З 2020 року абітурієнти писатимуть мотиваційні листи, щоб вступити у ВНЗ

Написання мотиваційних листів при вступі до закладів вищої освіти передбачає новий закон, який підписав Володимир Зеленський. Максимальна вага додаткового балу за лист складатиме 1% від загального конкурсного балу. А приймання та оцінювання робіт буде відбуватися перед складанням ЗНО, повідомляє прес центр МОН.

Чому це важливо. Вступники зможуть отримати додаткові бали за мотиваційний лист і збільшити свої шанси на бюджетне місце навчання.

Детальніше. Мета закону — створити умови для зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти, що сприятиме її зближенню із системами інших країн Болонського процесу. Закон передбачатиме наступні зміни для абітурієнтів та студентів:

 1. Зі вступниками на контрактну і на бюджетну форми навчання будуть укладати контракт, у якому зазначатимуть їхні права та обов’яз
 2.  Випускникам видаватимуть диплом за зразком, який ухвалить ВНЗ на вченій раді, замість «диплому державного зразка».
 3. Виявлення плагіату, фабрикації або фальсифікації в студентських роботах може стати підставою для скасування рішення про отримання ступеня вищої освіти.

Як ефективно підготуватися до ЗНО. Покрокову стратегію для підготовки абітурієнтів до незалежного оцінювання розробив ресурс ZNO.ua. Він пропонує наступні дії:

 1. Облаштуйте робоче місце.
 2. Тримайте поруч щось яскраве та приємне (зображення, сувеніри тощо), що підніме вам настрій.
 3. Ретельно сплануйте підготовку. Організуйте роботу так, щоб вона збігалася з вашими періодами активності – вранці чи ввечері.
 4. Спочатку беріть найважчий матеріал і працюйте над ним доти, доки не засвоїте.
 5. Не забувайте відпочивати – робіть десятихвилинну перерву через кожні сорок хвилин роботи.
 6. Тренуйтесь якомога частіше, використовуючи різноманітні зразки завдань.
 7. Час на складання ЗНО обмежений, тому радимо користуватися секундоміром.
 8. Аби не втратити наснаги, підбадьорюйте себе думкою, що ви цілком здатні отримати відмінний результат на ЗНО, якщо правильно підготуєтеся.
 9. Не дозволяйте лінощам, тривогам чи другорядним інтересам відволікти вас від підготовки.
 10. Вивчіть різні методи запам’ятовування та використовуйте ті, які підходять вам найкраще.
 11. Обов’язково повторюйте пройдений матеріал, інакше забудете засвоєну інформацію. Готуйтеся заздалегідь, не відкладаючи нічого на потім, тому що перед самим тестом визубрити нічого не вдасться.
 12. Не працюйте в останню ніч перед ЗНО: від цього ви лише втомитесь і писатимете тест у не найкращій формі. Натомість присвятіть вечір улюбленим справам і не засиджуйтеся допізна.

⟶ В Україні створили освітній портал з можливостями для успішного працевлаштування. На сайті будуть доступні нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями. Також впровадять вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Новий сервіс дозволить:

 •   розвивати особисті компетенції, потрібні на ринку праці;
 •   отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;
 •   навчитися складати резюме сучасного формату;
 •   підготуватися до співбесіди з роботодавцем;
 •   обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Фото: pexels.com

Тищенка виключили з партії «Слуга народу»

Голова партії Олена Шуляк, керуючись статутом політсили, ухвалила рішення про виключення Миколи Тищенка з партії «Слуга народу», повідомила депутатка.

Читати далі
+ 54 слів

The New Yorker опублікував короткометражку української режисерки

Американське видання «The New Yorker» опублікувало документальний короткометражний фільм «Я не хотіла знімати фільм про війну» («I Did Not Want to Make a War Film») української режисерки Надії Парфан.

Читати далі
+ 80 слів

30% територій України забруднено вибухонебезпечними предметами

Станом на січень 2023 року через збройну агресію Росії майже третина територій України замінована. На її очищення знадобляться десятки років. Про це розповів голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук в ефірі телемарафону на Суспільному.

Читати далі
+ 36 слів

Нічна атака дронами-камікадзе — спроба виснажити ППО

Перед масовою ракетною атакою по Україні РФ випускає дешевші за ракети дрони-камікадзе «Шахед-136». Про це в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Читати далі
+ 75 слів

ЗСУ вперше навчатимуться у Норвегії

Близько ста перших українських військових прибудуть цієї весни на базу Національної гвардії в Тронделаг. Вони пробудуть у Норвегії п’ять-шість тижнів, перш ніж інші українські військові прийдуть на зміну пізніше цього року –– повідомив газеті міністр оборони Бйорн Арільд Грам.

Читати далі
+ 15 слів

Понад 600 кінострічок: в Україні запустили сайт-базу українського кіно

Сайт-база ukrainefilms.com містить всі твори українського кінематографа. Від архівних стрічок до сучасних новинок. Про це повідомляє пресслужба Українського інституту у Facebook.

Читати далі
+ 20 слів

У Голосіївському районі Києва внаслідок падіння частини ракети є постраждалі і загиблий

Під час ранкової ракетної атаки росіяни влучили у нежитлову забудову в Голосіївському районі Києва.

Читати далі
+ 39 слів

«Пункти незламності» на Одещині забезпечать інтернетом від Starlink

«Пункти незламності» 16 територіальних громад Одеського району вже отримали все необхідне для забезпечення місцевих жителів швидким та безперебійним інтернетом, повідомляє Одеська районна військова адміністрація.

Читати далі
+ 12 слів
Що там ще
+ 5447 новин