Про це свідчить дослідження Міністерства освіти і науки, розповіла міністерка освіти і науки в ефірі радіо «Новое время.
Чому це важливо. Такі цифри свідчать про те, що одинадцятикласники іноді несвідомо обирають майбутній фах.
Про це свідчить дослідження Міністерства освіти і науки, розповіла міністерка освіти і науки в ефірі радіо «Новое время.
Чому це важливо. Такі цифри свідчать про те, що одинадцятикласники іноді несвідомо обирають майбутній фах.
Детальніше. Про дані дослідження розповіла міністерка МОН Ганна Новосад. Вона вважає, щоб запобігти неправильному вибору професії, необхідно провести реформу старшої профільної школи. Ця реформа передбачає можливість профільного навчання у старших класах та самостійного вибору навчальних предметів.
Ганна Новосад каже: «Впровадження старшої школи 10-12 класу — це надзвичайно важлива частина Нової української школи. Для цього нам необхідно створити мережу так званих академічних ліцеїв. За нашими підрахунками, потрібно понад 1500 нових ліцеїв».
Довідка. Реформа профільної школи має стартувати у 2027 році. Вона передбачає навчання протягом трьох років (10-12 класи) та розподіл на академічну та професійну. Перша передбачатиме підготовку до здобуття вищої освіти, друга – що випускник уже матиме фах.
⟶ Як обрати майбутню професію? Сайт «Studway» підготував добірку ресурсів, які допоможуть обрати майбутню професію. Пропонуємо вам кілька профорієнтаційних тестів, які допоможуть визначитися із бажаним фахом:
Повну добірку ресурсів шукайте за посиланням.
⟶ Як накреслити власну кар’єрну траєкторію? Подумайте, якою б ви хотіли бачити свою кар’єру: горизонтальною (розвиваєтесь як експерт), вертикальною (розвиваєтесь як управлінець), зигзагоподібною (розвиваєтесь у різних напрямках і вивчаєте суміжні сфери).
Далі оберіть сферу, яка вас приваблює, і посаду, якої прагнете. Це необов’язково має бути СЕО власної компанії. Можливо, ви бачите себе керівником певного департаменту, експертом вузької спеціальності чи, навпаки, — фахівцем широкого профілю (наприклад, від SMM до PR та маркетингової аналітики).
Тут важливо враховувати ситуацію на ринку праці і затребуваність обраної професії найближчим часом: чи не перевищує пропозиція попит і чи не автоматизують вас у недалекому майбутньому.
Фото: pexels.com
Окупанти збирають тюремні клітки на сцені маріупольської філармонії. Це роблять, щоб влаштувати показовий «суд» над захисниками України. Про це раніше повідомила Маріупольська міська рада. Наразі відомо, що росіяни хочуть завершити підготовку «суду» до 24 серпня. Окрім кліток, окупанти будують спеціальну споруду для автозаків, які перевозитимуть українських військовополонених. Цю споруду з’єднають з клітками та камерами на сцені філармонії — радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
Українські захисники ліквідували штаб російської приватної військової компанії Вагнера у Попасній на Луганщині. На цей штаб ЗСУ навів один з представників ЗМІ рф. Кількість загиблих уточнюється. Про це повідомив начальник Луганської ОВА Сергій Гайдай у Фейсбуці.
Замінування цивільних об’єктів
Після деокупації деяких територій Херсонщини, ЗСУ знаходять російські міни на цивільних об’єктах. Відступаючи росіяни мінують все: житлові будинки, дитячі майданчики, магазини та собачі вольєри. Також відомо про замінування газопостачання, електропостачання і водопостачання армією рф в Херсоні. Про це повідомили оперативне угруповання військ «Каховка» та українська розвідка.
Пожежі на території росії, в окупованому Донецьку та на аеродромі у Білорусі цілком можуть бути діяльністю спецслужб рф, які мають на меті створити умови для оголошення примусової мобілізації росіян. Про це повідомив радник керівника ОП Михайло Подоляк в інтерв’ю 24 каналу.
Турецька компанія Baykar заявила про свої плани збудувати в Україні не просто завод із виробництва ударних безпілотників Bayraktar TB2, а й створювати в Україні Bayraktar Akıncı та Bayraktar Kizilelma — новий безпілотний винищувач. Про це розповів гендиректор Baykar Халук Байрактар в інтерв’ю Фонду «Повернись живим».
Нідерландський персонал розпочне свою місію у британській програмі з підготовки військовослужбовців ЗСУ цього серпня. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у твіттері.
Генштаб на своїй офіційній сторінці в Фейсбук повідомляє, що українські військові продовжують стримувати наступ рашистів,тривають бої у напрямку Бахмута та біля Пісків.
Повномасштабна війна в Україні відкинула економіку росії на чотири роки назад. Видання Bloomberg заявляє, що це «один з найтриваліших спадів економіки рф в історії». Це відбувається через санкції проти рф, зокрема через заборону постачання енергоносіїв до Європи.