Детальніше. Математики зі Стокгольмського університету створили модель поділу людей на популяції і групи з урахуванням віку і соціальної активності. Науковці провели обчислення, які показали, що пороговий рівень імунітету до коронавірусу може бути нижчим, ніж 60%, які озвучували раніше.
Згідно з розрахунками, 43% населення від загальної чисельності популяції мають захворіти на коронавірус та одужати, щоб у них виробився імунітет до цієї хвороби. І тоді може сформуватися колективний імунітет до коронавірусу. Водночас вчені зазначають, що ця цифра відображає вплив додаткових факторів, а не дає точну оцінку.
Зниження прогнозів із 60% до 43% пов’язане з рівнем активності, а не з віком. Чим більше соціально активних особистостей, тим вищий ризик зараження і навпаки. Таке спостереження дозволило вченим зробити висновок: рівень імунітету, який необхідний для загасання пандемії, буде нижчим у тому випадку, коли цей імунітет набувається природним шляхом, а не через вакцинацію.
За словами дослідників, їхні висновки можуть значною мірою вплинути на національну політику у сфері карантинних заходів для боротьби з поширенням хвороби.
Довідка. Колективний імунітет виникає, коли достатньо велика частина спільноти має імунітет до певної інфекційної хвороби. Фактично, це зупиняє її розповсюдження і забезпечує ефективний захист навіть тих членів спільноти, які не мають відповідного індивідуального імунітету. Яка саме частка населення повинна мати імунітет, напряму залежить від того, наскільки швидко розповсюджується відповідна інфекційна хвороба.
Варто розуміти, що зазвичай, коли йдеться про колективний імунітет, мається на увазі імунітет, отриманий внаслідок вакцинації. Однак, вакцина від коронавірусу очікується не раніше, ніж через рік-півтора, а отже для формування колективного імунітету необхідно, аби певна кількість людей захворіла і вилікувались від цього коронавірусу.
Що ще варто знати про боротьбу з коронавірусом
- Хто першим отримає вакцину від коронавірусу визначили у ВООЗ. Як тільки вакцину від недуги винайдуть, її мають отримати категорії людей, які перебувають у зоні найбільшого ризику. Про це заявила головна вчена Всесвітньої організації охорони здоров’я.
- Дешевий препарат для лікування важких станів при коронавірусі знайшли науковці. Недорогий і доступний стероїд дексаметазон врятував життя третини пацієнтів у випадках найтяжчого перебігу коронавірусної інфекції COVID-19. Це встановили дослідники під керівництвом науковців Оксфордського університету
- Ситуація з коронавірусом у світі погіршується. Як на це реагує Україна? У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не зупиняти боротися з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення.
Копайте глибше:
- Колективний імунітет — чи спрацює це з коронавірусом? (Тиждень)
Фото: pexels.com