Ситуація з коронавірусом у світі погіршується. Як на це реагує Україна?

Wow
Noo

У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не зупиняти боротися з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення, сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

Чому це важливо. Україна поступово виходить з карантину, проте кількість нових випадків хворих не зменшується, а у деяких областях навіть зростає. Попри це багато людей нехтують правилами безпеки.

Детальніше. Хоча ситуація в Європі покращується, у глобальному масштабі вона погіршується. У цей час ВООЗ зареєструвала майже 7 мільйонів випадків захворювання на коронавірус і майже 400 тисяч випадків смертей від цієї недуги. У деяких частинах Східної Європи і Центральної Азії кількість випадків нових хворих зростає. Гебреісус підкреслив, що у країнах, де є позитивна динаміка, найбільшою загрозою є самозаспокоєння.

Цитата. «Більше, ніж шість місяців у цій пандемії не час для будь-якої країни знімати ногу з педалі. Ми закликаємо до активного спостереження, щоб гарантувати, що вірус не повернеться, особливо через те, що масові зібрання всіх видів починають відновлюватися у деяких країнах».

Яка ситуація в Україні?

В Україні зростає кількість нових випадків захворювання на коронавірус. У той же час громадяни масово не дотримують правил карантину після його пом’якшення. Український Уряд стурбований таким станом справ, повідомили на сайті Президента.

Зокрема, Голова Національної поліції Ігор Клименко розповів, що святкування Трійці зібрало в церквах близько 200 тисяч вірян, однак священники та парафіяни дотримувалися соціальної дистанції та були у масках, тому свято минуло спокійно.

Водночас в Україні побільшало регіонів, які не готові до послаблення карантину. Станом на 8 червня до цього списку входять Київ, Волинська, Львівська, Рівненська, Чернівецька, Житомирська, Закарпатська і Чернігівська області. В усіх трьох регіонах багато нових випадків захворювання на коронавірус.

Після відкриття дитячих садків у місті Бровари під Києвом, у дитячому садочку «Калинка» виявили коронавірус у 9 дітей та 4 дорослих. Двох дітей госпіталізували до лікарні інші лікуються амбулаторно. Дитсадок закрили на обсервацію. Усі працівники закладу та батьки вихованців, які з 1 червня відвідували садочок, перебувають на самоізоляції під контролем сімейних лікарів.

Незважаючи на усі ці чинники (збільшення областей, які не готові до полегшення карантину та спалах коронавірусу у дитсадку) Міністерство охорони здоров’я анонсувало відкриття баз відпочинку від завтра, 10 червня.

Що ще варто знати про полегшення карантину в Україні

  • Робота аеропортів у час пандемії: альтернативна мобільна реєстрація та безконтактна посадка. З 5 червня, в Україні відновили внутрішнє авіасполучення. Аеропорти тепер працюватимуть за новими правилами. До терміналів матимуть доступ лише пасажири, члени екіпажу та персонал. У приміщенні усі мають бути у масках, а працівники аеропорту — ще й в масках. Пасажирам, які прилітають та відлітають, мірятимуть температуру. І це ще не всі вимоги Державної авіаційної служби. Детальніше читайте тут.
  • Відкриття ресторанів і внутрішнього авіасполучення: що дозволили з 5 червня. З 5 червня кафе і ресторани зможуть приймати відвідувачів у приміщеннях (за умови дотримання протиепідеміологічних заходів), люди старші 60 років не повинні дотримуватися самоізоляції, а ще в країні відновлять внутрішнє авіасполучення. Усі ці послаблення запрацюють лише у тих областях, де немає високого рівня захворюваності на коронавірус
  • З 15 червня Україна відновить міжнародне авіасполучення: куди можна летіти. Першими відновлять рейси на туристичних напрямках: до Туреччини, Греції, Грузії, на Кіпр. З Італією та Іспанією сполучення наразі не буде.

Копайте глибше: 

Фото: pexels.com

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів
Що там ще
+ 9453 новин