Детальніше. До числа тих, хто буде першим у черзі на вакцину, входять:
- ті, хто на передовій боротьби з коронавірусом, зокрема медики;
- найбільш вразливі групи (люди літнього віку та із супутніми захворюваннями);
- люди, які мешкають у місцях з високим ризиком зараження всередині, наприклад, у в’язницях або будинках для людей похилого віку.
Також у ВООЗ додали, що розробка вакцини ― справа складна. Але не потрібно впадати у відчай, адже у світі над її створенням працюють багато лабораторій. За прогнозами організації, до кінця 2020 року вже будуть доступними сотні мільйонів доз вакцини від коронавірусу. А в 2021 році вже можлива наявність близько двох мільярдів доз.
Як пандемія розвивається зараз
У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не зупиняти боротися з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення.
Україна поступово послаблює обмеження. До 31 липня продовжили адаптивний карантин. Це означає, що кожна область самостійно послаблює або посилює безпекові заходи, зважаючи на епідеміологічну ситуацію. Проте кількість нових випадків заражень в Україні не зменшується, а у деяких областях стрімко зростає. Попри це багато людей нехтують правилами безпеки.
Як уберегтися та чи є ліки
Масове носіння масок може зупинити другу хвилю COVID-19. Маски знижують швидкість поширення вірусу, якщо люди носитимуть їх у громадських місцях. Навіть власноруч виготовлені маски в цьому випадку є дієвими.
Захисну маску, що здатна очищуватися сама, створили в Ізраїлі. Використання таких масок допоможе людям витрачати менше грошей на постійну покупку одноразових. До того ж це може зменшити кількість використаних масок і запобігти їхньому дефіциту в аптеках.
Недорогий і доступний стероїд дексаметазон врятував життя третини пацієнтів у випадках найтяжчого перебігу коронавірусної інфекції COVID-19. Це встановили дослідники під керівництвом науковців Оксфордського університету.
Залишки коронавірусу в легенях можуть спричинити позитивний результат тесту в тих, хто вилікувався. Однак наразі не доведено, що заразитися захворюванням вдруге неможливо.
Спрей, який може захистити від коронавірусу, створили в Гонконзі. Під час розпилення він перетворюється на тонку плівку, а її захисна дія триває 90 днів.
Як Україна повертається до звичного життя
З 1 червня запрацювали спортзали, фітнес-центри та басейни. Але не в усіх областях, а лише там, де це дозволяє кількість хворих.
З 10 червня запрацювали відпочинкові бази в Україні. Відпочинковим базам дозволили працювати, адже з 10 червня стартує новий етап послаблення карантинних обмежень. Також зможуть приймати туристів готелі та санаторії. Проте в Україні діє адаптивний карантин, тому бази відпочинку працюватимуть не всюди. А ті, які відновлять роботу, будуть змушені дотримуватися санітарних правил.
З 5 червня кафе і ресторани можуть приймати відвідувачів у приміщеннях (за умови дотримання протиепідеміологічних заходів), люди старші 60 років не повинні дотримуватися самоізоляції, а ще в країні відновлюють внутрішнє авіасполучення.
З 15 червня Україна відновлює міжнародне авіасполучення. Першими відновлять рейси на туристичних напрямках: до Туреччини, Греції, Грузії, на Кіпр. З Італією та Іспанією сполучення наразі не буде.
Аеропорти тепер працюватимуть за новими правилами. До терміналів матимуть доступ лише пасажири, члени екіпажу та персонал. У приміщенні усі мають бути у масках, а працівники аеропорту — ще й в масках. Пасажирам, які прилітають і відлітають, мірятимуть температуру. Детальніше читайте тут.
Як пандемія впливає на економіку
Через коронавірус знизилися доходи 64% компаній-членів Американської торговельної палати в України. У 5% доходи зросли. 49% компаній планують зменшити інвестиції в Україну.
Карантин і вимушене обмеження роботи підприємств вплинули не лише на добробут компаній, а й на забезпеченість працівників. 61% українців кажуть, що збідніли вже за перший місяць карантину. Лише 3% громадян відчули покращення. 51% респондентів вважає, що фінансове становище їхньої сім’ї погіршилось за останні пів року. 42% кажуть, що нічого не змінилося, тільки 6% побачили покращення.
Окрім цього, результати опитування Київського міжнародного центру соціології показали, що українців більше лякають економічні наслідки карантину, ніж коронавірус.
Ініціативи в час пандемії
Волонтери проєкту «Мій телефонний друг» підтримують людей, які опинилися на самоті через коронавірус. Вони телефонують тим, хто цього потребує, наприклад, самотнім людям літнього віку, людям з інвалідністю або багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацією або просто дізнатися, як у них справи.
Українська команда NaVi виграла фінал міжнародного турніру з шутеру Counter-Strike: Global Offensive. Вона передала 750 тисяч доларів організації UNICEF. Кошти використають на боротьбу з коронавірусом.
Google уперше опублікувала дані про переміщення українців. Інформацію про пересування людей ділять на шість тематичних блоків: парки, торгівля та розваги, магазини й аптеки, станції транспорту, робота й помешкання. Динаміку переміщень відслідковують стосовно так званої «базової лінії» ― показника переміщень з 3 січня по 6 лютого. Таке порівняння дозволяє побачити зміни між періодами до та під час карантину.
Фото: pexels.com