Які події варто відвідати на BookForum 28? Список рекомендацій на щодень

15 вересня у Львові починається 28-ий книжковий фестиваль BookForum. Упродовж п’яти днів відбуватимуться лекції, дискусії та зустрічі з авторами. Ми обрали для вас кілька по цікавих подій на щодень. Деякі з них відбуватимуться онлайн, інші ― офлайн. Детальніше ― далі.

15 вересня

 • 10:00―18:00 ― виставка «(Не)забутий Іван Тиктор: до 125-річчя від дня народження видавця» (офлайн)
 • 10:30―14:00 ― пленарне засідання «Багатовимірність нашої незалежності»(онлайн). Учасники: Євген Глібовицький, Ірина Шевченко, Оксана Бруй, Ярослава Сошинська
 • 17:30―17:45 ― 10 про 10. Спроба канону: Волод`имир Яценко про «Інтернат» Сергія Жадана (онлайн)
 • 18:00―18:15 ― 10 про 10. Спроба канону. Олена Галета про «Післячорнобильську бібліотеку» Тамари Гундорової (онлайн)

16 вересня

 • 13:00―14:15 ― відкрита розмова «ЛЕМ: повернення до Львова» (з нагоди виходу українською мовою книжки Войцеха Орлінського «ЛЕМ. Життя не з цієї землі») (онлайн)

Учасники: Богдан Шумилович, Андрій Павлишин, Володимир Арєнєв, Михайло Лемак

 • 13:30―13:45 ― 10 про 10. Спроба канону: Олеся Островська-Люта про «Амадоку» Софії Андрухович (онлайн)
 • 15:00―15:45 ― дискусія «Що таке доктрина «русский мир» і як протистояти її зазіханням?» (онлайн)

Учасники: Вахтанґ Кебуладзе, Наталія Кривда, Ксенія Зборовська, Олександр Комаров

 • 18:00―18:45 ― розмова на тему: «Європейська спадщина на Донбасі у кіно, музиці та в прозі» (онлайн)

Учасники: Леонід Марущак, Корній Грицюк, Анна Паленчук

17 вересня

 • 13:00―14:15 ― презентація проєкту «Від Куліша до сьогодення: 100 знакових романів і повістей українською мовою» (офлайн)

Учасники: Ірина Старовойт, Ростислав Семків, Вікторія Амеліна, Тарас Прокопишин, Тетяна Терен, Олена Галета

 • 13:30―14:15 ― «Рідний Крим»: нова близькість в умовах тимчасової окупації (офлайн)

Учасники: Алім Алієв, Богдан Логвиненко

 • 14:30―15:15 ― україно-білоруські книжкові видання 2021. Як культурна дипломатія допомагає в боротьбі за свободу (офлайн)

Учасники: Алесь Плотка, Олександр Ірванець, Сергій Прилуцький, Олена Степаненко, Андрій Гончарук, Анаід Агаджанова, Мар’яна Савка

 • 17:30―18:15 ― Як розповісти про себе світу? Дискусія про переклад і популяризацію української літератури за кордоном (онлайн)

Учасники: Богдана Неборак, Остап Сливинський, Лауринас Вейчунас, Олег Коцюба, Ліндсі Фінеран

18 вересня

 • 10:00―11:15 ― «Листи з-за ґрат»: IV Письменницький марафон на підтримку українських заручників Кремля (офлайн)

Учасники: Мирослав Маринович, Мирослава Барчук, Юлія Мусаковська, Мар’яна Савка, Галина Вдовиченко, Вікторія Амеліна, Андрій Павлишин, Остап Сливинський, Галина Крук, Олександр Михед, Василь Махно, Олена Стяжкіна, Тетяна Терен, Володимир Бєглов

 • 12:30―13:15 ― Віртуальна броня. Чи захищена молодь від інформаційних впливів (офлайн)

Учасники: Дмитро Крапивенко, Софія Челяк, Вахтанг Кіпіані

 • 16:00―17:45 ― показ фільму «Жінки що грають в ігри» від ООН Жінки та Українського Інституту (офлайн)
 • 18:00―19:15 ― читання віршів «витісненого покоління» молодою ґенерацією поетів та поеток (офлайн)

Учасники: Марта Мохнацька, Анна Ютченко, Яніс Сінайко, Олена Герасим’юк, Мирослав Лаюк, Лесик Панасюк, Микола Антощак, Юлія Стахівська, Ростислав Кузик

19 вересня

 • 11:00―11:45 ― Солодке життя: розмова про дебютну збірку Романа Малиновського (офлайн)

Учасники: Юрій Андрухович, Роман Малиновський

 • 13:00―14:15 ― Культура вибору: Як ми обираємо (офлайн)

Учасники: Андрій Куликов, Юрій Андрухович, Вікторія Амеліна, Андрій Бондар

 • 15:00―16:15 ― Свій край (офлайн)

Учасники: Андрій Куликов, Алім Алієв, Тарас Компаніченко, Олеся Яремчук, Богдан Логвиненко

 • 19:00―19:45 ― Радіо Гараж приймає Радіо Ніч: Звукова інсталяція наживо (офлайн)

Учасник: Юрій Андрухович 

З повною програмою можна ознайомитися тут. 

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів

Дія прикордонного проєкту «Стіна» підходить до завершення: що далі?

Термін дії проєкту «Стіна», який був створений для укріплення кордону з Росією, завершується у грудні 2021 року. Проте він досі до кінця не реалізований, тому його продовжують вже вдруге. Цьогоріч на його реалізацію виділили 330 млн гривень, що вдвічі менше, ніж передбачалося. Про це пише Українська правда.

Чому це важливо. Проєкт «Стіна» розроблений для якісного моніторингу державного кордону та можливості вчасно реагувати на небезпеку.

Читати далі
+ 58 слів

«Скіфське золото» повернуть в Київ, а не в окупований Росією Крим

LIKE

Апеляційний суд Амстердаму постановив передати 565 музейних експонатів до Державного історичного музею України в Києві. Там вони перебуватимуть до повернення Криму. Про це повідомила пресслужба суду.

Читати далі
+ 48 слів

Модернізація будинків та економія на енергоносіях: які зміни очікувати українцям від нового закону про енергоефективність?

Офіс президента вводить зміни в план споживання енергії, беручи курс на європейське законодавство. Одним з етапів модернізації стало підписання «Закону про енергетичну ефективність» та запуск нової програми — «Велика енергоефективність». Остання передбачає оновлення будинків та обладнання, що дозволить громадянам зекономити. Реновації відбуватимуться в межах державного бюджету.  

Чому це важливо.  «Підписання закону дозволить значно зекономити на витратах в майбутньому. Європейський досвід показує, що саме ці заходи є основою для підвищення енергоефективності на підприємствах», — заявила експертка Валентина Гуч-Дениченко.

Читати далі
+ 19 слів

Художній музей випустить для продажу NFT-колекцію українського мистецтва

Національний художній музей України у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва. Про це повідомляє фейсбук-сторінка музею.

На початку 2022 року усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва.

NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і буде мати п’ять ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.

NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у блокчейні, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.

Фото: glavcom.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Klymenko Time, Vesti, Шептун: Центр протидії дезінформації склав список проросійських телеграм-каналів

На офіційному сайті РНБО опублікували глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати для боротьби з проросійською пропагандою. Центр протидії дезінформації створив перелік телеграм-каналів, які негативно відреагувати на цей глосарій та спробувати його дискредитувати. 

Чому це важливо. Під час інформаційної війни в Україні пропагандистські ресурси, які працюють на користь Росії, поширюють фейки у соціальних мережах та дезінформують українців. 

Читати далі
+ 77 слів

MacOS 12 Monterey випустила Apple. Що цікаво?

Apple випустила стабільну версію нової операційної системи для Mac — macOS 12 Monterey. Завантажити її можна безкоштовно. Про це повідомляють на сайті компанії.

Читати далі
+ 88 слів

Викрадачів авто суд зобов’язав читати твори Марка Твена і Тараса Шевченка

Засуджені повинні опанувати повість Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» і «Пригоди Гекльберрі Фінна», повість Джека Лондона «Біле Ікло» і вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка. Про йдеться у рішенні Малиновського районного суду Одеси.

Раніше двоє чоловіків вкрали з автомобілів, що стояли на штрафмайданчику, дві магнітоли, коробку передач та автомобільні динаміки. Їх спіймали, коли вони повернулись, щоб забрати документи, які забули на місці злочину. На судовому засіданні встановили, що, попри свій вік (19 та 23 роки), у обвинувачених недостатній рівень виховання.

«Про це свідчить їхня мова, побудова речень, малий словниковий запас слів, самі висловлювання, творення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови складного речення», — зазначив суддя.

Чоловіки погодилися співпрацювати з судом, визнали провину і розкаялися у злочині. Їх звільнили від передбаченого трирічного ув’язнення та визначили один рік випробувального терміну.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3393 новин