Дешевий препарат для лікування важких станів при коронавірусі знайшли науковці

Wow
LIKE

Недорогий і доступний стероїд дексаметазон врятував життя третини пацієнтів у випадках найтяжчого перебігу коронавірусної інфекції COVID-19. Це встановили дослідники під керівництвом науковців Оксфордського університету, пише Радіо Свобода.

Чому це важливо. Таке відкриття може здешевити та спростити лікування складних випадків перебігу коронавірусу.

Детальніше. Результати досліджень оприлюднили 16 червня. Дексаметазон давали більше, ніж двом тисячам тяжкохворих пацієнтів із COVID-19. Препарат зменшив смертність на 35 % серед пацієнтів, які могли дихати лише за допомогою апарату штучної вентиляції легень, і на 25%  серед тих, хто отримував кисень. 

Випробування включало контрольну групу з 4 тисяч пацієнтів, які не отримували такого лікування. Дослідження фінансувалося державними агенціями охорони здоров’я Великої Британії та приватними донорами, включно із Фондом Білла та Мелінди Ґейтсів.

Цитата. «Дексаметазон недорогий, він є на полицях, і його можна негайно використовувати, щоб врятувати життя у всьому світі», — розповів Пітер Горбі, професор з інфекційних хвороб кафедри медицини Нуффілд, що в Оксфорді.

Яка зараз ситуація з коронавірусом в Україні та світі?

Станом на 17 червня у світі діагностували рекордну кількість нових випадків коронавірусу. За попередню добу, 16 червня, виявили 142 557 нових заражень. В Україні також зафіксували два нових антирекорди: 758 нових випадків захворювання. Померла 31 людина. Міністр охорони здоров’я закликав громадян дотримуватись рекомендацій МОЗ щодо профілактики поширення недуги: носити маски, не порушувати соціальної дистанції, ретельно мити руки і користуватися антисептиками.

У Бразилії за минулу добу діагностували 37 278 випадків захворювання коронавірус, в США 25 450, в Індії 11 135, Росії 8248, Чилі 5013, Пакистані 4443 та інші. Нові випадки захворювання виявили в 151 країнах світу. 16 червня у світі від коронавірусу померло 6592 пацієнтів.

Ну хоч Китай уже здолав хворобу?

Ні. В Китаї навпаки посилили карантин через новий спалах коронавірусу. Влада столиці країни Пекіна перекрила 29 адміністративних районів із понад 270 на підпорядкованій місту території. Усі входи й виходи з них цілодобово охороняють, щодо всіх, хто прибуває чи відбуває, застосовують суворий контроль.

16 червня в Пекіні зареєстрували 27 нових випадків коронавірусу, а за останні п’ять днів — загалом 106. Новий спалах пов’язують із пекінським гуртовим ринком Сіньфаді. Його закрили минулих вихідних.

Що ще варто знати про боротьбу з коронавірусом:

  • Масове носіння масок може зупинити другу хвилю COVID-19. Якщо захисну маску носитимуть усі люди, то це зменшить поширення коронавірусу й допоможе запобігти другій хвилі пандемії. Про це свідчить дослідження науковців університетів Кембриджа і Грінвіча.
  • У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не зупиняти боротьбу з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення.
  • Як коронавірус може передаватися у ресторані зі шведським столом — науковий експеримент. Одному з учасників експерименту нанесли на руки фарбу, яку видно лише у темряві. Вона імітувала вірус. Після цього чоловіка запросили пригоститися стравами зі шведського столу разом з іншими учасниками експерименту. За пів години фарба була на руках усіх присутніх, а в декого навіть на обличчі.
  • Залишки коронавірусу в легенях можуть спричинити позитивний результат тесту в тих, хто вилікувався. Так Всесвітня організація охорони здоров’я пояснила, чому в тих, хто перехворів, повторно виявляють інфікування.
  • Треба бути готовими до нового спалаху коронавірусу після зняття обмежень — ВООЗ. Без постійного тестування і відстеження контактів тих, хто захворів, країни, які виходять з карантину, можуть зіткнутися з новою хвилею захворювань. Про це попереджає Всесвітня організація охорони здоров’я  (ВООЗ), адже останнім часом багато країн почали послаблювати власні карантинні обмеження, зокрема й Україна.

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин