Детальніше. В Україні зростання захворюваності на коронавірус почалося зі зняття обмежень карантину з 12 травня 2020. А з кінця травня зростають темпи поширення захворюваності. У Київській школі економіки це не пов’язують зі зростанням кількості тестувань.
Три сценарії розвитку пандемії в Україні
Жовтий (помірний), чорний (песимістичний) та зелений (оптимістичний). Нинішня динаміка поширення захворювання в Україні відповідає «жовтому» сценарію. За ним можна прогнозувати близько 4 тисяч померлих до кінця 2020 року. За такого сценарію, адаптивний карантин триватиме весь рік.
Ймовірним залишається і чорний сценарій, тобто 7 тисяч померлих на кінець року), і жовто-зелений — 2,5 тисячі смертей на кінець року. За останнього сценарію повне зняття карантину можливе уже з 1 серпня. Водночас жовто-зелений сценарій можливий за умов посиленого дотримання вимог індивідуального захисту — носіння масок, миття та дезінфекція рук, соціальне дистанціювання.
У Київській школі економіки зробили висновок, що поширення коронавірусу у світі відповідає сезонній динаміці грипоподібних захворювань за винятком країн Східної Європи та США. Поширення захворювання у країнах субтропічного клімату є швидшим за сезонне затухання в країнах помірного клімату. Тобто світ входить в новий пік, не вийшовши з попереднього.
Як створили таку модель?
Модель Київської школи економіки розроблена на основі SEIR-моделі. Вона описує динаміку перебігу захворювання у чотирьох групах: S – чутливі (їх можуть заражати), E – в інкубаційному періоді (заражені, але ще не заражають), I – заразні (заражені і заражають інших), та R – ті, які не входять у жодну з трьох попередніх груп (це або ті, хто одужав, або померлі, або ізольовані, які продовжують хворіти). Аналітики KSE Institute розширили SEIR-моделі з огляду на українські реалії.
Що ще варто знати про дослідження коронавірусу
- 43% людей мають перехворіти на коронавірус, щоб виробився колективний імунітет — математична модель. Колективний імунітет людства до коронавірусу може виробитися, коли 43% населення перехворіють на коронавірус і отримають імунітет до нього. Про це свідчать дослідження математиків зі Стокгольмського університету. Раніше цей показник становив 60%.
- Дешевий препарат для лікування важких станів при коронавірусі знайшли науковці. Недорогий і доступний стероїд дексаметазон врятував життя третини пацієнтів у випадках найтяжчого перебігу коронавірусної інфекції COVID-19. Це встановили дослідники під керівництвом науковців Оксфордського університету.
Фото: