Google уперше опублікувала дані про переміщення українців

Компанія публікує дані про переміщення мешканців різних країн. Це роблять зокрема для відстеження поширення коронавірусу. Інформацію про Україну на сторінці COVID-19 Community Mobility Reports розмістили вперше. Про це повідомляє Liga.net.

Чому це цікаво. Google збирає дані з пристроїв, у яких увімкнені додатки геолокації, наприклад Google Maps. Тоді компанія робить звіт, який наочно показує, як і де люди дотримуються карантину. У Google стверджують, що конфіденційність користувачів при цьому зберігається.

Детальніше. Інформацію про пересування людей ділять на шість тематичних блоків: парки, торгівля та розваги, магазини й аптеки, станції транспорту, робота й помешкання. Динаміку переміщень відслідковують стосовно так званої «базової лінії» ― показника переміщень з 3 січня по 6 лютого. Таке порівняння дозволяє побачити зміни між періодами до та під час карантину.

Остання опублікована інформація містить дані, зібрані з 26 квітня по 7 червня. Наприклад, в Україні значно зросло відвідування парків ― аж на 73%. А переміщення в інших категоріях змінилося не більше, ніж на 10%.

Що треба знати про пандемію коронавірусу зараз

У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не зупиняти боротися з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення.

Україна поступово послаблює обмеження. З 22 травня діє адаптивний карантин. Це означає, що кожна область самостійно послаблює або посилює безпекові заходи, зважаючи на епідеміологічну ситуацію. Проте кількість нових випадків заражень в Україні не зменшується, а у деяких областях навіть зростає. Попри це багато людей нехтують правилами безпеки.

Як Україна повертається до звичного життя

З 1 червня запрацювали спортзали, фітнес-центри та басейни. Але не в усіх областях, а лише там, де це дозволяє кількість хворих.

З 10 червня запрацювали відпочинкові бази в Україні. Відпочинковим базам дозволили працювати, адже з 10 червня стартує новий етап послаблення карантинних обмежень. Також зможуть приймати туристів готелі та санаторії. Проте в Україні діє адаптивний карантин, тому бази відпочинку працюватимуть не всюди. А ті, які відновлять роботу, будуть змушені дотримуватися санітарних правил.

З 5 червня кафе і ресторани можуть приймати відвідувачів у приміщеннях (за умови дотримання протиепідеміологічних заходів), люди старші 60 років не повинні дотримуватися самоізоляції, а ще в країні відновлюють внутрішнє авіасполучення.

З 15 червня Україна відновлює міжнародне авіасполучення. Першими відновлять рейси на туристичних напрямках: до Туреччини, Греції, Грузії, на Кіпр. З Італією та Іспанією сполучення наразі не буде.

Аеропорти тепер працюватимуть за новими правилами. До терміналів матимуть доступ лише пасажири, члени екіпажу та персонал. У приміщенні усі мають бути у масках, а працівники аеропорту — ще й в масках. Пасажирам, які прилітають і відлітають, мірятимуть температуру. Детальніше читайте тут.

Як пандемія впливає на економіку

Через коронавірус знизилися доходи 64% компаній-членів Американської торговельної палати в України. У 5% доходи зросли. 49% компаній планують зменшити інвестиції в Україну.

Карантин і вимушене обмеження роботи підприємств вплинули не лише на добробут компаній, а й на забезпеченість працівників. 61% українців кажуть, що збідніли вже за перший місяць карантину. Лише 3% громадян відчули покращення. 51% респондентів вважає, що фінансове становище їхньої сім’ї погіршилось за останні пів року. 42% кажуть, що нічого не змінилося, тільки 6% побачили покращення.

Окрім цього, результати опитування Київського міжнародного центру соціології показали, що Українців більше лякають економічні наслідки карантину, ніж коронавірус.

Ініціативи в час пандемії

Волонтери проєкту «Мій телефонний друг» підтримують людей, які опинилися на самоті через коронавірус. Вони телефонують тим, хто цього потребує, наприклад, самотнім людям літнього віку, людям з інвалідністю або багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацією або просто дізнатися, як у них справи.

Українська команда NaVi виграла фінал міжнародного турніру з шутеру Counter-Strike: Global Offensive. Вона передала 750 тисяч доларів організації UNICEF. Кошти використають на боротьбу з коронавірусом.

Фото: pexels.com

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5851 новин