60% українців не можуть оцінити «формулу Штайнмаєра»

Дві третини українців не змогли оцінити «формулу Штайнмаєра»(ініціативу мирного врегулювання війни на Донбасі), 23% висловилися проти цієї ідеї, а 18% – підтримують її. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Чому це важливо. Це стратегічне рішення у питанні розвитку держави. А більша частина українців не розуміє, що передбачає «формула Штайнмаєра», яку погодилася впроваджувати українська влада.

Детальніше. Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування серед українців, щоб дізнатися їхнє ставлення до вирішення питання окупованих територій. Згідно з результатами, проведення виборів на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей (після здобуття контролю над всієї окупованою територією) підтримують 53% опитаних, а не підтримують – 19%. 

68% опитаних вважають Росію країною-агресором відносно України. 23% — протилежної думки, 10% – не визначилися. На заході та у центрі не менше 70% вважають Росію агресором. На півдні такої думки — половина опитаних, на сході — 40%,  а 47% — не вважають Росію агресором. 

34% опитаних виступають за припинення військових дій і визнання цих територій тимчасово окупованими і замороження конфлікту. 23% — за надання цим територіям статусу автономії у складі України. Також 23% виступають за продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі і лише 6% — за відділення цих територій від України. 

Воєнний шлях вирішення питання має найбільшу підтримку серед мешканців заходу, а надання автономії окупованим територіям — на півдні та сході. Введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу, але без російського контингенту підтримують 55%, проти — 26% опитаних. 

Хто і як проводив дослідження. Соціологічне опитування провели 21-25 вересня серед населення України від 18 років і старше. Методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) опитали 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Довідка. «Формула Штайнмаєра» — це план врегулювання війни на сході України. Згідно з ним окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях. Вибори мають провести (згідно з Мінськими угодами) за українськими законами. Після проведення виборів ці території на чолі з новообраною владою мають отримати особливий статус.

Виконання формули Штайнмаєра: умови України. Ці умови українська сторона висунула ще 18 вересня у Мінську під час засідання Тристоронньої контактної групи:

  • повне припинення вогню;
  • моніторинг ОБСЄ на всій території України; 
  • виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки;
  • розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення; 
  • забезпечення роботи Центральної Виборчої Комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; 
  • встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону.

Контекст. Нагадаємо, що 1 жовтня у Мінську Україна погодила «формулу Штайнмаєра». Глава держави запевнив «ніяких виборів під дулом кулеметів не може бути». Також у Мінську домовились про розведення військ у Петровському та Золотому. Воно почнеться 7 жовтня. 

«Ні капітуляції»: під Офісом президента протестували проти «формули Штайнмаєра». 2 жовтня, на другий день після повідомлення президента Володимира Зеленського про узгодження «формули Штайнмаєра» в Мінську, під Офісом президента зібралися незгодні з його діями.Кілька тисяч мітингувальників під Офісом президента протестували проти політики Зеленського щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Акція «Ні капітуляції» з участю близько тисячі осіб розпочалася она Майдані. Звідти учасники пішли на Банкову.

Комісія з реінтеграції Донбасу почала роботу. Установа розроблятиме концепція перехідного правосуддя. Вона передбачатиме відшкодування збитків жертвам війни та притягнення до відповідальності винних у тяжких злочинах. Також Комісія створюватиме стратегію деокупації тимчасово окупованих територій Криму та сходу.

Фото: pexels.com

Фонд Сергія Притули придбав доступ до супутника за гроші, які українці зібрали на «Народний Байрактар»

Компанія ICEYE надасть Міноборони України повний доступ до одного зі своїх супутників, який вже перебуває на орбіті у потрібному регіоні. ЗСУ зможуть отримувати супутникові зображення критичних ділянок для планування операцій з високою частотою оновлення. Про це повідомив благодійний фонд Сергія Притули.

Читати далі
+ 38 слів

На передову відправили перший медичний гелікоптер придбаний за кошти United24

LIKE

Гелікоптер Мі-2 АМ-1 вчора був відправлений на фронт. На борту гвинтокрила також є медичне обладнання для першої медичної допомоги під час евакуації. Гелікоптер модернізувало українське виробництво.

Читати далі
+ 16 слів

окупант зазнав найбільших втрат за добу на Донецькому напрямку

Армія рф втратила близько 200 військових за минулу добу. З початку війни українські захисники ліквідували 44 300 військовослужбовців. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів

росія знову завдала ударів по Харкову. Головне за ніч і ранок 18 серпня

Читати далі
+ 58 слів

Українські стартапи продовжують бізнес всупереч війні

Більшість стартапів планують розширити свій бізнес у короткі терміни. Лише 4% опитаних вважають, що їхня діяльність може бути скорочена. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, посилаючись на онлайн-опитування для аналізу результатів роботи українських стартапів під час війни.

Читати далі
+ 17 слів

рф вербує громадян з країн Центральної Азії для участі у війні

Через брак охочих воювати окупанти намагаються залучити в армію громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Читати далі
+ 18 слів

«Суспільне» починає прийом заявок на Нацвідбір «Євробачення-2023»

Читати далі
+ 70 слів

«Нова пошта» разом з ДСНС розробляють роботів-саперів

LIKE

Українські роботи-сапери призначені для розмінування водойм та суші, вони зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх.

Читати далі
+ 25 слів
Що там ще
+ 4567 новин