Симуляція ядерного удару на Корейському півострові та радіоактивні кабани в Європі: що відбувається у світі 31 серпня

В Африці стаються перевороти, політика Індії створює загрозу світовому ринку їжі, в європейських кабанах знайшли радіацію, а Північна Корея тренується запускати ядерні ракети по Південній Кореї. Ми зібрали для вас основні події, які відбуваються у світі сьогодні.

Північна Корея заявляє, що вона провела симуляцію ядерного удару по Південній Кореї

Армія країни повідомляє, що дві балістичні ракети малої дальності випустили зі східного берега півострова близько опівночі. Офіційний Пхеньян називає це навчанням удару по командних центрах та аеродромах Південної Кореї. Північнокорейські медіа стверджують, що це — відповідь на спільні навчання США та Сеула, які якраз відбуваються на півдні.

Ці запуски різко засудили у Південній Кореї та в Японії. Цьогоріч Пхеньян провів рекордну кількість випробувань. Попри міжнародні санкції, диктатор Кім Чен Ин неодноразово обіцяв наростити виробництво ядерних боєголовок. На фоні цих подій США повідомляють про активні переговори між РФ та Північною Кореєю щодо постачання зброї для війни в Україні.

Ціни на їжу у світі ще більше зростуть. Причина — зростання цін на продукти в Індії

Через найсухіший серпень за більш ніж 100 років в Індії впало виробництво їжі. Через це продукти виросли у ціні на понад 11%. У намаганні стримати ціни, а з ними і незадоволення населення перед виборами, які відбудуться цього року, уряд Індії наклав ряд заборон на експорт продуктів. Величезна роль Індії у світовій торгівлі їжею не дає змоги швидко та повністю іншим виробникам замінити індійські товари.

Це, разом із виходом Росії із зернової угоди, погіршує ситуацію з їжею у світі. Виникає загроза голоду у країнах, що залежать від закупівлі харчів з-за кордону. Менша кількість продуктів на ринку підвищує також їхню ціну. МВФ закликає Індію зняти обмеження, але аналітики зазначають, що подальший рух цін залежатиме від впливу природної фази потепління Ель-Ніньйо (явище потепління води в Тихому океані, яке зменшує кількість опадів).

Європейські дикі кабани — радіоактивні. Причина — ядерні випробування минулого століття, визначили науковці

Рівень радіаційного забруднення кабанів у Центральній Європі залишається високим, хоча більшість інших диких тварин стали менш радіоактивними. Раніше причиною називали катастрофу на Чорнобильській АЕС. Але нове дослідження встановило, що важливою причиною є випробування ядерної зброї, які відбувалися у 1960-х роках.

Ці вибухи забруднили ґрунт. З часом радіоактивний цезій проник глибше в землю і забруднив оленячі трюфелі — улюблену їжу диких кабанів. Радіоактивне зараження навряд чи зменшиться найближчим часом. Причиною цього є згаданий раніше Чорнобиль. Цезій від аварії, яка відбулася пізніше за ядерні випробування, також просочиться глибше в ґрунт і трюфелі. Водночас радіоактивні кабани створюють загрозу німецьким лісам. На них не полюють заради м’яса, тож їхня популяція неконтрольовано зростає.

У п’яти колишніх французьких колоніях в Африці сталися військові перевороти. Чому?

Малі, Буркіна-Фасо, Гвінея, Нігер і Габон — у всіх цих країнах за останні кілька років відбулися перевороти і владу захопила хунта. Із залученням військових змінилася влада і в Чаді у 2021 році після того  як тамтешній президент загинув, особисто командуючи військами у бою. Всі ці держави — різні, але у цих ситуаціях є дещо схоже.

У кожній із країн високий рівень безробіття, в тому числі — серед людей із вищою освітою. У всіх пʼяти державах повідомляють про високий рівень корупції і значну різницю в якості життя між елітами та народом. Важливим фактором є також загальне незадоволення впливом Франції — колишньою колоніальною силою у цій частині світу. 

Незадоволені люди також фальсифікаціями виборів та законодавства, які дозволяють президентам чіплятися за владу. Є й особливі національні чи місцеві причини переворотів, наприклад, сумніви у працездатності президента Габону, який переніс інсульт у 2018. На фоні цього європейські сили втрачають вплив в Африці. На зміну їм приходять Китай та Росія.

Фото: Колаж НЗЛ

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

відреагувати
LIKE
Noo
Wow
WTF

Читайте НЗЛ на оновленому сайті

Відтепер «Новини здорової людини» шукайте в окремому розділі на сайті The Ukrainians Media.

Читати далі
+ 11 слів

(Не)доступні ліки: що відбувається в аптеках і чи можливий дефіцит?

Noo
Wow
WTF

«Ціни абсолютно неадекватні, аптечні мережі та виробники повинні дати комфортніші умови нашим людям». Після цього звернення Володимира Зеленського 10 лютого 2025 року фармринок увійшов у період реформ. Створення Національного каталогу цін, заборона маркетингових угод, ухвалення постанов про державне регулювання цін і, зрештою, низка суперечок. Відтоді минуло 11 місяців. Що відбувалося на фармринку протягом цього часу та чому говорять про ймовірний дефіцит ліків? Чи справді це може статися — читайте в публікації НЗЛ.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 2083 слів

У центрі Superhumans вперше встановили протез, призначений для екстремального спорту

У центрі Superhumans вперше пацієнтові встановили протез Ottobock Pro Cave для екстремальних видів спорту. Ростислав, який має ампутацію ноги вище коліна та руки, зміг покататися на сноуборді завдяки цій ініціативі. Про це розповіли на Facebook-сторінці центру.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 24 слів

У Бельгії та Сан-Марино скасували покази російських фільмів. Що відомо?

У двох європейських країнах скасували покази російських фільмів. У Сан-Марино заборонили демонстрацію стрічки телеканалу RT «Міністерство біологічної війни», заплановану на 7 лютого. А в Брюсселі наприкінці січня не покажуть фільм «Записки з Росії». Про це повідомило Посольство України в Бельгії.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 19 слів

Міноборони та Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських БпЛА

Очільник Міністерства оборони Михайло Федоров заявив, що Україна разом із Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських безпілотниках. За його словами, міністерство звернулося до компанії вже за кілька годин після появи таких дронів над українськими містами.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 5 слів

Росіяни вбили двох цивільних на Сумщині, які намагалися евакуюватися

Війська РФ атакували FPV-дронами двох людей, які намагалися евакуюватися з Сумщини. Про це 27 січня повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Читати далі
+ 1 слів

Сили оборони уразили радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» вартістю 100 мільйонів доларів США

Українські військові атакували радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» на тимчасово окупованій території Луганщини. Її вартість — 100 мільйонів доларів США. Про це повідомили в Генштабі. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 25 слів

Еліна Світоліна програла «нейтральній» Сабалєнці на Australian Open

Сьогодні, 29 січня, відбувся півфінал жіночого тенісу на Australian Open-2026, у якому змагалася українська тенісистка Еліна Світоліна та білоруска з нейтральним статусом Аріна Сабалєнка. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 13522 новин