Детальніше. Результати досліджень оприлюднили 16 червня. Дексаметазон давали більше, ніж двом тисячам тяжкохворих пацієнтів із COVID-19. Препарат зменшив смертність на 35 % серед пацієнтів, які могли дихати лише за допомогою апарату штучної вентиляції легень, і на 25% серед тих, хто отримував кисень.
Випробування включало контрольну групу з 4 тисяч пацієнтів, які не отримували такого лікування. Дослідження фінансувалося державними агенціями охорони здоров’я Великої Британії та приватними донорами, включно із Фондом Білла та Мелінди Ґейтсів.
Цитата. «Дексаметазон недорогий, він є на полицях, і його можна негайно використовувати, щоб врятувати життя у всьому світі», — розповів Пітер Горбі, професор з інфекційних хвороб кафедри медицини Нуффілд, що в Оксфорді.
Яка зараз ситуація з коронавірусом в Україні та світі?
Станом на 17 червня у світі діагностували рекордну кількість нових випадків коронавірусу. За попередню добу, 16 червня, виявили 142 557 нових заражень. В Україні також зафіксували два нових антирекорди: 758 нових випадків захворювання. Померла 31 людина. Міністр охорони здоров’я закликав громадян дотримуватись рекомендацій МОЗ щодо профілактики поширення недуги: носити маски, не порушувати соціальної дистанції, ретельно мити руки і користуватися антисептиками.
У Бразилії за минулу добу діагностували 37 278 випадків захворювання коронавірус, в США 25 450, в Індії 11 135, Росії 8248, Чилі 5013, Пакистані 4443 та інші. Нові випадки захворювання виявили в 151 країнах світу. 16 червня у світі від коронавірусу померло 6592 пацієнтів.
Ну хоч Китай уже здолав хворобу?
Ні. В Китаї навпаки посилили карантин через новий спалах коронавірусу. Влада столиці країни Пекіна перекрила 29 адміністративних районів із понад 270 на підпорядкованій місту території. Усі входи й виходи з них цілодобово охороняють, щодо всіх, хто прибуває чи відбуває, застосовують суворий контроль.
16 червня в Пекіні зареєстрували 27 нових випадків коронавірусу, а за останні п’ять днів — загалом 106. Новий спалах пов’язують із пекінським гуртовим ринком Сіньфаді. Його закрили минулих вихідних.
Що ще варто знати про боротьбу з коронавірусом:
- Масове носіння масок може зупинити другу хвилю COVID-19. Якщо захисну маску носитимуть усі люди, то це зменшить поширення коронавірусу й допоможе запобігти другій хвилі пандемії. Про це свідчить дослідження науковців університетів Кембриджа і Грінвіча.
- У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не зупиняти боротьбу з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення.
- Як коронавірус може передаватися у ресторані зі шведським столом — науковий експеримент. Одному з учасників експерименту нанесли на руки фарбу, яку видно лише у темряві. Вона імітувала вірус. Після цього чоловіка запросили пригоститися стравами зі шведського столу разом з іншими учасниками експерименту. За пів години фарба була на руках усіх присутніх, а в декого навіть на обличчі.
- Залишки коронавірусу в легенях можуть спричинити позитивний результат тесту в тих, хто вилікувався. Так Всесвітня організація охорони здоров’я пояснила, чому в тих, хто перехворів, повторно виявляють інфікування.
- Треба бути готовими до нового спалаху коронавірусу після зняття обмежень — ВООЗ. Без постійного тестування і відстеження контактів тих, хто захворів, країни, які виходять з карантину, можуть зіткнутися з новою хвилею захворювань. Про це попереджає Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), адже останнім часом багато країн почали послаблювати власні карантинні обмеження, зокрема й Україна.
Фото: pexels.com