Реальна кількість випадків коронавірусу в Україні досягла 150 тисяч — дослідження

Wow
Noo

При трохи більше, ніж 40 тисячах офіційно підтверджених випадків коронавірусу в Україні, на цю недугу захворіли 150 тисяч людей. Про це свідчить епідеміологічна модель, яку розробили у Київській школі економіки (KSE), щоб вирахувати справжню кількість людей в Україні, які заразились коронавірусом. 

Чому це цікаво. Розрахунки Київської школи економіки значно відрізняються від офіційної статистики захворювання на коронавірус в Україні.

Детальніше. В Україні зростання захворюваності на коронавірус почалося зі зняття обмежень карантину з 12 травня 2020. А з кінця травня зростають темпи поширення захворюваності. У Київській школі економіки це не пов’язують зі зростанням кількості тестувань.

Три сценарії розвитку пандемії в Україні

Жовтий (помірний), чорний (песимістичний) та зелений (оптимістичний). Нинішня динаміка поширення захворювання в Україні відповідає «жовтому» сценарію. За ним можна прогнозувати близько 4 тисяч померлих до кінця 2020 року. За такого сценарію, адаптивний карантин триватиме весь рік.

Ймовірним залишається і чорний сценарій, тобто 7 тисяч померлих на кінець року), і жовто-зелений — 2,5 тисячі смертей на кінець року. За останнього сценарію повне зняття карантину можливе уже з 1 серпня. Водночас жовто-зелений сценарій можливий за умов посиленого дотримання вимог індивідуального захисту — носіння масок, миття та дезінфекція рук, соціальне дистанціювання.

У Київській школі економіки зробили висновок, що поширення коронавірусу у світі відповідає сезонній динаміці грипоподібних захворювань за винятком країн Східної Європи та США. Поширення захворювання у країнах субтропічного клімату є швидшим за сезонне затухання в країнах помірного клімату. Тобто світ входить в новий пік, не вийшовши з попереднього.

Як створили таку модель?

Модель Київської школи економіки розроблена на основі SEIR-моделі. Вона описує динаміку перебігу захворювання у чотирьох групах: S – чутливі (їх можуть заражати), E – в інкубаційному періоді (заражені, але ще не заражають), I – заразні (заражені і заражають інших), та R – ті, які не входять у жодну з трьох попередніх груп (це або ті, хто одужав, або померлі, або ізольовані, які продовжують хворіти). Аналітики KSE Institute розширили SEIR-моделі з огляду на українські реалії.

Що ще варто знати про дослідження коронавірусу

  • 43% людей мають перехворіти на коронавірус, щоб виробився колективний імунітет — математична модель. Колективний імунітет людства до коронавірусу може виробитися, коли 43% населення перехворіють на коронавірус і отримають імунітет до нього. Про це свідчать дослідження математиків зі Стокгольмського університету. Раніше цей показник становив 60%.
  • Дешевий препарат для лікування важких станів при коронавірусі знайшли науковці. Недорогий і доступний стероїд дексаметазон врятував життя третини пацієнтів у випадках найтяжчого перебігу коронавірусної інфекції COVID-19. Це встановили дослідники під керівництвом науковців Оксфордського університету.

Фото:

РФ втрачає ініціативу у війні — британська розвідка

Замість просування до власних військових цілей, Росія почала реагувати на удари, які наносить Україна. Про це повідомляє британська розвідка.

Читати далі
+ 17 слів

Що не так з «розшуком» Залужного та Сирського в РФ? Пояснення Міноборони

Так росіяни хочуть вирішити два завдання: нівелювати статус України як жертви міжнародного злочину агресії та формально урівняти їхні злочинні дії з нашими оборонними, а також здійснити психологічний тиск і деморалізацію українських військових, пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 25 слів

У Північній Кореї засудили до довічного дитину та батьків

2-річного хлопчика разом з батьками засудили до довічного ув’язнення у трудовому таборі. Причина — у сімʼї знайшли Біблію. Про цей інцидент, який стався ще у 2009 році, розповіли в Держдепартаменті США. 

Читати далі
+ 14 слів

США оголосять про новий пакет допомоги на 300 мільйонів доларів. Головне за ніч і ранок 31 травня

Зранку було чути вибух у Межиріцькій громаді Павлоградського району Дніпропетровської області. Ворог атакував транспортне підприємство. Відомо, що внаслідок атаки легке поранення отримав 8-річний хлопчик. Нині інформація уточнюється.

Читати далі
+ 123 слів

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 6416 новин