Детальніше. Американська кіноакадемія оприлюднила список фільмів із 93 країн.
У списку є лауреат Каннського кінофестивалю фільм «Паразити» і чеська стрічка «Розфарбований птах», створений у копродукції з Україною. Стримінгові платформи Amazon і Netflix представлять по одній роботі: «Знедолені» Ладжа Лі й «Атлантика» Матф Діоп — обидві французькі.
До переліку також увійшла картина грузинського режисера Левана Акіна «А потім ми танцювали», яку висунули від Швеції. Цей фільм разом із українською драмою «Додому» став лауреатом Одеського міжнародного кінофестивалю.
Короткий список із 10 претендентів оголосять 16 грудня, а остаточні імена номінантів стануть відомі 13 січня 2020 року.
92-га церемонія «Оскара» відбудеться 9 лютого 2020 року.
→ Чотири українські фільми покажуть у спеціальній програмі на кінофестивалі Viennale. Вперше на найбільшому австрійському кінофестивалі Viennale у Відні буде представлена спеціальна програма українського кіно. Фестиваль триватиме з 24 жовтня по 6 листопада. Під час нього покажуть чотири українські картини, які стали призерами престижних кінофестивалів у Венеції, Карлових Варах та Одесі: «Додому» Нарімана Алієва, «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча, «Атлантида» Валентина Васяновича та «Тато — мамин брат» Вадима Ількова. Аудиторія фестивалю — 90 тис. глядачів. Наша програма на цьому кінофестивалі організована Українським інститутом, який представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном, спільно з компанією-кінодистриб’ютором «Артхаус Трафік».
→ Українські фільми — що ще побачити у 2019?
Пропонуємо вам підбірку українських фільмів, які вийдуть до кінця 2019 року.
- «Захар Беркут» (в прокаті з 10 жовтня) — фільм режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна, екранізація однойменної історичної повісті «Захар Беркут» Івана Франка. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога.
- «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» (в прокаті з 17 жовтня 2019) — документальний фільм режисерки Надії Парфан. Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло — а вже потім співати». Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?
- «Додому» (в прокаті з 7 листопада) — кримський татарин Мустафа приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями, режисер Наріман Алієв.
- «Ціна правди» (в прокаті з 28 листопада) — фільм, спільного виробництва України і Польщі, режисерки Агнешки Голланд. 1933 рік. Валлійський журналіст та радник британського прем’єр-міністра Гарет Джонс шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка відкриває йому очі на «радянську утопію», і Гарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу — Голодомор. Відкриття Джонса стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» (1945) Джорджа Орвелла.
Фото: 5 ua