Життя після 11 травня: як працюватимуть салони краси, парки та метро

Проміжок між прийомом кожного клієнта 15 хвилин, вологе прибирання у закладі щодві години, вхід у салони краси лише у масках, а у парках гуляти не більше, ніж по троє. Ці та інші вимоги поставив перед перукарнями та скверами Уряд.

Чому це важливо. Відновлення роботи закладів, хоч і з карантинними обмеженнями, допоможе вижити бізнесу.

Детальніше. Вимоги для перукарень та салонів краси для громадського обговорення оприлюднило МОЗ. Тож, цим закладам необхідно:

 • проводити температурний скринінг усіх працівників перед зміною. До роботи не можна допускати тих, хто має температуру вище 37,2 градусів або ознаки ГРВІ (гострої респіраторної вірусної інфекції);
 • прийом клієнтів виключно за попереднім записом. Між клієнтами проміжок 15 хвилин. Очікувати своєї черги потрібно поза приміщенням з дотриманням 1,5 м дистанції;
 • заборонити перебувати у закладі стороннім особам (виняток один з батьків при супроводі дітей або один супроводжуючий для людини з інвалідністю).
 • на вході має бути місце для дезінфекції рук;
 • одночасно у закладі може перебувати не більше однієї людини на 10 квадратних метрів. Між місцями надання послуг   відстань мінімум 2 метри;
 • клієнтів можна пускати лише у масках або респіраторах. Працівники теж зобов’язані використовувати медичні маски і одноразові рукавички;
 • після кожного клієнта потрібно проводити дезінфекцію і прибирання;
 • перукарні та салони мають забезпечити своїх працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту і дезінфекторів;
 • у закладах потрібно нанести маркування для дотримання дистанції;
 • вологе прибирання необхідно проводити не рідше кожних 2 години і наприкінці зміни;
 • працівників, які перебувають у групі ризику,   відсторонити від роботи; 
 • інші працівники зобов’язані: регулярно мити руки (не рідше, ніж раз на три години), прикривати ніс і рот при кашлі та чханні зігнутою у лікті рукою або одноразовою серветкою; не торкатися руками обличчя, не контактувати з особами, у яких є симптоми ГРВІ, у випадку появи симптомів самоізолюватись.

Що там із парками та скверами?

До них Уряд теж має низку вимог, які представив до обговорення:

 • на території та при вході у парки та сквери слід розмістити правила та обмеження;
 • у місцях потенційного скупчення відвідувачів розмістити додаткову інформацію про заходи профілактики;
 • забезпечити роботу туалетів, наявність там рідкого мила, антисептиків при вході. Туалети необхідно регулярно прибирати та дезінфікувати;
 • у зонах відпочинку не можна проводити масових заходів. Також там не можуть працювати атракціони. 
 • відвідувачі можуть гуляти у групах не більше, аніж по троє осіб;
 • у парках та скверах можна займатися спортом та бігати при дотриманні правил.

Громадське обговорення правил для перукарень та парків триватиме до 6 травня.

Що там із метро?

Метро відкриють у два етапи. Спочатку для окремих категорій громадян і з певними обмеженнями (на третьому етапі карантину), а потім для інших пасажирів (на четвертому етапі виходу з карантину). Працювати у звичному режимі підземка розпочне на передостанньому етапі послаблення карантину. Про це сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі «Українського радіо». За його словами, метро будуть відкривати уже під кінець повного виходу з карантину.

Пять етапів виходу з карантину: кому приготуватися після перукарень та парків?

11 травня розпочнеться перший етап виходу з карантину. Відкриються парки, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони (окрім дитячих майданчиків). Запрацюють салони краси, автомийки, велопрокат, веломагазини, нотаріуси, адвокати, аудитори. 

Зі стартом другого етапу виходу з карантину за парту повернуться учні випускних класів, розпочнеться підготовка до ЗНО, запрацюють фітнес-центри та готелі.

На третьому етапі відчинять свої двері театри та кінотеатри, хостели, ресторани та кафе зможуть приймати своїх гостей всередині.

На четвертому етапі запрацює громадський транспорт та відкриються торгово-розважальні центри.

На п’ятому етапі знімуть усі інші обмеження.

Довідка. Учора, 4 травня, Уряд продовжив карантин до 22 травня, але водночас анонсував послаблення обмежень з 11 травня. Раніше Кабінет Міністрів анонсував впровадження адаптивного карантину (тобто карантину на території конкретних областей, де збільшиться кількість діагностованих хворих). На цей момент уже дозволили працювати ринкам. Школи (окрім випускних класів) завершать навчання дистанційно.

Фото: pexels.com

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин