Які культурні пам’ятки вкрала Росія за час повномасштабної війни

Посмертний портрет Куїнджі, решки князя Потьомкіна, великий комплекс зразків холодної та вогнепальної зброї XVI-XX століть та ще багато іншого вивезла РФ з України за час повномасштабного вторгнення.

У квітні 2022 року ворог викрав з Маріуполя колекцію з музею медальєрного мистецтва, яку вивезли до Донецька. Йдеться про роботи Юхима Харабети. В унікальну колекцію входили старовинні монети та медалі. Музей налічував понад 700 експонатів. Усі витвори передала в дар музею народна артистка України Світлана Отченашенко-Харабет. Вона загинула у блокадному Маріуполі у квітні 2022-го.

Херсонський краєзнавчий музей після приходу окупанта — повністю порожній. Колекція монет античних міст Північного Причорномор’я; великий комплекс зразків холодної та вогнепальної зброї XVI-XX ст.; колекція мисливських рушниць XVIII-ХІХ ст.; зібрання порцеляни та антикварних меблів — усе це винесли росіяни. Варто зазначити, що у фондах Херсонського краєзнавчого музею було понад 173 тисячі експонатів (в експозиції — 10 тисяч). Серед експонатів було одне з найкращих в Україні археологічних зібрань, в якому вік найстаріших знахідок — понад 7 тис. років. 

У жовтні 2022-го росіяни вивезли з Катерининського собору в Херсоні кістки князя Потьомкіна та демонтували його пам’ятник. Князь Потьомкін вважається засновником Херсона.

З Маріупольського художнього музею імені Архипа Куїнджі противник викрав картини Куїнджі «Червоний захід сонця», «Осінь» та «Ельбрус», полотно Айвазовського «Біля берегів Кавказу», посмертний портрет Куїнджі у виконанні його учня Григорія Калмикова, бюст Куїнджі роботи скульптора Беклемішева, старовинні ікони та книги. 

Усі ці статки окупанти вивезли до терористичної організації «ДНР». Міністр культури України Олександр Ткаченко вважає, що експонати вивезли до Донецька для оцінки — потім їх відправляють до Москви.

Від ворожих рук постраждали і екземпляри Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка. Зникли картини західних художників, українських та російських XVIII-XIX століття та радянських часів. Стверджують, що їх вивезли до окупованого Криму.

Фото: wikiart.org

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів

Угорщина заблокувала заяву ЄС про ордер на арешт Путіна

Уряд Угорщини заблокував публікацію спільної заяви країн-членів Європейського Союзу про міжнародний ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Читати далі
+ 47 слів

Україні передали польовий госпіталь Естонія, Норвегія та Нідерланди

За підтримки та співпраці трьох країн Україна отримала медичну допомогу у війні проти Росії. Про це повідомили Збройні сили Естонії. 

Читати далі
+ 47 слів
Що там ще
+ 5849 новин