Закордонним айтішникам працювати в Україні стане легше

LIKE
Wow

Українські ІТ-компанії отримали можливість працевлаштовувати іноземних спеціалістів. Тепер вони можуть найняти на роботу 5 тисяч закордонних айтішників. Про це розповіло Міністерство цифрової трансформації України у Facebook.

Чому це цікаво. Така новація може посилити конкуренцію між фахівцями на IT-ринку.

Детальніше. У межах встановленої квоти українські ІТ-компанії дістануть можливість додатково найняти на роботу 5 тисяч ІТ-спеціалістів на майже постійній основі.Іноземні ІТ-спеціалісти можуть подавати документи на отримання дозволу на імміграцію в Україну.

Залучені у межах цієї квоти працівники отримають посвідку на постійне проживання. Вони можуть 10 років вільно жити та працювати Україні. Іноземні спеціалісти, які вже мешкають в Україні, мають подати свої документи у територіальний підрозділ Державної міграційної служби за місцем реєстрації. Фахівці, які зараз живуть не в Україні, – у консульські установи України за кордоном.

Міністерство цифрової трансформації консультуватиме Міністерство економіки щодо підтвердження кваліфікації спеціалістів. Як оформити дозвіл українською та англійською мовами, можна прочитати тут.

Щоб закордонного фахівця найняли, він має відповідати певним професійним вимогам. Більше про них можна дізнатися тут.

Як стати програмістом?

Запитання, яке цікавить багатьох. Воно стало ще актуальнішим, коли конкуренція на українському ринку може посилитися. Сайт Eduget радить

 1. Отримати базову математичну освіту.
 2. Самостійно вивчити основні мови програмування – власне стати програмістом
 3. Знайти курси програмування з працевлаштуванням. У багатьох компаніях є власні внутрішні курси.
 4. Переконатися, що знання актуальні на цей момент. За потреби – підтягнути їх.
 5. Підвищити рівень англійської.
 6. Покращити свої комунікативні навички, soft skills.
 7. Якщо всі попередні пункти в порядку, можна звернутися до однієї з IT-компаній у пошуках стажування і/або навчання.
 8. Проявити себе на стажуванні з найкращого боку.

Що варто знати програмістові?

Знання та навички програміста не обмежені. Коли вивчаєш програмування, можна заглиблюватися у суміжні спеціалізації, йти глибше у різні напрями. Але водночас, радять на Studway, існує мінімум, який необхідний кожному айтішникові. У комплексну програму вивчення основ програмування входять:

 • вміти аналізувати завдання та будувати алгоритми програми, використовуючи умовні та циклічні конструкції;
 • працювати зі змінними;
 • працювати з функціями, подіями;
 • аналізувати та пояснювати поведінку простих програм;
 • працювати з одновимірними та двовимірними масивами даних;
 • реалізовувати елементарні веб-сторінки з елементами управління.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня. Нагадаємо, зручний пошук роботи в інтернеті можливий на сайті Jooble.

Фото: pexels.com

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів

Дія прикордонного проєкту «Стіна» підходить до завершення: що далі?

Термін дії проєкту «Стіна», який був створений для укріплення кордону з Росією, завершується у грудні 2021 року. Проте він досі до кінця не реалізований, тому його продовжують вже вдруге. Цьогоріч на його реалізацію виділили 330 млн гривень, що вдвічі менше, ніж передбачалося. Про це пише Українська правда.

Чому це важливо. Проєкт «Стіна» розроблений для якісного моніторингу державного кордону та можливості вчасно реагувати на небезпеку.

Читати далі
+ 58 слів

«Скіфське золото» повернуть в Київ, а не в окупований Росією Крим

LIKE

Апеляційний суд Амстердаму постановив передати 565 музейних експонатів до Державного історичного музею України в Києві. Там вони перебуватимуть до повернення Криму. Про це повідомила пресслужба суду.

Читати далі
+ 48 слів

Модернізація будинків та економія на енергоносіях: які зміни очікувати українцям від нового закону про енергоефективність?

Офіс президента вводить зміни в план споживання енергії, беручи курс на європейське законодавство. Одним з етапів модернізації стало підписання «Закону про енергетичну ефективність» та запуск нової програми — «Велика енергоефективність». Остання передбачає оновлення будинків та обладнання, що дозволить громадянам зекономити. Реновації відбуватимуться в межах державного бюджету.  

Чому це важливо.  «Підписання закону дозволить значно зекономити на витратах в майбутньому. Європейський досвід показує, що саме ці заходи є основою для підвищення енергоефективності на підприємствах», — заявила експертка Валентина Гуч-Дениченко.

Читати далі
+ 19 слів

Художній музей випустить для продажу NFT-колекцію українського мистецтва

Національний художній музей України у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва. Про це повідомляє фейсбук-сторінка музею.

На початку 2022 року усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва.

NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і буде мати п’ять ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.

NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у блокчейні, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.

Фото: glavcom.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Klymenko Time, Vesti, Шептун: Центр протидії дезінформації склав список проросійських телеграм-каналів

На офіційному сайті РНБО опублікували глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати для боротьби з проросійською пропагандою. Центр протидії дезінформації створив перелік телеграм-каналів, які негативно відреагувати на цей глосарій та спробувати його дискредитувати. 

Чому це важливо. Під час інформаційної війни в Україні пропагандистські ресурси, які працюють на користь Росії, поширюють фейки у соціальних мережах та дезінформують українців. 

Читати далі
+ 77 слів

MacOS 12 Monterey випустила Apple. Що цікаво?

Apple випустила стабільну версію нової операційної системи для Mac — macOS 12 Monterey. Завантажити її можна безкоштовно. Про це повідомляють на сайті компанії.

Читати далі
+ 88 слів

Викрадачів авто суд зобов’язав читати твори Марка Твена і Тараса Шевченка

Засуджені повинні опанувати повість Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» і «Пригоди Гекльберрі Фінна», повість Джека Лондона «Біле Ікло» і вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка. Про йдеться у рішенні Малиновського районного суду Одеси.

Раніше двоє чоловіків вкрали з автомобілів, що стояли на штрафмайданчику, дві магнітоли, коробку передач та автомобільні динаміки. Їх спіймали, коли вони повернулись, щоб забрати документи, які забули на місці злочину. На судовому засіданні встановили, що, попри свій вік (19 та 23 роки), у обвинувачених недостатній рівень виховання.

«Про це свідчить їхня мова, побудова речень, малий словниковий запас слів, самі висловлювання, творення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови складного речення», — зазначив суддя.

Чоловіки погодилися співпрацювати з судом, визнали провину і розкаялися у злочині. Їх звільнили від передбаченого трирічного ув’язнення та визначили один рік випробувального терміну.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3393 новин