правильно вдягати маску:

  • помити руки з милом або обробити їх антисептиком;
  • одягти маску спочатку на ніс, потім на щоки, а тоді зачепити її за вуха;
  • не чіпати маску, коли вона на обличчі.

Коли знімаєте маску, не торкайтеся її зовнішньої сторони. Її потрібно покласти в окремий пакетик і випрати вдома. Після того, як зняли маску, знову обробіть руки антисептиком або помийте їх. Це важливо, адже якщо на зовнішню сторону маски дійсно потрапив коронавірус, то можна перенести його на руки й інфікуватися.

Експерт радить мати близько 12 масок і міняти та прати їх щодня.

Чи рятують насправді маски? 

Якщо захисну маску носитимуть усі люди, то це зменшить поширення коронавірусу й допоможе запобігти другій хвилі пандемії. Носіння масок і збереження соціальної дистанції наразі залишаються найбільш ефективними заходами. Дослідники кажуть, що за умов їх дотримання можна буде повертатися до звичного життя, поки не буде розроблена вакцина проти коронавірусу.

Захисну маску, що здатна очищуватися сама, створили в Ізраїлі. Використання таких масок допоможе людям витрачати менше грошей на постійну покупку одноразових. До того ж це може зменшити кількість використаних масок і запобігти їхньому дефіциту в аптеках.

Що станом на тепер відомо про поширення коронавірусу?

Поширення пандемії коронавірусу «досі прискорюється». Більшості країн поки не вдалося його контролювати. Про це сказав глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус. Загальна кількість випадків коронавірусу у світі подвоїлася за останні шість тижнів.

При трохи більше, ніж 40 тисячах офіційно підтверджених випадків коронавірусу в Україні, на цю недугу захворіли 150 тисяч людей. Про це свідчить епідеміологічна модель, яку розробили у Київській школі економіки (KSE), щоб вирахувати справжню кількість людей в Україні, які заразились коронавірусом.

43% людей мають перехворіти на коронавірус, щоб виробився колективний імунітет. Про це свідчать дослідження математиків зі Стокгольмського університету. За словами дослідників, їхні висновки можуть значною мірою вплинути на національну політику у сфері карантинних заходів для боротьби з поширенням хвороби.

Науковий експеримент показав, як коронавірус може передаватися у ресторані зі шведським столом. Одному з учасників експерименту нанесли на руки фарбу, яку видно лише у темряві. Вона імітувала вірус. Після цього чоловіка запросили пригоститися стравами зі шведського столу разом з іншими учасниками експерименту. За пів години фарба була на руках усіх присутніх, а в декого навіть на обличчі.

У заяві Всесвітньої організації охорони здоровʼя йдеться про те, що наразі немає доказів, що повторне зараження коронавірусом не відбуватиметься. Уряди деяких країн хотіли запровадити так звані «паспорти імунітету» ― спеціальні посвідки громадянам, які вже перехворіли на коронавірус. Зокрема такі документи планували видавати у Німеччині. З ними люди могли б не дотримуватися карантину й вільно пересуватися на роботу чи за іншої потреби. Однак у світі вже зафіксовані повторні випадки інфікування коронавірусом.

Фото: pexels.com

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів

Як виконувати хірургічні операції на фронті? Військовим передали системи «SurgiBox»

До військового шпиталю, що виконує завдання у Північній операційній зоні, передали портативні інноваційні системи «SurgiBox» для невідкладних хірургічних операцій в польових умовах. Про це повідомив командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Читати далі
+ 6 слів

Росія вдарила по Запоріжжю з реактивної артилерії

Реактивна артилерія надто швидка, щоб завчасно попередити про загрозу, повідомив речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат в ефірі телемарафону. Проте наголосив: якщо така можливість з’являється, то Сили оборони це роблять.

Читати далі
+ 39 слів

Організатор «блогерських вечірок» отримав підозру за зґвалтування дівчини

LIKE

Андрію Ярині, організаторові вечірок з непритомними дівчатами та ще одному його товаришу повідомили про підозру за зґвалтування відвідувачки, яка була без свідомості. 22 березня про таку підозру інформували у пресслужбі Офісу Генерального прокурора. Зараз учасників цих заходів тримають під вартою.

Читати далі
+ 17 слів

Володимир Зеленський приїхав на передові позиції Бахмута та нагородив військових

Президент України нагородив державними нагородами українських військовослужбовців на Бахмутському напрямку під час робочої поїздки в Донецьку область. Про це повідомив Офіс президента. 

Читати далі
+ 60 слів

Яку відзнаку отримуватимуть сучасні «Міста-герої»

Тепер українські міста-герої отримуватимуть спеціальну відзнаку для «відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії іншої держави (держав) проти України». Відповідний указ опублікований на сайті президента України.

Читати далі
+ 65 слів

Для чого злітають МіГ-31. Росія тримає Україну в напрузі

Винищувач МіГ-31К, який є носієм ракети «Кинджал», тримає Україну в напрузі, що негативно впливає, зокрема, на економіку України. Про це повідомив речник Повітряних сил Юрій Ігнат. 

Читати далі
+ 17 слів
Що там ще
+ 5864 новин