Ситуація з коронавірусом у світі погіршується. Як на це реагує Україна?

Wow
Noo

У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не зупиняти боротися з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення, сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

Чому це важливо. Україна поступово виходить з карантину, проте кількість нових випадків хворих не зменшується, а у деяких областях навіть зростає. Попри це багато людей нехтують правилами безпеки.

Детальніше. Хоча ситуація в Європі покращується, у глобальному масштабі вона погіршується. У цей час ВООЗ зареєструвала майже 7 мільйонів випадків захворювання на коронавірус і майже 400 тисяч випадків смертей від цієї недуги. У деяких частинах Східної Європи і Центральної Азії кількість випадків нових хворих зростає. Гебреісус підкреслив, що у країнах, де є позитивна динаміка, найбільшою загрозою є самозаспокоєння.

Цитата. «Більше, ніж шість місяців у цій пандемії не час для будь-якої країни знімати ногу з педалі. Ми закликаємо до активного спостереження, щоб гарантувати, що вірус не повернеться, особливо через те, що масові зібрання всіх видів починають відновлюватися у деяких країнах».

Яка ситуація в Україні?

В Україні зростає кількість нових випадків захворювання на коронавірус. У той же час громадяни масово не дотримують правил карантину після його пом’якшення. Український Уряд стурбований таким станом справ, повідомили на сайті Президента.

Зокрема, Голова Національної поліції Ігор Клименко розповів, що святкування Трійці зібрало в церквах близько 200 тисяч вірян, однак священники та парафіяни дотримувалися соціальної дистанції та були у масках, тому свято минуло спокійно.

Водночас в Україні побільшало регіонів, які не готові до послаблення карантину. Станом на 8 червня до цього списку входять Київ, Волинська, Львівська, Рівненська, Чернівецька, Житомирська, Закарпатська і Чернігівська області. В усіх трьох регіонах багато нових випадків захворювання на коронавірус.

Після відкриття дитячих садків у місті Бровари під Києвом, у дитячому садочку «Калинка» виявили коронавірус у 9 дітей та 4 дорослих. Двох дітей госпіталізували до лікарні інші лікуються амбулаторно. Дитсадок закрили на обсервацію. Усі працівники закладу та батьки вихованців, які з 1 червня відвідували садочок, перебувають на самоізоляції під контролем сімейних лікарів.

Незважаючи на усі ці чинники (збільшення областей, які не готові до полегшення карантину та спалах коронавірусу у дитсадку) Міністерство охорони здоров’я анонсувало відкриття баз відпочинку від завтра, 10 червня.

Що ще варто знати про полегшення карантину в Україні

  • Робота аеропортів у час пандемії: альтернативна мобільна реєстрація та безконтактна посадка. З 5 червня, в Україні відновили внутрішнє авіасполучення. Аеропорти тепер працюватимуть за новими правилами. До терміналів матимуть доступ лише пасажири, члени екіпажу та персонал. У приміщенні усі мають бути у масках, а працівники аеропорту — ще й в масках. Пасажирам, які прилітають та відлітають, мірятимуть температуру. І це ще не всі вимоги Державної авіаційної служби. Детальніше читайте тут.
  • Відкриття ресторанів і внутрішнього авіасполучення: що дозволили з 5 червня. З 5 червня кафе і ресторани зможуть приймати відвідувачів у приміщеннях (за умови дотримання протиепідеміологічних заходів), люди старші 60 років не повинні дотримуватися самоізоляції, а ще в країні відновлять внутрішнє авіасполучення. Усі ці послаблення запрацюють лише у тих областях, де немає високого рівня захворюваності на коронавірус
  • З 15 червня Україна відновить міжнародне авіасполучення: куди можна летіти. Першими відновлять рейси на туристичних напрямках: до Туреччини, Греції, Грузії, на Кіпр. З Італією та Іспанією сполучення наразі не буде.

Копайте глибше: 

Фото: pexels.com

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин