Законопроєкт про реформу Вищої ради правосуддя ухвалила Верховна Рада. Що це значить?

Законопроєкт №5068 передбачає участь міжнародних експертів у перезавантаженні Вищої ради правосуддя, чого не було раніше. Мають створити незалежну Етичну раду, яка перевірятиме на доброчесність членів органу. Закон має посприяти «реалізації принципу верховенства права, забезпеченню відповідності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності».Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Чому це важливо. Вища рада провосуддя — це ключовий орган судової системи. Крім того, закон про її реформування потрібно було ухвалити, щоб мати змогу відновити програму Міжнародного валютного фонду в Україні.

Детальніше. Етичну раду мають утворити троє осіб (суддів або суддів у відставці), визначені Радою суддів України, та троє міжнародних експертів. Рішення ухвалюватимуть чотирма голосами. Крім цього, рішення вважатиметься неприйнятим, якщо за нього не проголосують принаймні двоє міжнародних експертів. Якщо кількість голосів «за» й «проти» буде однакова, то вирішальними будуть голоси двох міжнародних експертів.

Етична рада складатиме список кандидатів, яких рекомендують призначити на посаду члена Вищої ради правосуддя (ВРП). Попередньо будуть оцінювати, чи відповідають кандидати критеріям професійної етики та доброчесності. Кількість людей у списку має бути хоча б удвічі більшою, ніж кількість вільних посад у ВРП. Окрім того, Етична рада може рекомендувати звільнення членів органу.

Довідка. Вища рада правосуддя ― незалежний орган суддівського врядування й ключовий орган судової системи. Вона ухвалює рішення, які стосуються суддів і судів, їхньої доброчесності, наприклад, про призначення, звільнення, переведення суддів, контролює додержання закону та етики в діяльності суддів і прокурорів, надає згоду на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

«Носоріг» Сенцова отримав Гран-прі на польському кінофестивалі

Фільм українського режисера Олега Сенцова «Носоріг» виграв Гран-прі фестивалю «Любуське кіноліто» у Польщі. Про це повідомили на сайті фестивалю Lubuskie Lato Filmowe.

Читати далі
+ 40 слів

Наслідки ракетного удару по школі у Харкові

Сьогодні о 4 ранку росіяни обстріляли Шевченківський район у Харкові. Ракета потрапила у школу. За попередніми даними постраждалих немає. Про це повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.

Читати далі
+ 5 слів

Як стартує процес відбудови України?

Сьогодні почалася Міжнародна конференція з питань відновлення України у Швейцарії. Мета — міжнародний старт процесу відбудови України. Про це повідомляють на сайті конференції.

Читати далі
+ 48 слів

Кліп про тероборону презентували у Черкасах. Пісню писали під час служби на Луганщині

У Черкаській обласній філармонії презентували кліп до пісні про військових черкаської ТрО. Автор присвятив пісню захисникам, які не повернулися із Попасної, що на Луганщині. Про це повідомляє Укрінформ.

Читати далі
+ 26 слів

ЗСУ зупинили наступ окупантів на Харківщині. Важливе за ніч та ранок 4 липня

ЗСУ придушили наступ окупантів у напрямку населеного пункту Прудянка на Харківщині. Про це повідомив Генштаб.

Читати далі
+ 116 слів

На сторожі морської безпеки: 3 липня в Україні відзначають День військово-морських сил ЗСУ

Щороку в першу неділю липня в Україні відзначають День військово-морських сил. Вони стримують ворога та дають збройну відсіч у внутрішніх водах країни.

Читати далі
+ 79 слів

Фільм про українських добровольців отримав спецвідзнаку на фестивалі у Великобританії

Витвір отримав спеціальну відзнаку журі міжнародного кінофестивалю «Sheffield Doc/Fest-2022». Режисером документального повнометражного фільму «День українського добровольця» виступив Володимир Тихий. Стрічку створило об’єднання «Вавилон‘13» в об’єднанні з Black Photon.

Читати далі
+ 17 слів

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів
Що там ще
+ 4416 новин