Життя після 11 травня: як працюватимуть салони краси, парки та метро

Проміжок між прийомом кожного клієнта 15 хвилин, вологе прибирання у закладі щодві години, вхід у салони краси лише у масках, а у парках гуляти не більше, ніж по троє. Ці та інші вимоги поставив перед перукарнями та скверами Уряд.

Чому це важливо. Відновлення роботи закладів, хоч і з карантинними обмеженнями, допоможе вижити бізнесу.

Детальніше. Вимоги для перукарень та салонів краси для громадського обговорення оприлюднило МОЗ. Тож, цим закладам необхідно:

  • проводити температурний скринінг усіх працівників перед зміною. До роботи не можна допускати тих, хто має температуру вище 37,2 градусів або ознаки ГРВІ (гострої респіраторної вірусної інфекції);
  • прийом клієнтів виключно за попереднім записом. Між клієнтами проміжок 15 хвилин. Очікувати своєї черги потрібно поза приміщенням з дотриманням 1,5 м дистанції;
  • заборонити перебувати у закладі стороннім особам (виняток один з батьків при супроводі дітей або один супроводжуючий для людини з інвалідністю).
  • на вході має бути місце для дезінфекції рук;
  • одночасно у закладі може перебувати не більше однієї людини на 10 квадратних метрів. Між місцями надання послуг   відстань мінімум 2 метри;
  • клієнтів можна пускати лише у масках або респіраторах. Працівники теж зобов’язані використовувати медичні маски і одноразові рукавички;
  • після кожного клієнта потрібно проводити дезінфекцію і прибирання;
  • перукарні та салони мають забезпечити своїх працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту і дезінфекторів;
  • у закладах потрібно нанести маркування для дотримання дистанції;
  • вологе прибирання необхідно проводити не рідше кожних 2 години і наприкінці зміни;
  • працівників, які перебувають у групі ризику,   відсторонити від роботи; 
  • інші працівники зобов’язані: регулярно мити руки (не рідше, ніж раз на три години), прикривати ніс і рот при кашлі та чханні зігнутою у лікті рукою або одноразовою серветкою; не торкатися руками обличчя, не контактувати з особами, у яких є симптоми ГРВІ, у випадку появи симптомів самоізолюватись.

Що там із парками та скверами?

До них Уряд теж має низку вимог, які представив до обговорення:

  • на території та при вході у парки та сквери слід розмістити правила та обмеження;
  • у місцях потенційного скупчення відвідувачів розмістити додаткову інформацію про заходи профілактики;
  • забезпечити роботу туалетів, наявність там рідкого мила, антисептиків при вході. Туалети необхідно регулярно прибирати та дезінфікувати;
  • у зонах відпочинку не можна проводити масових заходів. Також там не можуть працювати атракціони. 
  • відвідувачі можуть гуляти у групах не більше, аніж по троє осіб;
  • у парках та скверах можна займатися спортом та бігати при дотриманні правил.

Громадське обговорення правил для перукарень та парків триватиме до 6 травня.

Що там із метро?

Метро відкриють у два етапи. Спочатку для окремих категорій громадян і з певними обмеженнями (на третьому етапі карантину), а потім для інших пасажирів (на четвертому етапі виходу з карантину). Працювати у звичному режимі підземка розпочне на передостанньому етапі послаблення карантину. Про це сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі «Українського радіо». За його словами, метро будуть відкривати уже під кінець повного виходу з карантину.

Пять етапів виходу з карантину: кому приготуватися після перукарень та парків?

11 травня розпочнеться перший етап виходу з карантину. Відкриються парки, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони (окрім дитячих майданчиків). Запрацюють салони краси, автомийки, велопрокат, веломагазини, нотаріуси, адвокати, аудитори. 

Зі стартом другого етапу виходу з карантину за парту повернуться учні випускних класів, розпочнеться підготовка до ЗНО, запрацюють фітнес-центри та готелі.

На третьому етапі відчинять свої двері театри та кінотеатри, хостели, ресторани та кафе зможуть приймати своїх гостей всередині.

На четвертому етапі запрацює громадський транспорт та відкриються торгово-розважальні центри.

На п’ятому етапі знімуть усі інші обмеження.

Довідка. Учора, 4 травня, Уряд продовжив карантин до 22 травня, але водночас анонсував послаблення обмежень з 11 травня. Раніше Кабінет Міністрів анонсував впровадження адаптивного карантину (тобто карантину на території конкретних областей, де збільшиться кількість діагностованих хворих). На цей момент уже дозволили працювати ринкам. Школи (окрім випускних класів) завершать навчання дистанційно.

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин